Понеділок, 19.02.2018, 11:58

ЗНАННЯ ТА РОЗВИТОК

Каталог статей

Головна » Статті » Номер 1

Імідж ділової людини

Як кажуть, зустрічають по одягу, а проводжають по розуму. Рокфеллер розпочав свій бізнес з того, що купив собі на останні гроші дорогий костюм і став членом гольф-клубу. Як показують психологічні дослідження, в 85 випадках зі 100 люди після першого знайомства складають для себе образ людини по його зовнішньому вигляду; перша хвилина зустрічі є вирішальною в створенні соціального і психологічного портрету, вона визначає характер подальших взаємин. Змінити перше враження згодом важко. Отже, навіть найрозумнішій, найдоброзичливішій людині, унікальному фахівцеві, врешті-решт, навіть генієві необхідно бути уважним до своєї зовнішності, якщо він хоче налагодити хороші відносини з тими, хто оточує.

Багато ситуацій сучасного життя вимагають строго певної форми одягу. Це, перш за все, - протокольні заходи.

Протокол не дозволяє жінці з'являтися на прийомі у керівника в міні-спідниці. Громадяни, які прийдуть на прийом до посла іншої країни або міністра у порваних джинсах, шортах і зухвалих міні-спідницях, можуть бути просто недопущені секретарем високопоставленої особи. Такі випадки - не рідкість. Навіть у престижний ресторан не пускають чоловіків без піджака і краватки.

Найстрогіше необхідно одягатися, відправляючись на офіційні прийоми, концерти класичної музики, спектаклі в престижних театрах. У цих випадках прийняті строгий (краще чорний) костюм і світла однотонна сорочка (для чоловіків) і достатньо строгі, не дуже яскраві плаття для жінок. Максимально строгим і урочистим повинен бути одяг для візитів прем'єр і бенефісів, а також будь-яких інших заходів, які поєднують в собі святковий і офіційний характер.

Зрозуміло, що одяг повинен бути не лише охайним, але й чистим та випрасуваним. Тепер кілька правил що стосуються одягу.

На зустрічі до 20.00 чоловікам можна одягати будь-які костюми не яскравих кольорів. На зустрічі після 20.00 слід одягати костюми чорного кольору. Чоловік може з'явитися на будь-яких урочистих заходах або офіційній церемонії і в повсякденному костюмі неяскравого кольору. Важливо, щоб цей костюм був незаношеним, бездоганно чистим, ретельно випрасуваним, а також доповненим свіжою сорочкою і красивою відповідною краваткою.

У ділових відносинах дуже важливо відповідати загальноприйнятому іміджу бізнесмена. А імідж цей вимагає дотримання класичного стилю в одязі.

Обов'язковою приналежністю класичного чоловічого костюма є піджак. Його необхідно одягати при будь-якому візиті. В офіційній обстановці піджак повинен бути защебнутий. У защебнутому піджаку заходять до знайомих, в ресторан, у зал глядачів театру, сидять в президії чи виступають з доповіддю, але при цьому слід знати, що нижній ґудзик ніколи не застібають.

Знімати піджак на офіційних заходах можна тільки після того, як це зробив господар, почесний гість - словом, перша особа на прийомі. Зняти піджак можна, лише знаходячись в гостях у близьких, не чекаючи, поки це зробить господар. Але заздалегідь слід попросити дозволу на це у господаря.

Пізньою осінню, зимою, ранньою весною, вечірньої пори краще носити темний піджак. У денний час і влітку переважно світлий, в спеку - бавовняний. Костюм може бути однотонним, а також в дрібну смужку або в клітку, але без різких контрастів.

Для ділових переговорів рекомендується одягати однотонні костюми сірого, темно-сірого, темно-синього або чорного кольору. Найбільш поширений в діловому світі костюм-двійка, але допускається і костюм-трійка. Чорний костюм призначений для найурочистіших випадків. Решта всіх деталей одягу підбирається під костюм. Особлива увага приділяється краватці.

Розглянемо класичні правила поєднання різних деталей одягу. Краватка - обов'язкове доповнення до однотонної сорочки. З костюмом в смужку, в клітку і т.д. - добре поєднується однотонна краватка, а з однотонним костюмом - краватка з візерунком.

Якщо сорочка однотонна, потрібно потурбуватись про те, щоб краватка поєднувалася з її кольором. До яскравої сорочки з візерунком підійде тільки однотонна краватка. У всіх випадках краватка повинна бути темнішою за сорочку. Забарвлення краватки ділового партнера може допомогти визначити його характер, настрій, позицію на даних переговорах.

Яскраво-червоні краватки виражають експресивність, певну непослідовність. Поєднання яскраво-червоного кольору з жовтим - розкутість, наполегливість у відстоюванні власної точки зору. Червоний малюнок на темному фоні може свідчити про впевненість в собі, цілеспрямованість. Сіро-перлові кольори підкреслюють уміння  володіти   відчуттями.  Яскраво-зелені  у  поєднанні  з   жовтими  можуть вказувати на деяку насторогу. Блакитні краватки випромінюють спокій. Чорна плетена шкіряна краватка вказує на бажання бути елегантним, привабливим.

Готуючись до ділових переговорів, краще надягати сіро-перлові, синьо-червоні, темно-бордові краватки. Рекомендуються краватки з графічним малюнком. Така гама кольорів зосередить ваших співрозмовників на діловий лад, підкреслить вашу повагу до них. А ось яскрава краватка з авангардним малюнком створить у ваших ділових партнерів відчуття емоційного тиску, дратуватиме і відволікатиме їх.

Також рекомендується використовувати комплект з краватки і носової хустки (кінчик якої виглядає з нагрудної кишені) однакового кольору.

До вечірнього темного костюма найкраще підходить шовкова краватка. Синтетичну краватку носять тільки з шкіряним піджаком. У краватках-метеликах з'являються тільки на офіційних заходах. Чорна краватка з тканини доречна лише на похоронах і поминальних церемоніях.

Краватку не прийнято поєднувати із спортивною, шерстяною сорочкою, з будь-якою сорочкою, яку носять навипуск.

Ширина краватки повинна бути прямо пропорційна розміру піджака, тобто чим ширше в плечах чоловік, тим ширше повинна бути краватка. Не можна допускати, щоб краватка звисала нижче за пояс. Але і дуже короткий теж неприйнятний. Він повинен трохи не доходити до пряжки поясу штанів.

І, звичайно ж, краватка повинна бути зав'язана акуратно і правильно. Краватки з щільної матерії слід зав'язувати наново кожного разу.

Колір чоловічих шкарпеток повинен бути у всякому випадку темніше, аніж костюм, що створює перехід від кольору костюма до кольору взуття. Лаковане взуття одягається лише до смокінга. Штани повинні бути такої довжини, щоб попереду лише трохи опускалися на взуття, а ззаду доходили до початку каблука.

 Сорочка може бути будь-якого кольору, але однотонна. А в особливо урочистих випадках переважно біла. Сорочка під піджаком допускається лише із довгими рукавами. Ковнір повинен бути на сантиметр-півтора вище ковніру піджака. Строката сорочка не підходить до костюма з візерунком. Не слід одягати сорочку в смужку з костюмом в клітку і, навпаки, клітчасту сорочку з костюмом в смужку. Чим темніший костюм, тим світлішою повинна бути сорочка. Ідеальна сорочка, відповідна для візитів будь-якого рівня, - біла.

Але найгармонійніше поєднання і найкраща сорочка не справляють хорошого враження, якщо сорочка брудна. Свіжість сорочки, мабуть, найважливіша її характеристика.

Як біла сорочка підходить будь-якому костюму (за винятком білого), так і чорні черевики підходять до костюму будь-якого кольору. Коричневе взуття погано поєднується з темним костюмом. Світле взуття слід носити тільки з світлим костюмом в літній час, спортивне - тільки до спортивного одягу; лаковані черевики - тільки зі смокінгом і фраком.

Головний убір повинен відповідати верхньому одягу і його тону. Фетровий капелюх прийнято носити у поєднанні з солідним пальтом. Шарф і рукавички повинні підходити за кольором і візерунком до решти деталей одягу. Взимку переважно носять одяг темних тонів. Світлі штани під чорним пальтом небажані. Носову хустку рекомендується носити в кишені штанів.

Не можна допускати, щоб із зовнішніх кишень піджака було видно будь-які предмети - ручка, олівець, гребінець, окуляри і т. д.

Для будь-якого виду діяльності, в будь-якій ситуації існує певна форма одягу. Бізнесмен, який після ранкової пробіжки прийшов на зустріч із закордонними партнерами в спортивному костюмі, безумовно, шокував би їх.

Недопустимо не тільки одягатися в невідповідний ні місцю, ні призначенню одяг, а й поєднувати окремі елементи, скажімо, ділового і робочого костюмів. У жодному випадку не можна одягати кросівки до строгого костюма, джинси - до піджака та ще і з краваткою.

Категорія: Номер 1 | Додав: jasen_tm (10.05.2009)
Переглядів: 10972 | Коментарі: 1
Всього коментарів: 1
1  
А для жінок?

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Категорії розділу
Номер 1 [3]
Перший номер науково-популярного журналу "Пізнай себе!"
Номер 2 [7]
Тематика номера: мозок, розум, свідомість.
Номер 3 [3]
Основна тематика: соціум, соціотипи, соціоніка
Номер 4 [11]
Тематики номеру: характер та темперамент. Особистість.
Номер 5 [10]
Тематика номера: бізнес та підприємництво, самореалізація, самоорганізація та самовдосконалення
Номер 6-8 [17]
Тематика номера: спорт, культура, здоров'я, конфлікти та способи їх вирішення.
Номер 9 [10]
Основна тема номера: духовність, віра, релігія
Номер 10 [19]
Тематика номера: суспільство, сімя, колектив, взаємини, самопрезентація, маніпуляція
Нотатки [5]
Тут можна додатавати короткі нотатки та роздуми з тих чи інших аспектів
Дайджест [128]
Цікава інформація зі світу та з тенет інтернету
Дописувачі [26]
Тут публікуються матеріали наших користувачів та друзів сайту
Номер 11 [9]
Тематика номеру - Людина як диво. Можливості людини, її психіки та тіла, особливості діяльності людського організму
Форма входу
Twitter
Реклама у Львові
Рекламний центр Тріумф
Відвідуваність