Понеділок, 23.04.2018, 21:10

ЗНАННЯ ТА РОЗВИТОК

Каталог статей

Головна » Статті » Дайджест

Ще кілька фактів про наш організм

З яких органів і систем ми складаємося приблизно знає кожен, хто вчився в школі. А ось  заглянути в наш організм глибше випадає можливість не усім. А там є на що подивитися, і що порахувати.

Щодоби через нирки дорослої людини проходить близько 1700-2000 літрів крові. За той же час з крові в нефрони фільтрується близько 180 л рідини. Зрозуміло, наш організм не проводить 180 л сечі: велика частина рідини фільтрується в нирках і знов поступає в організм, а сечі залишається всього 1-1,5 л.

Вага печінки дорослої людини складає 1/40 маси тіла людини, а у новонародженого – 1/20. На 8-10-му тижні внутріутробного життя печінка досягає половини ваги тіла ембріона.

Форму шлунку порівнюють з формою лабораторної реторти, широке дно якої обернене наліво, а зігнуте і звужене горло – направо. Зазвичай виділяють три варіанти форми шлунку: форма рогу, гачка і панчохи. Об'єм шлунку коливається від 50 мл, коли в ньому немає їжі, до 750 мл і більш, якщо він повний або розтягнутий.

Дихальна поверхня легенів складається з суми поверхні близько 400 мільйонів альвеол. При максимальному вдиху дорослої людини поверхня альвеол може досягати 100 квадратних метрів.

Щонайдовший відділ травного тракту – тонка кишка. Її довжина варіюється від 2,5 до 4 метрів. Завдяки круговим складкам і 5 мільйонам виростов-ворсинок на слизистій оболонці, загальна площа всмоктуючої поверхні тонкої кишки – близько 200 квадратних метрів (це площа тенісного корту), хоча площа самою слизистою не перевищує 0,5 квадратного метра.

Найрухоміший суглоб людини – плечовий. Куляста форма суглобової поверхні дозволяє людині піднімати руку, відводити її назад, обертати плече разом з передпліччям, кистю всередину і назовні. Така різноманітність рухів руки стала вирішальним кроком в процесі еволюції людини.

За хвилину людське серце прокачує близько 5 л крові у спокої і близько 25 при важкому фізичному навантаженні. У більшості людей серце скорочується від 60 до 80 разів на хвилину. У спортсмена-бігуна треноване серце може у спокої скорочуватися всього 40 разів на хвилину, але при цьому все одно перекачувати 5 л крові.

Нормальна маса серця – 200-300 грамів. При недостатності аортальних клапанів серце може стати гіпертрофованим і його маса тоді досягне 700-900 грамів.

Товщина кори (сірої речовини) головного мозку в різних відділах коливається від 1,3 до 4,5 мм.

Тіло людини складається із понад 50 трл мікроскопічних кліток.

ККД м'язів досягає 50% (у автомобіля жоден вузол не досягає ККД навіть в 40%). 1 квадратний сантиметр м'язів заповнено 500 капілярами. 50% м'язової маси доводиться на нижні кінцівки, близько 30% на верхні, інше – це м'язи голови і тулуба.

Скелет дорослої людини важить близько 8 кг і складається з 206 кісток.

За даними російського анатома А.Обысова, стегнова кістка людини у вертикальному положенні витримує тиск в 1,5 тонни, велика гомілкова кістка – до 1,8 тонни, а плечова – 850 кг

Загальна довжина капілярів – більше 100 тисяч кілометрів, а їх загальна поверхня – більше 6 тисяч квадратних метрів.

Нервові імпульси розповсюджуються з швидкістю від 0,5 до 120 метрів в секунду (400 км/ч). Найшвидше йдуть сигнали від скелетних м'язів, а швидкість сигналів болю складає 1 метр в секунду.Джерело: http://obychnogo.net
Категорія: Дайджест | Додав: Ірина (12.08.2009)
Переглядів: 782
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Категорії розділу
Номер 1 [3]
Перший номер науково-популярного журналу "Пізнай себе!"
Номер 2 [7]
Тематика номера: мозок, розум, свідомість.
Номер 3 [3]
Основна тематика: соціум, соціотипи, соціоніка
Номер 4 [11]
Тематики номеру: характер та темперамент. Особистість.
Номер 5 [10]
Тематика номера: бізнес та підприємництво, самореалізація, самоорганізація та самовдосконалення
Номер 6-8 [17]
Тематика номера: спорт, культура, здоров'я, конфлікти та способи їх вирішення.
Номер 9 [10]
Основна тема номера: духовність, віра, релігія
Номер 10 [19]
Тематика номера: суспільство, сімя, колектив, взаємини, самопрезентація, маніпуляція
Нотатки [5]
Тут можна додатавати короткі нотатки та роздуми з тих чи інших аспектів
Дайджест [128]
Цікава інформація зі світу та з тенет інтернету
Дописувачі [26]
Тут публікуються матеріали наших користувачів та друзів сайту
Номер 11 [9]
Тематика номеру - Людина як диво. Можливості людини, її психіки та тіла, особливості діяльності людського організму
Форма входу
Twitter
Реклама у Львові
Рекламний центр Тріумф
Відвідуваність