Неділя, 27.05.2018, 13:39

ЗНАННЯ ТА РОЗВИТОК

Каталог статей

Головна » Статті » Номер 4

ТІЛОБУДОВА І ХАРАКТЕР
Чи здогадувались Ви коли-небудь, що за будовою тіла можна дізнатися про характер та темперамент людини? Справді, існують статистичні дані, що свідчать про відповідність у співвідношенні між формою тіла й психологічними схильностями, які науково довели такі психологи, як Е. Кречмер, В. Шелдон і К. Конрад.
Було виділено три типи людей, тілобудова яких постійно повторюється. Ці групи називають: астенічними, атлетичними та пікнічними. У повсякденному житті ми постійно зустрічаємо цих людей. Хоч вони не утримують в собі чогось хворобливого, але свідчать про відповідні норми біологічних схильностей.
Тепер надамо загальну характеристику усім трьом типам і порівняємо її з психологічними тенденціями. Зазначимо, що немає точної та незаперечної відповідності між типом фізичної будови та психічними якостями, однак статистично для пікнічної тілобудови більш характерним є циклотимний психічний тип, для астенічних - шизотимний. Люди атлетичної тілобудови можуть однаково поєднувати риси як однієї так і іншої психологічної групи.
АСТЕНІЧНИЙ ТИП
Щодо астенічного типу, то він характеризується блідою шкірою, худорлявістю, низьким чи середнім зростом, вузькими плечима, довгими й тонкими руками, вузькою й плоскою грудною кліткою. Вже у дитинстві ці люди слабкі та ніжні, в період зрілості вони швидко ростуть. Часто в астеніків спостерігається передчасне старіння. Щодо астенічного типу жінок, то вони не тільки худорляві, але й низькорослі.
АТЛЕТИЧНИЙ ТИП
Описавши перший тип людей, перейдемо до наступного, що носить назву атлетичного. Чоловіки цього типу мають ріст вище середнього, добре розвинутий скелет і мускулатуру, широкі плечі, статну грудну клітку, пружний живіт з формою тулуба. У жінок атлетичного типу жировий шар довго не затримується, бо гармонійний з іншими типами тканин.
ПІКНІЧНИЙ ТИП
Люди пікнічного типу мають середній зріст. Вони схильні до ожиріння, бо мають ніжну структуру рухового апарату. Щодо обличчя, то воно є м’яким і широким. Шия – коротка і масивна. Мають округлі форми тіла.

Ви ознайомились із зовнішніми характеристиками типів людей, а зараз поєднаємо їх із внутрішнім описом, тобто психологічними тенденціями. У цій характеристиці вчені використовують два терміни: «циклотими» і «шизотими».
Шизотими – це група людей, яка поєднує в собі конституцію тіла астеніка та атлетика. Вони стримані, серйозні, стидливі, нервові і збуджені. Не полюбляють комунікувати, тому проявляють аутизм, читають багато книг і подорожують, бо захоплюються природою. Шизотими добродушні і слухняні, тому можуть проявляти альтруїзм. Спілкуються поверхово у вузькому колі людей, мають постійні душевні конфлікти.
Циклотими – це тип людей, котрі конституційно нагадують пікніків. Їх настрій знаходиться на осі «веселості – смутку». Вони є повною протилежністю до шизотимів. Ці люди комунікабельні та ласкаві, мають гумористичну натуру, тихі та спокійні. Циклотими не люблять наперед визначеної послідовності, схем, проте полюбляють працювати, акуратні і відповідальні. Навідміно від шизотимів, вони люблять оточення, а не самотність. Найчастіше їх поведінці притаманна люб’язність та хороший настрій, енергійність та емоційність.
Хоч ці характеристики не можуть надати 100-відсоткової гарантії(бо є і проміжні та схрещені типи), але в більшості випадків Ви зможете з першого погляду дати оцінку людині і, можливо, передбачити її поведінку в певній ситуації. Також ця інформація допоможе Вам швидше розпізнати темперамент людей під час знайомства, адже не лише по одягу можна зустрічати людину, але й конституція тіла може «сказати» нам багато про пересічного чи знайомого. Отже, користуймося знаннями про взаємозв’язок конституції тіла й темпераменту, і тоді нам простіше буде зрозуміти світосприйняття наших знайомих, друзів чи родичів.
Оленка ЯрецьДжерело: http://cro.org.ua
Категорія: Номер 4 | Додав: Ірина (12.05.2009)
Переглядів: 8831 | Теги: характер, психологія
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Категорії розділу
Номер 1 [3]
Перший номер науково-популярного журналу "Пізнай себе!"
Номер 2 [7]
Тематика номера: мозок, розум, свідомість.
Номер 3 [3]
Основна тематика: соціум, соціотипи, соціоніка
Номер 4 [11]
Тематики номеру: характер та темперамент. Особистість.
Номер 5 [10]
Тематика номера: бізнес та підприємництво, самореалізація, самоорганізація та самовдосконалення
Номер 6-8 [17]
Тематика номера: спорт, культура, здоров'я, конфлікти та способи їх вирішення.
Номер 9 [10]
Основна тема номера: духовність, віра, релігія
Номер 10 [19]
Тематика номера: суспільство, сімя, колектив, взаємини, самопрезентація, маніпуляція
Нотатки [5]
Тут можна додатавати короткі нотатки та роздуми з тих чи інших аспектів
Дайджест [128]
Цікава інформація зі світу та з тенет інтернету
Дописувачі [26]
Тут публікуються матеріали наших користувачів та друзів сайту
Номер 11 [9]
Тематика номеру - Людина як диво. Можливості людини, її психіки та тіла, особливості діяльності людського організму
Форма входу
Twitter
Реклама у Львові
Рекламний центр Тріумф
Відвідуваність