Четвер, 18.04.2024, 17:52

ЗНАННЯ ТА РОЗВИТОК

Каталог статей

Головна » Статті » Дописувачі

Чому не збуваються мрiї?

В кожного свої бажання та мрії. I усі ми хочемо їх здійснити.

Для цього здобуваємо освiту, ходимо на тренiнги, будуємо кар’єру, але з часом

помічаємо, що результат нульовий або ще гірше, зовсім протилежний.

    Що ми робимо не так? Чому наші бажання і мрії не збуваються? Про це ми запитуємо психолога, бізнесмена, автора системи розвитку "Технології Успіху” Любомира Бованька.

-- Пане Любомире,  то чому мрії не збуваються?

Якщо, приміром, вийти на вулицю і спитати в людини чого вона хоче у житті, або про що мріє, більшість почне казати не про мрію, а про те чого не хоче. Кожна людина доволі чітко знає, чого вона НЕ ХОЧЕ. І саме на цьому концентрує свою увагу. А є таке  правило – будь-яке сильне емоцiйне образне уявлення має тенденцiю до втiлення.. Якщо людина думає увесь час про бідність, хвороби, невдачі у її мозку запускається програма реалiзацiї того, чого вона найбiльше боїться.

-- Тобто аби мрія здійснилася треба думати про хороше?

Так, варто навчитися мріяти про те, що хочеш і вірити у можливість здійснення мрії, а вже потім мрію перетворити в цiль. А  цiлi мають бути конкретні, вимiрюванi, вираженi в часi, їх здійснення має залежати вiд людини і обов'язково записанi на паперi.

  Розповім про відомий експеримент, що проводилився у  Кембріджському університеті. Опитали студенів, хто з них має прописані і конкретні цілі. Виявилося, що таких людей є менше 10 %. Через 15 років цих людей опитали знову, то виявилося, що ті 10 %, що мали записані конкретні і виражені в часі цілі заробляли більше ніж усі інші 90% людей разом узятих, які таких цілей не мали.

 Завжди треба памятати – усе, що людина може уявити в деталях, вона може здiйснити. Все що нас оточує, спершу було чиєюсь мрiєю.

Але навiть правильно сформулювавши і записавши свої цілі немає гарантії,  що мрiя здiйнться.

 - Чому ж так?

Варто знати, що нашим життям керують певні Закони і порушуючи їх не можна надіятися на довготривалий успіх у справах. У всіх релігіях вони описані. Наші добрі думки і вчинки створюють позитивний рахунок, наче депозит у банку, а недобрі думки і вчинки є ніби боргами. Якщо на рахунку більше позитивних накопиченнь людині ведеться добре, їй везе в житті, але якщо більше боргів, то жодні системи досягенння успіху не допоможуть, допоки баланс не стане позитивним. Тобто цій людині прийдеться або перенести страждання, або робити добрі справи, або і те і інше. Христос сказав: «Що посiєш, те й пожнеш». До речі цей рахунок у кожної родини є спільним, на нас впливає те, що роблять наші рідні.

-- А якщо просто копіювати дії успішної людини? Якщо в успішної людини мрії здійснюються, то чому б і нам не робити те ж саме?

Нічого не вийде. Адже за кожною поведінкою є певні переконання і вірування цiєї успiшної людини. Тому в першу чергу варто зрозуміти те, у що ця людина вірить, які в неї переконання, а вже потім копіювати її поведінку.

Якщо ви приміром будете щиро переконані, що  навколо вас вороги, або всі багаті є злочинцями, або щоб бути стрункою треба такою родитися, то як би ви не копіювали дії іншої людини, ваші негативні переконання унеможливлять довготривалі успішні дії, ви повернетеся до колишніх звичок. Людина у першу чергу шукає в житті підтвердження своїм переконанням, не важливо чи позитивним чи негативним.

Першим кроком до здійснення мрій і до змін у своєму житті є зміна переконаннь. Переконання  - це фільтри сприйняття. Потім через дії, які постійно повторюються слід виробити нові успішні звички. Адже успішну людину від неуспішної відрізняють звички. Переконання  - це звичка до певних думок, що постійно повторюються

Наші мрії виражаються в дії, а дії, що повторюються перетворюються у звички, а звички, формують наш характер, а від характеру залежить доля людини.

 - А чи можете порекомедувати, якісь формули досягенння успіху?

Є надзвичайно ефективна формула відомого гуру успіху Джека Кенфілда (один із основних авторів фільму "Секрет”): Проси-Вiр-Роби-Вiдпусти-Отримуй.

Ця порада розшифровується так - сильне бажання, але слабка прив'язка.

Проси -- це ваше сильне бажання і чітке конкретне уявлення того, чого ви хочете. Запишіть цілі. А також проси допомоги у людей, проси поради, проси підтримки, проси нових обов'язків.

Вiр – це непохитне переконання, що це бажання може збутися

Роби - все роби для того, щоб так сталося, склади план дій.

Вiдпусти -- це вмiння вiдпустити те, чого ти бажав.

Не треба прив'язуватись до результату роботи, а просто її треба виконувати. В потрібний час у потрібному місці, ти це отримаєш, якщо дуже цього хочеш, маєш тверду віру і все для цього робиш. Бог дасть тобі можливість отримати це, якщо це піде тобі на користь і не принесе шкоди іншим.

Отримуй -- це вмiння отримувати винагороду за свою роботу. Багато людей не вмiють отримувати. А не вмiєш отримувати -- не отримаєш, а якщо отримав  - втратиш. Тому отримуйте з радістю і вірте у світ безмежних можливостей.

Ця формула діє лише за умови, якщо людина виховує в собі вдячність до життя за те, що вона вже має, а не мучиться тим, чого вона ще не отримала.

 «Вірите ви чи не вірите, ви завжди праві», як говорив Генрі Форд.

-- До речі, що Ви скажете про всесвітньо відомий фільм «Секрет»?

У фiльмі "Секрет" показано дієві та ефективні технології для  здійснення  мрій. Як робити колаж успіху, як уявляти свою мрію. Але в цьому фільмі зовсім нічого не говориться про моральні закони. І дуже мало говориться про дії. Звичайно, автори фільму знали про це, але вирішили, що для загалу підійде і так.

Тому і не завжди спрацьовують ці технології. Адже є  певнi закони Всесвiту, порушуючi якi, унеможливлюється досягнення результату.

 Десь я читав, що Далай-лама сказав: «Сучаснi західні технологiї досягенння успiху взяли те, що на Сходi вiдомо вже тисячі рокiв. Та на жаль, повністю викинули мораль. Але без неї не можна отримувати довготривалих результатів”

Більшість сучасних систем і курсів успіху знiмають з людей  будь- які рамки і обмеження, в тому числі такі як совість і мораль. Після таких тренінгів успіху, люди стають схожими на машину без гальм.  Створюється ілюзія вседозволеності і могутності. Такі люди беруть величезні кредити під фінансові афери, розлучаються з сім'ями, здійснюють злочини, руйнують своє здоров'я.

   Приміром, якщо на авто ви проїдете один чи два рази підряд  на червоне світло, ви гарантовано обженете інших водіїїв. Але за деякий час вас зупинить дорожня інспекція, або попадете в аварію. І тоді вас обженуть навіть найбільш повільні водії. Так із моральними законами. Переступлення їх у короткостроковій перспективі дає перевагу над оточуючими, а у довгостроковій веде до прірви.

 - Тобто, якщо дотримуватися релігійних заповідей, то прийде успіх, це Ви хочете сказати?

Релігії ввели поняття гріха, як порушення Божественного порядку, як стіни, що віддаляє від Джерела життя. Усі релігії  обмежили людський егоїзм заповідями і дали бажані стандарти поведінки. 

Але часто навіть чесноти набувають крайнощів і також є порушенням Законів життя.

Ось деякий перелік вад характеру і аморальності, що усі релігії називають гріхом . Все це унеможливлють досягнення успіху і щастя у довготривалій перспективі.

 1. Гординя, пихатість і марнославство. Пихатій людині не щастить у житті.

"Бог гордим противиться, смиренним дає благодать" Якова 4,6.

Позитивною протилежністю гордині є  смирення і простота. Але в крайньому прояві смирення претворюється у самоприниження, нiкчемнiсть, що є також порушенням Законів життя і унеможливлює успіх в житті.

2. Жадiбнiсть, корисливість -  її протилежністю є милосердя, щедрiсть, які можуть перерости в негативні крайнощі --  марнотратство, самозречення i жертовнiсть

Адам Смiт, вiдомий економiст сказав: "Жадiбнiсть веде до багатсва, тiльки коли обмежена совiстю"

3аздрiсть, недоброзичливiсть мають протилежністю  -- доброзичливiсть, спiвпереживання. Крайній прояв, що є також порушенням – самозречення, комплекс жертви, почуття вини.

4.Гнiвливість, злість  - протилежністю буде лагiдності, м'якості, які в свою чергу  можуть перерости в безхребетнiсть, безвольність

5. Лiнощi - мають протилежністю  працелюбнiсть, крайнім проявом, якої може стати  залежнiсть вiд роботи

6. Блуд, хтивiсть  - протилежні чистоті, доброчесності, крайніми проявами, яких може стати віра в гріховність сексу,  асексуальність, недоглянутість.

7. Ненажерлевiсть, ненаситнiсть мають за протилежність помiркованiсть, стриманiсть, які можуть перерости в крайнощі, такі як відмова від їди - анорексія, крайній аскетизм, зацикленість на дієтах.

8. Зневiра, сум мають за протилежність віру в Бога i в безмежнi можливостi, якi дає життя. Треба лише пильнувати за тим, щоб це не набуло крайнощів і не переросло в марновiрство, вiдсутнiсть плану д, безпiдставний оптимiзм.

9. Засуджування, образливiсть протилежні толерантності, терпимості, яка може вилитись у потакання в усьому, вiдмові вiд опору.

10. Брехливість - протилежністю є правдивість. А крайністю буде виливати на людину всю інформацію, до якої та може бути не готова. Не сказати, не значить брехати.

 Людинi, яка має такі вади все закривається у житті. Їй не везе і мрії не здійснюються. Також варто відмітити, що не варто нічого особливо ідеалізувати, навіть чесноти чи навіть добрі мрії і цілі, бо можуть перейти в крайнощі, що є такими ж порушеннями, що ведуть до проблем у житті.

"Не сотвори собі кумира”, як сказано у Біблії. Мрії є для того, щоб пробуджувати в людях енергію і ентузіазм, а не для того, щоб людина стала їхнім рабом.

Люди, які рідко порушують Закони життя, які не загрузли в негативі, миттєво вiдчувають, що роблять щось не так, коли звертають з правильного шляху. Люди,  які грішать постійно, вже не здатні цього відчувати. Тому і грішать знову і знову, поки не наступає якесь важке потрясіння.

Такі люди можуть вирватися з цього кола лише перенісши якийсь життєвий крах, тільки це може кардинально змінити їх погляди на  життя і переконання.

 - Що ж відрізняє людей, що здійснюють свої мрії від невдах?

В першу чергу це рівень відповідальності за своє життя. Тобто все що з нами відбувається все це якимось чином пов'язано з нашими думками і діями. Ніяких випадковостей не буває. Раджу щодня використовувати таку вправу: кожного дня виходячи з дому, подумки бажайте щастя навколишнім. Своїм друзям,  колегам по роботі і навіть конкурентам.

Уявіть собі, наче щодо вас у Бога є таємний план і всі навколишні люди і обставини  вам допомогають, навіть ті, які про це не знають і навіть ніби намагаються зашкодити.  Це допоможе знаходити вихід із найскладніших ситуацій, а в проблемах шукати нові можливості. А також допоможе краще відноситись до людей і навіть любити своїх ворогів, адже вони ж для того, щоб допомагати нам стати кращими і сильнішими)))

- Що краще, мати декілька великих мрій чи багато малих?

Якщо людина має масштабні мрії, то перешкоди і ризики на шляху до них, не зможуть закрити бажання їх досягти.  Краще мати декілька великих мрій, щоб сфокусувати зусилля, а не "розпилятися” на безлічі дрібних.

  У кожної людини чи організації мають бути великі цілі, які пов' язані зi створенням цiнностей для iнших людей,  такі цілі збуваються значно частіше. У кожної людини на цій землі є своє покликання і віднайшовши його людина стає везучою і щасливою. Тому варто в житті займатись тiльки тим, що подобається, а не тільки тим, що є вигідно, тодi з'являється енергія і можливості  для здійснення цілей. Йдучи за своїм уподобанням можна знайти своє покликання. 

Кожній людині варто мати таку мету, яка є більша ніж її життя і яка переживе людину. Тобто її справи мають її пережити. Це може бути мистецькі твори, бізнес, що створює цінність для інших людей, дім для дітей та інше. Тобто людина, яка хоче після себе щось добре залишити для інших бачить шлях, яким їй треба йти і всі цілі вибудовуються для проходження цього шляху. Людина, яка вибрала свій шлях є шляхетною, або як кажуть росіяни, від слова путь - "путьовою”. Хто немає такого шляху живе лише  для задоволення своїх iнстинктів, обслуговування звичок і для змаганнь з іншими людьми.

Оксана МОКРІЄНКО

 

 

Чотири рівні розвитку людини.

 

1. Люди-тварини. Це люди-звірі, які обслуговують тiльки свої iнстинкти. Поїсти, поспати, розмножуватися. Споживачі.

2.Люди-зомбi.  Це люди-роботи, мозок яких  обслуговує  інстинкти  і звички, повсякденнi дiї і виконання правил.Прокинувся, поснідав, пішов на роботу, прийшов з роботи. Такі люди сліпо слідують правилам  і приписам придуманим кимось іншим. Бояться всього нового. Споживачі, не придумують нічого нового. Обмежені безліччю табу і рамками.

3юди-демони. Люди боротьби. Часто відкидають будь-які норми, правила, мораль, якщо вони не вигідні. Мають  також риси попередніх двох типів. Мозок таких людей  працює сам на себе, майже немає ніяких обмеженнь. Люди винахідливі, але в основному їх винахідливість направлена в кінцевому етапі на руйнування. Такі люди намагаються бути сильнiшими і кращими за iнших. Слідують за тою філософією, яка оправдує їхню поведінку. В кортких проміжках часу обганяють усіх, і перший, і другий, і четвертий тип.

4.Люди-людяні. Люди партнерства. Такі люди мають риси попередніх трьох типів, але є ще одне  -- їх мозок має певнi рамки, що їх дають принципи моралі i совiсть.  Тих обмеженнь не так і багато, але ці принципи є для них непорушними. Творчі люди, творість направлена на створення цінностей для інших. Задовольняючи потреби інших досягають власного успіху. Тільки ці люди можуть мати довготривалий успіх і щастя.

ЗІГ Зіглар, автор книги "До зустрічі на вершині" сказав: "Ми можемо вiд людей отримати все що хочемо, якщо допоможемо їм отримати те, що хочуть вони"

Категорія: Дописувачі | Додав: jasen_tm (02.11.2010)
Переглядів: 5183
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Категорії розділу
Номер 1 [3]
Перший номер науково-популярного журналу "Пізнай себе!"
Номер 2 [7]
Тематика номера: мозок, розум, свідомість.
Номер 3 [3]
Основна тематика: соціум, соціотипи, соціоніка
Номер 4 [11]
Тематики номеру: характер та темперамент. Особистість.
Номер 5 [10]
Тематика номера: бізнес та підприємництво, самореалізація, самоорганізація та самовдосконалення
Номер 6-8 [17]
Тематика номера: спорт, культура, здоров'я, конфлікти та способи їх вирішення.
Номер 9 [10]
Основна тема номера: духовність, віра, релігія
Номер 10 [19]
Тематика номера: суспільство, сімя, колектив, взаємини, самопрезентація, маніпуляція
Нотатки [5]
Тут можна додатавати короткі нотатки та роздуми з тих чи інших аспектів
Дайджест [128]
Цікава інформація зі світу та з тенет інтернету
Дописувачі [26]
Тут публікуються матеріали наших користувачів та друзів сайту
Номер 11 [9]
Тематика номеру - Людина як диво. Можливості людини, її психіки та тіла, особливості діяльності людського організму
Форма входу
Twitter
Реклама у Львові
Рекламний центр Тріумф
Відвідуваність