П'ятниця, 26.04.2024, 01:28

ЗНАННЯ ТА РОЗВИТОК

Каталог статей

Головна » Статті » Дописувачі

Як прийняти правильне рiшення?


  - Пане Любомире, усiм вiдоме твердження, що перша реакцiя i є правильним рiшенням. Чому тодi не всi такi рiшучi?

 Ось подумаймо, що насправдi означає рiшучiсть. Рiшуча людина вмiє швидко знаходити правильнi рiшення й без зволiкання братися за їхнє втiлення. А чим вiдрiзняється нерiшуча людина? Вона, навпаки, боїться прийняти рiшення. Думає, що воно може виявитися неправильним i призведе до зовсiм негативних наслiдкiв.Ось у цьому i полягає весь секрет. Насправдi немає правильних або неправильних рiшень. Усi рiшення правильнi, якщо спрямованi на досягнення ваших цiлей.

-- Тобто будь-якi засоби виправдовують мету?

-- Розповiм, як приклад, одну iсторiю про вiдомого американського пiдприємця, який мав репутацiю людини, що вмiє миттєво приймати правильнi рiшення. Коли до нього приходили його помiчники за

порадою або вiн збирався укласти з кимось важливий договiр, вiн пiднiмав очi догори на кiлька секунд i потiм упевнено говорив так чи нi. Його неодноразово просили подiлитися своїм секретом, але вiн завжди вiдмовляв. I ось, коли вiн уже постарiв i вирiшив передати свiй бiзнес молодому поколiнню, секрет прийняття правильних рiшень виявився дуже простим. Той чоловiк завжди носив у кишенi кiлька бобiв. I коли йому треба було швидко прийняти рiшення, вiн брав у руку навмання боби i перераховував їх. Якщо була парна кiлькiсть бобiв, то приймав позитивне рiшення, якщо непарна -- то негативне. Тобто ця людина чудово розумiла, що немає правильних або неправильних рiшень, а боби використовувала лише для того, щоб не витрачати час i сили на довгi роздуми. Адже чим довше ми вагаємося, тим бiльше енергiї витрачаємо.

I протилежний приклад. Це про осла, в якого з обох бокiв

лежали однаковi оберемки сiна. Вiн нiяк не мiг визначитися, який оберемок вибрати, i в результатi помер вiд голоду. Задумайтеся, як найчастiше ви поводитеся в життi -- як пiдприємець iз бобами, чи як той осел. Ось i весь секрет.

-- А як навчитися вирiшувати проблеми у найкоротшi термiни?

-- Запам'ятайте, будь-яка проблема -- це пожежа, яку набагато легше загасити на початку, нiж чекати, коли спалахне весь будинок. "Знову не вистачило часу!" -- напевно, немає людини, яка не говорила б так хоча б раз у життi. Час -- однаковий для всiх. Для короля, бiзнесмена, робiтника, домогосподарки... Для всiх.Для всiх доба має 24 години.

Вирiшувати проблеми швидко -- значить суттєво продовжити своє життя. Так, так, саме так! Адже немає нiчого важливiшого в життi за час нашого життя. Шкода, що в багатьох немає часу навiть подумати про це. Отже, нiхто не сумнiвається в тому, що вирiшувати проблеми треба швидше i ще швидше.

 Як це зробити? Дам кiлька перевiрених порад.

  -* Визначiть прiоритети. Як правило, над людиною тяжiють кiлька проблем. Спроба вирiшувати їх вiдразу всi тiльки розтягне час (iнодi до нескiнченностi). Треба визначити, яку проблему будете вирiшувати саме зараз.

 * Визначiться, що, на вашу думку, буде показником вирiшення цiєї самої проблеми. Для мене, наприклад, дивно, що багато людей беруться вирiшувати проблему, не знаючи, яким має бути її iдеальне вирiшення. Моя порада така: вирiшуючи будь-яку проблему, сформулюйте, що буде для вас iдеальним кiнцевим результатом. Це найважливiше! Поставте питання так: як зробити, щоб те, що менi потрiбно, робилося або само, або за мiнiмального мого втручання.

Наприклад. Ви хочете просити шефа про надбавку. Правильна постановка завдання: "Що менi треба зробити, щоб шеф сам запропонував менi бiльше грошей?"

* Складiть план. Чим докладнiшим вiн буде, тим краще. Визначте промiжнi етапи, де потрiбно досягти певних результатiв.

* Подумайте, якi частини плану потребуватимуть бiльше часу, якi менше.

* Заведiть щоденник вирiшення проблеми. Запишiть туди продуманий вами план. Записуйте всi думки, якi хоч вiддалено були б пов'язанi з вирiшенням вашої проблеми. Цiлком можливо, що, перечитуючи цi записи, ви знайдете нестандартне i швидке вирiшення вашої проблеми.

* Подумайте над тим, що буде, якщо ви вкладетеся в потрiбний час? Що буде, якщо ви взагалi не впораєтеся з проблемою? Як правило, це стає чудовим стимулом вирiшення проблеми у найкоротший термiн.

* Проведiть часовий аналiз свого повсякденного життя. Де можна зекономити на часi? Якi справи можна поєднати в часi? Вирiшення яких справ можна доручити комусь?

* Нiколи не бiйтеся! Особливо зробити помилку. Помилка, негативний результат -- це всього лише показник, куди не варто йти. Нiколи не сприймайте помилки як трагедiю, нiколи не турбуйтеся, якщо щось не вдається. Це всього лише привiд подумати над iншими шляхами вирiшення проблеми.

* Завжди ставте собi запитання: "Як саме зараз можна вирiшити проблему найбiльш ефективно? Що варто зробити для цього саме зараз?"

* Якщо ви вирiшили проблему -- ще раз перегляньте свiй щоденник. Подумайте, де ви припустилися помилки, як можна було вирiшити проблему швидше й "меншою кров'ю". Цей аналiз дасть вам безцiнний досвiд. Саме це закрiплює навичку швидкого вирiшення проблем.

* Похвалiть себе. Рiшення будь-якої проблеми, якщо її не вдалося вирiшити автоматично, -- важка праця. I ви зробили це! Похвала закрiплює високу самооцiнку, яка в майбутньому допоможе у вирiшеннi iнших проблем.

Оксана МОКРIЄНКО

Категорія: Дописувачі | Додав: jasen_tm (14.12.2010)
Переглядів: 2767
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Категорії розділу
Номер 1 [3]
Перший номер науково-популярного журналу "Пізнай себе!"
Номер 2 [7]
Тематика номера: мозок, розум, свідомість.
Номер 3 [3]
Основна тематика: соціум, соціотипи, соціоніка
Номер 4 [11]
Тематики номеру: характер та темперамент. Особистість.
Номер 5 [10]
Тематика номера: бізнес та підприємництво, самореалізація, самоорганізація та самовдосконалення
Номер 6-8 [17]
Тематика номера: спорт, культура, здоров'я, конфлікти та способи їх вирішення.
Номер 9 [10]
Основна тема номера: духовність, віра, релігія
Номер 10 [19]
Тематика номера: суспільство, сімя, колектив, взаємини, самопрезентація, маніпуляція
Нотатки [5]
Тут можна додатавати короткі нотатки та роздуми з тих чи інших аспектів
Дайджест [128]
Цікава інформація зі світу та з тенет інтернету
Дописувачі [26]
Тут публікуються матеріали наших користувачів та друзів сайту
Номер 11 [9]
Тематика номеру - Людина як диво. Можливості людини, її психіки та тіла, особливості діяльності людського організму
Форма входу
Twitter
Реклама у Львові
Рекламний центр Тріумф
Відвідуваність