П'ятниця, 29.03.2024, 09:54

ЗНАННЯ ТА РОЗВИТОК

Каталог статей

Головна » Статті » Дайджест

Ліки від вірусів
Сьогодні хочеться поговорити про те, що заважає нам досягати бажаного результату.

Іноді бажання збуваються, і ми не встигаємо навіть їх усвідомити. Тільки сказав про себе: «Хочу закохатися». І через день познайомився з кимось і зав'язалися стосунки.

А інша мучиться: «ХОЧУ ЗАМІЖ, ХОЧУ ЗАМІЖ». Візуалізує:)
Але це не допомагає. Якось не складається. І вже самій тошно від зацикленості на своєму бажанні.

Хтось дасть пораду: «Треба загадати і забути. Не надавати бажанням великої важливості ».
Але якщо для неї це справді важливо! Вона дуже хоче. Як же про це забути?
Виникає питання: «Чому бажання не збуваються? »

Немає однозначної відповіді. І вихід не в тому, щоб забути про нього і не хотіти. Чи зможете ви забути про те, чого вам дуже не вистачає? Може ватрто пошукати причину? Іноді ми просто не готові до свого бажання. І потрібно пройти ще певний шлях.

А іноді нам заважає щось у нас самих. Виникає відчуття, начебто б і хочеться і не хочеться одночасно.

У чому ж справа?

«Начебто дуже хочу заміж, а навіщо? Не знаю. Можливо, я й не хочу? »- Говорить на тренінгу симпатична дівчина:« Мені чомусь попадаються хлопці з обмеженнями, то має жінку, то ще що-небудь. Може, я таких сама вибираю? »

Починаємо спілкуватися. Ставлю питання:

«Уявіть, що ви зустріли людини і вийшли заміж, що буде далі?»

І вийшли до її внутрішнього переконання, що «Після задоволення буде страждання, а потім неминуче втрата».
І це переконання не раз себе виправдовувало, чим ще більше зміцнювалося.

Такі переконання можна назвати «програми-віруси». Вони заважають ефективно і легко йти до своїх бажань. По-іншому їх називають «інтроекціі» або токсичні приписи. Звучить страшно, чи не так?

Як є комп'ютерні віруси або віруси біологічні, також є і психологічні.

Що таке комп'ютерний вірус? Це програма, яка прийшла ззовні, випадково або внаслідок навмисної атаки. Вона спрямована на зміну всієї роботи комп'ютера. У підсумку, вірус його дестабілізує і тим або іншим чином виводить з ладу. У кожної програми є свій запускає механізм. Потрібно або відкрити певний файл, або дочекатися певного часу.

Є віруси, які не шкідливі всій системі, а тільки частини її, а є ті, які повністю руйнують все. Мета у вірусу - розмножуватися, йому все одно, він приносить шкоду чи добро. Він не визнає інші програми, може легко записуватися поверх них, тим самим викликаючи конфлікт в системі.

Є віруси біологічні. Вірус грипу, наприклад, вірус СНІДу. Вірус легко проникає в клітини «господаря», тому що організм не має достатнього власного імунітету. А вірусу потрібен «дім» для розмноження.

Людина так само легко може заразитися програмою-вірусом. Це ті переконання, програми, які ми приймає колись як аксіоми, і слідуємо їм надалі. Переконання і програми при цьому можуть нам не те, щоб не допомагати по життю, а активно заважати, перетворюючи життя на боротьбу або в страждання.

Чи знайомі вам вислови?

«Життя небезпечна штука».
«За задоволення - треба платити».
«Щоб жити добре, потрібно багато працювати».
«Якби не я, то мама була б щаслива».
«Дівчинка - повинна страждати».
«Чоловік не повинен плакати».

Так, звучать, звичайно, страшно.

Зрозуміло, що мати в собі вірус «НЕ ЖИВИ» все одно, що мати вірус СНІДУ. До речі з досліджень психологів, серед носіїв вірусів смертельних хвороб, у тому числі і СНІДу, досить багато людей має і такий психологічний вірус.

Будь-який психологічний вірус страшний тим, що програма запускається несвідомо. Ми не відстежуємо це. Ви думаєте людина з таким токсичним вірусом як «Не живи» активно намагається покінчити життя самогубством?

Зовсім ні. Вона може бути екстремалом або просто шукати неприємності, в будь-якому випадку вони з нею так чи інакше трапляються (3 рази вдаряє блискавка або падає цегла на голову).

Здавалося б, а чим погана програма: «Щоб жити добре, потрібно багато працювати»? Начебто достатньо соціально прийнятний вірус. Людина маючи таку програму, прагне жити добре, тому і працює. Багато працює. Дуже багато працює.

Через якийсь час у неї виникає запитання: «Чому я працюю так багато, але не можу собі дозволити і частини того, що мають інші?» Накопичується незадоволеність життям, своїм статусом, своєю зарплатою. У такої людини навряд чи здійсниться бажання: виграти в лотерею. Тому що гроші даються тільки за роботу. А як інакше.

У кожного є програми-віруси. Можливо, я перебільшую, і вам пощастило, у вас їх немає:)

Як і біологічними вірусами, ми найчастіше захворюємо в дитинстві. Інфікувати дитину, випадково чи навмисно, дуже просто. Діти ще не мають імунітету, у них відсутня критика до того, що їм кажуть значущі для них люди.

Каже мама: «Як важке життя. Радуйся поки маленький ». При цьому така на її обличчі печаль, що дитині досить одного разу, щоб інфікуватися. Вона щиро вірить своїй мамі і робить собі висновок: «Бути дорослим погано, я хочу залишитися дитиною».

Звідси може виникати інфантилізм, страх подорослішати, страх зробити дорослий вчинок. Виростаючи, вона продовжує вести себе як дитина. Якщо згодом, вона прийме переконання, що "одруження - це крок у доросле життя", то такій людині складно буде зважитися на оформлення відносин з дівчиною. Адже це означає: «стати дорослим».

Є приклади, коли тіло починає виконувати програму. Приміром, у симпатичної дівчини є проблема з шкірою обличчя. Вже перехідний вік давно минув, але на шкірі весь час висипають прищі. Особливо в момент, коли її хтось запрошує на побачення. І що вона тільки не робила. Але варто було їй усвідомити і змінити внутрішню програму: спеціальному бути небезпечно», як шкіра обличчя очистилася. І більше її не турбувала.

Батьки можуть заразити дитину, самі того не помічаючи. І ми з народження заражаємо своїх дітей усіма тими вірусами, якими хворіємо самі.

М'яко кажучи, віруси в кращому разі обмежують наші можливості по досягненню цілей. Вони можуть віднімати сили, виводить на тупиковий шлях.

Як у казці, коли Іван-царевич стояв біля трьох доріг і вирішував, куди йому йти: «наліво підеш, коня втратиш, направо підеш, дружину знайдеш, прямо підеш - не дуже зрозуміло, що буде».

Завдяки вірусам людина вибирає вже знайому йому дорогу.

Чи було у вас відчуття, що ви немов на одні й ті ж граблі наступаєте?
Чи відбуваються повторювані ситуації в житті?

«Якщо перший чоловік був алкоголік, другий чоловік був алкоголік, третій чоловік теж запив-то може справа в мені?»
«Якщо мені весь час зустрічаються« стерва », то, може, я сам таких чомусь вибираю?»


Може бути і «вінець-безшлюбності» це така ж патологічна програма, яка передається з покоління в покоління, як і багато інших?

Тоді її можна і потрібно змінити, але не чарами, а психологічними методами.

Як же знищити свої віруси?

Ніяк!
По-перше, у вірусу немає тіла. Це не бактерія, а ідея, програма.

По-друге, ви з нею жили і дружили весь цей час, це вже частина вас. Як можна прибрати руку чи ногу? Що залишиться опісля?

Деякі віруси нейтралізувати дуже просто: достатньо їх виявити, тобто, усвідомити. І наша свідомість сама знаходить рішення, переформулює вірусну програму в програму-дію.

А ось деякі патологічні програми настільки далеко і глибоко зайшли, що змінили саму структуру «Я». Тут потрібна довгострокова терапія, і різні техніки і вправи. Щоб відновити, добудувати пошкоджені шари особистості, знайти і навчитися застосовувати нові ефективні стратегії поведінки, потрібен час і допомога.

Будь-який вірус можна вилікувати, якщо є бажання.

З вірусами не народжуються, отже будь-які патологічні програми - чужі. Знайти себе-цього в наших силах.

Ми їх колись взяли до себе, тепер ми їх можемо і змінити.

Дарія Нікітіна
із розсилки "Я і мої "Хочу"





Джерело: http://content.mail.ru/arch/85548/3804508.html
Категорія: Дайджест | Додав: Ірина (02.01.2010)
Переглядів: 1636 | Коментарі: 2 | Теги: компютерні віруси
Всього коментарів: 1
1 Дєниско  
0
ого, то треба почитати)

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Категорії розділу
Номер 1 [3]
Перший номер науково-популярного журналу "Пізнай себе!"
Номер 2 [7]
Тематика номера: мозок, розум, свідомість.
Номер 3 [3]
Основна тематика: соціум, соціотипи, соціоніка
Номер 4 [11]
Тематики номеру: характер та темперамент. Особистість.
Номер 5 [10]
Тематика номера: бізнес та підприємництво, самореалізація, самоорганізація та самовдосконалення
Номер 6-8 [17]
Тематика номера: спорт, культура, здоров'я, конфлікти та способи їх вирішення.
Номер 9 [10]
Основна тема номера: духовність, віра, релігія
Номер 10 [19]
Тематика номера: суспільство, сімя, колектив, взаємини, самопрезентація, маніпуляція
Нотатки [5]
Тут можна додатавати короткі нотатки та роздуми з тих чи інших аспектів
Дайджест [128]
Цікава інформація зі світу та з тенет інтернету
Дописувачі [26]
Тут публікуються матеріали наших користувачів та друзів сайту
Номер 11 [9]
Тематика номеру - Людина як диво. Можливості людини, її психіки та тіла, особливості діяльності людського організму
Форма входу
Twitter
Реклама у Львові
Рекламний центр Тріумф
Відвідуваність