Субота, 20.04.2024, 16:12

ЗНАННЯ ТА РОЗВИТОК

Каталог статей

Головна » Статті » Номер 6-8

Люди дощу

Назва цього захворювання походить від латинського слова autos - "сам". Аутизм - ''занурення" в себе за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я є в 10-15 із 10000 дітей. Аутисти є дивними людьми, яких іноді сприймають за розумово відсталих дітей. Але ці діти можуть володіти такими інтелектуальними можливостями, які не властиві "звичайним" людям. Це проявляється у вигляді геніальності, схожої до божевілля. До прикладу головний герой відомого фільму "Людина дощу", не є вигаданим персонажем. Його прототип аутист Кім Пік вже багато років є об'єктом досліджень Національного управління по аеронавтиці та дослідженню космічного простору США(НАСА). Вони намагаються встановити природу геніального аутиста, який проявляє видатні здібності у 15-ти дисциплінах. Він з легкістю запам'ятовує довгі ряди цифр, дати, номери телефонів, множить та ділить багатозначні числа. Разом з тим він не здатний самостійно одягнутись, ходити в магазин та боїться переходити вулицю.

    Особливістю цих дітей є те, що вони здатні зосереджувати свою увагу на окремих деталях, не узагальнюючи предметів в цілому, здатність повторювати одні і тіж слова. У фільмі представлений цікавий момент, коли хлопчик аутист, дивлячись у вікно за яким падає дощ, зосереджує свою увагу на одній краплі дощу і намагається розглянути її в деталях. Цією особливістю зумовлені здібності цих дітей.

    В науці немало яскравих вчених, які близько підійшли до аутизму, не переступивши межу патології. Ньютон, Ейнштейн, Дарвін, Менделеєв. Ейнштейн до семи років повторював одні й ті самі речення, в 15 років був виключений зі школи за погане навчання, а закінчивши політехнічний інститут працював у патентному бюро, яке не мало жодного відношення до науки. Проте саме там він виконав свою роботу по теорії відносності.

    Припускається, що аутизм може бути спадково обумовленим, проте єдине, що можна стверджувати успадковується не сам аутизм, а передумови до його розвитку (родові травми, порушення вагітності та пологів, та інші чинники діючі вже після народження).

    Ця хвороба вражає не лише психічні функції (мовлення, мислення, інтелект), але й відображається на сприйнятті дитиною цілісної картини світу. Основна проблема аутизму - нерозуміння, неприйняття подій, що відбуваються навколо. Весь внутрішній світ такої дитини стиснутий в жорсткі рамки, вихід за межі яких є для неї трагедією. Це може бути пов'язано із неофобією (боязню всього нового) та сенсорною фобією(боязню різних звуків, темноти чи яскравого світла, закритих дверей тощо). Характерною рисою психічного розвитку при аутизмі є суперечливість, неоднозначність проявів відхилень цього розвитку. Дитина може бути одночасно високоінтелектуальною (розумовий коефіцієнт аутичних дітей дуже часто перевищує 70 балів за стобальною шкалою) та розумово відсталою, обдарованою в певній галузі і не мати найпростіших побутових та соціальних навичок.

    Багато вихованців спеціалістів з аутизму після довгих років роботи немов “розкриваються”, виносячи в світ те, що так довго зберігали, накопичували в собі. Деякі з них навчаються в консерваторіях та в елітних вузах. Аутизм має декілька ступенів складності, але навіть найскладніші випадки мають надію на адаптацію, у разі вчасного виявлення та лікування. Аутизм не можна назвати ні хворобою, ні навіть неповноцінністю в звичайному значенні цих слів. На думку спеціалістів, аутичні діти досить часто володіють непересічним талантом та розумом. Як сказав один із лікарів зневіреним батькам: “Ви повинні достукатись до його внутрішнього світу, повірте, він того вартий”.

    Довгий час в Україні діагноз дитячий аутизм не встановлювався, проте на сьогоднішній час ведуться активні пошуки різних форм допомоги аутичним особам. Вивчається як сам феномен аутизму, так і спроби його діагностики і терапії. Зокрема у Львові діє Львівський центр підтримки осіб із загальними розладами розвитку “Відкрите серце”, який співпрацює із ЛНУ ім. І. Франка. Якщо явище аутизму вас зацікавило і ви б хотіли стати тими асистентами, які допоможуть аутичній особі розкрити свої таланти і можливості, то можете звернутися у центр “Відкрите серце”, що знаходиться у Львові по вулиці Полюя 27( приміщення дитячого садочку № 27).      

 

Христина Сайко,

      студентка 4 курсу

психолог


Категорія: Номер 6-8 | Додав: Ірина (01.11.2009)
Переглядів: 2200 | Коментарі: 1
Всього коментарів: 1
1 svitlachok  
0
Також професійно працює із особами, що страждають на аутизм Благодійний Фонд взаємодопомоги та захисту дітей з аутизмом "Контакт" у Львові. Усі, кому потрібна допомога, професійна інформація - телефонуйте (0971985928)

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Категорії розділу
Номер 1 [3]
Перший номер науково-популярного журналу "Пізнай себе!"
Номер 2 [7]
Тематика номера: мозок, розум, свідомість.
Номер 3 [3]
Основна тематика: соціум, соціотипи, соціоніка
Номер 4 [11]
Тематики номеру: характер та темперамент. Особистість.
Номер 5 [10]
Тематика номера: бізнес та підприємництво, самореалізація, самоорганізація та самовдосконалення
Номер 6-8 [17]
Тематика номера: спорт, культура, здоров'я, конфлікти та способи їх вирішення.
Номер 9 [10]
Основна тема номера: духовність, віра, релігія
Номер 10 [19]
Тематика номера: суспільство, сімя, колектив, взаємини, самопрезентація, маніпуляція
Нотатки [5]
Тут можна додатавати короткі нотатки та роздуми з тих чи інших аспектів
Дайджест [128]
Цікава інформація зі світу та з тенет інтернету
Дописувачі [26]
Тут публікуються матеріали наших користувачів та друзів сайту
Номер 11 [9]
Тематика номеру - Людина як диво. Можливості людини, її психіки та тіла, особливості діяльності людського організму
Форма входу
Twitter
Реклама у Львові
Рекламний центр Тріумф
Відвідуваність