Четвер, 28.03.2024, 16:59

ЗНАННЯ ТА РОЗВИТОК

Каталог статей

Головна » Статті » Дайджест

Науковці розкрили один з механізмів формування спогадів
Американські науковці вважають, що їм вдалося зрозуміти один з механізмів, що дозволяють мозку формувати спогади, передає сьогодні Бі -Бі-Сі .

Дослідники вже давно знали, що синапс (область дотику нервових клітин один з одним або з тканинами, що містять нервові клітини) є одним з ключових елементів системи зберігання та обміну інформацією в мозку.

Тепер же, зазначають науковці університету в каліфорнійській Санта-Барабарі, вони зрозуміли, яким чином ведуть себе молекули у синапсі, і як ця їхня поведінка призводить до "цементування" пам'яті.

Це дослідження може призвести до появи нових методів лікування таких захворювань як хвороба Альцгеймера, вважають автори.

Все більше фахівців вважають, що погіршення стану синапсу є однією з особливостей хвороби Альцгеймера: це захворювання призводить до того, що спочатку страждає коротка пам'ять - і лише потім негативні наслідки зачіпають і довготривалу.

Сильний синапс необхідний для закріплення спогадів, а цей процес передбачає вироблення організмом нових білків. Але яким чином організм контролює цей процес, поки не ясно.

У ході експериментів з щурами, які проводилися у Санта-Барбарі, з'ясувалося: білки, необхідні для цементування пам'яті, виробляються лише тоді, коли "ввімкнено" РНК (рибонуклеїнова кислота).

До того, як з'являється така необхідність, РНК перебуває в стані паралічу: її відключає якась молекула, яка теж містить білки. Коли ж приходить сигнал ззовні - наприклад, коли мозок фіксує щось цікаве, коли організм переживає щось незвичайне, - ця блокуюча молекула розпадається на фрагменти, і РНК активується.

"Одна з причин, через які це може бути цікаво, полягає в тому, що вчених вже давно бентежить питання, чому, коли синапси зміцніються, відбувається деградація білків, і цей процес відбувається паралельно з синтезом нових білків, - пояснює Кеннет Козик з інституту нейробіологічних досліджень університету Санта-Барбари. - І ми вирішили цей   парадокс. Ми продемонстрували, що розкладання білка і синтез білка дійсно йдуть паралельно. Розкладання робить синтез можливим".

Ідентифікація тих білків, які потрібні мозку для фіксації спогадів, зрештою може стати дуже корисним відкриттям для людей, що страждають розладами пам'яті.

"Науковці кажуть, що вони вивчали нервові клітини в лабораторних умовах і в якійсь мірі зрозуміли, яку роль можуть мати певні білки в тих областях мозку, які передають повідомлення і допомагають нам зберігати пам'ять, - говорить голова британського Фонду дослідження Альцгеймера Ребекка Вуд . - Це цікавий напрямок може привести до кращого розуміння процесу втрати пам'яті, на яку страждають люди з хворобою Альцгеймера та іншими формами слабоумства, може призвести до появи нових методів лікування ".

Судячи з останніх прогнозів, до 2050 року від різних форм недоумства на планеті будуть страждати 115 млн людей.

"Більша розуміння нами факторів генетичного ризику розвитку хвороби Альцгеймера вказує саме на синапси, так що ми вітаємо будь-які дослідження в цій області, - говорить професор психології з університету столиці Уельсу Кардіффа Джулі Вільямсю Хвороба Альцгеймера - це складне захворювання, і поки не варто сподіватися на багато чого, але стан синапсів і рівень їх активності стає важливим і цікавим напрямком досліджень".
Категорія: Дайджест | Додав: jasen_tm (31.12.2009)
Переглядів: 988
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Категорії розділу
Номер 1 [3]
Перший номер науково-популярного журналу "Пізнай себе!"
Номер 2 [7]
Тематика номера: мозок, розум, свідомість.
Номер 3 [3]
Основна тематика: соціум, соціотипи, соціоніка
Номер 4 [11]
Тематики номеру: характер та темперамент. Особистість.
Номер 5 [10]
Тематика номера: бізнес та підприємництво, самореалізація, самоорганізація та самовдосконалення
Номер 6-8 [17]
Тематика номера: спорт, культура, здоров'я, конфлікти та способи їх вирішення.
Номер 9 [10]
Основна тема номера: духовність, віра, релігія
Номер 10 [19]
Тематика номера: суспільство, сімя, колектив, взаємини, самопрезентація, маніпуляція
Нотатки [5]
Тут можна додатавати короткі нотатки та роздуми з тих чи інших аспектів
Дайджест [128]
Цікава інформація зі світу та з тенет інтернету
Дописувачі [26]
Тут публікуються матеріали наших користувачів та друзів сайту
Номер 11 [9]
Тематика номеру - Людина як диво. Можливості людини, її психіки та тіла, особливості діяльності людського організму
Форма входу
Twitter
Реклама у Львові
Рекламний центр Тріумф
Відвідуваність