П'ятниця, 29.03.2024, 13:47

ЗНАННЯ ТА РОЗВИТОК

Каталог статей

Головна » Статті » Дописувачі

Вірус сміху заразний, проте потрібний:)
Кореспонденти «КП» побували на веселому «прийомі» у психологів.
 
Є така наука - гелотологія. Вивчає вона вплив сміху на здоров'я людини. Ця наука стверджує, що безтурботний регіт позитивно впливає на фізіологію людини. Всього п'ять хвилин сміху заміняють 40 хвилин відпочинку. Як стверджує головний клоун Львова доктор Забудько ( «в світі» - Уляна Мазепа), лікувальними властивостями сміху вперше зацікавився американський невропатолог Вільям Фрай. Він довів, що від сміху в крові підвищується кількість антитіл, які підвищують опірність організму хворобам.
А ось запатентував гелотологію американський психолог Норман Казінс після того, як зміг сміхом вилікувати себе від хвороби, яка не дозволяла йому рухатися. - Він зауважив, що після десяти хвилин хорошого сміху страшні болі відпускали його на дві години, - стверджує Уляна Мазепа. Звичайно, добре, якщо за допомогою сміху можна вилікувати хворобу. Але ще краще - взагалі не хворіти. І цього теж можна досягти за допомогою сміху. Але, на жаль, не всі вміють щиро радіти й сміятися. На щастя, цьому можна навчитися. Нещодавно смехотерапію почали практикувати і у Львові. Як стверджує психолог Тарас Макота, це своєрідний фітнес для людини.
- Ми не дивимося кінокомедії і не розказуємо анекдоти, як хтось міг подумати. Ми практикуємо різні вправи, як фізичні (зарядку), так і ігрові, рольові, які допомагають підняти настрій, набратися позитиву, розслабитися і впоратися зі своїми емоціями.
- А навіщо для сміху потрібні фізичні вправи?
- Це називається «тренажери». Це - дихальні вправи, фізичні вправи. Їхня мета - напрацювати групи м'язів, що активізують ділянки мозку, які, у свою чергу, відповідають за задоволення, радість, позитивні емоції. Якщо ці вправи робити регулярно, то вони будуть все швидше і краще піднімати настрій.
- А що дає людині гарний настрій?
- Все! Така людина менш схильна до стресів. А значить - вона не схильна до захворювань. Адже імунітет руйнується від поганих думок, від стресів. Почуття гумору вітається всюди. На роботі колеги більше тягнуться до того, хто легше дивиться на проблеми. Та й проблем як таких може і не бути, якщо ставитися до них з гумором. Почуття гумору - це вміння бачити ситуацію з різних боків, іноді навіть з дуже несподіваних. Ну а якщо говорити про особисте життя, то зрозуміло, що дівчина-хохотушка привертає більше кавалерів, ніж красуня царівна-несміяна.
- А як з приводу твердження, що сміх без причини - ознака дурачини?
- Так ми вчимо сміятися «через щось». Тобто знаходити у всьому щось хороше. А сміх - це контрольована емоція. Можна вміти «розпочати» сміх і можна його «зупинити». Головне - навчитися.
 
Корисний досвід «Лопата від сапера недалеко падає»
Кореспонденти «Комсомолки» побували на заняттях «по сміху».
Спершу нас «вишикували» на зарядку.
Пункт перший. Підняли руки, потяглися до сонця, опустили руки, доторкнулися до підлоги. Дихаємо, дихаємо, дихаємо. Як не дивно, коли людина сміється, вона не думає, як вона дихає. Але дихає людина правильно - легко і вільно.
Далі всім пропонують зігнути плечі, зобразити сумний вираз обличчя і переконувати всіх навколо - я щасливий і гордий чоловік. Вийшло? Звичайно, вийшло. Не раз в такій позі людина говорить вголос про те, що йому і так добре. А тепер - випрямите плечі, підніміть голову і скажіть - Я погана людина, у мене все погано, я невдаха. Вийшло? Зрозуміло, що ні. Бо це постава щасливої людини. І навіть якщо вона виголосить ці слова, сама ж в це не повірить, вона над цим насміхається.
І ще одна вправа - уявіть, що тримаєте в руках глечик, подумки зберіть в нього всі свої біди, проблеми, кризу, стреси. А потім - викинемо його у прірву! Все. Ваші проблеми розбилися, зникли.
 
Пункт другий. Навчись переосмислити проблему, знайди в ній щось комічне, спробуй побачити її з іншого боку. Важко? А для цього спочатку можна потренуватися на звичайних приказках і прислів'ях. Зрозуміло, що вони і самі по собі влучні і дотепні. Але спробувати варто.
Наприклад, прислів'я «яблуко від яблуні недалеко падає» перефразувати як «лопата від сапера недалеко падає» :)) 
 
Пункт третій. Узяти звичайну річ і зробити з неї щось незвичайне. Для нас у цей день запропонували одноразові мішки для сміття. Виявляється, крім того, що в цих мішках можна виносити сміття, з них можна зробити смішний памперс, шапочку, троянду, бантик, пов'язку на волосся, жилетку, бахіли і навіть - бульбашки, як у жабки. Головне - побачити предмет нестандартно. Ну і - не боятися виглядати смішно. Цим, до речі, добре володів Чарлі Чаплін.
 
Пункт четвертий. Переказуємо казку на свій лад. Всі ми були дітьми і всі грались у щось. Зазвичай ми перегравали звичайні, відомі всім казки або придумували свої. Нам теж надали таку можливість. У результаті ми переглянули три варіанти «Червоної шапочки» і один «Ріпки». При цьому ніхто з «акторів на хвилинку» не сказав ні слова - треба було зіграти так, щоб і без слів було зрозуміло і смішно.
 
Пункт п'ятий - ключик сміху. Просто береться будь-який ключ, може бути і вигаданий, вставляється в тіло і накручується, як механічна іграшка, на сміх. Зробили один оборот - говоримо один раз «ха - ха», зробили сто оборотів - регочемо щосили. Регочемо по-різному - як Дід Мороз грубим басом, як звичайна людина чи так по-дівчачому). Починаємо, як потрібно, а потім просто сміємось один з одного.
 
Пункт основний - сміятися. Весь час сміятися. Прихлопувати в такт - і сміятися. Пританцьовувати - і сміятися. Заглядати в очі один одному - і сміятися. Або хоча б посміхатися. Кожен день, по кілька разів на день.
Домашнє завдання - заразити сміхом всіх оточуючих.
 
Ми виконуємо і щиро прагнемо поширити вірус сміху та гарного настрою.
 
Важливо
Здатність посміхатися не дається людині від народження, а набувається нею у перші 4 - 8 тижнів життя. Сміятися ж малюк починає тільки до кінця третього місяця життя. Найбільш «веселий» час настає у людини до 6 років, у цей період дитина сміється до 300 разів на день. Доросла людина посміхається в середньому лише 15 разів на день.
 
На замітку
Сім причин, щоб реготати:
1. Під впливом смехотерапіі підвищується імунітет.
2. Під час сміху активізується діяльність легенів, що збільшує постачання кисню в кров і полегшує виведення мокротиння.
3. Сміх зміцнює серце, сприятливо впливає на кровоносні судини, знижує тиск і зменшує ризик утворення холестеринових бляшок.
4. Під час сміху напружуються м'язи пресау за ними задіюються м'язи гладкої мускулатури кишечника, покращуючи його роботу, і сприяють виведенню шлаків і токсинів (так звана кишкова гімнастика).
5. Сміх покращує стан шкіри. Він тонізує м'язи обличчя і покращує циркуляцію крові. Жінки часто не хочуть посміхатися, побоюючись виникнення зморшок. Але це - неправда. Зморшки з'являються на похмурому обличчі, а не на усміхненому.
6. Сміх знижує головний біль і больові відчуття в тілі.
7. Терапія сміхом створює відчуття здоров'я через звільнення ендорфінів і нейропептидів, зменшує стрес, покращує настрій, допомагає стати впевненішими.
Маріанна ПОПОВИЧ
Кореспонденти «КП» 
Категорія: Дописувачі | Додав: Ірина (17.02.2010)
Переглядів: 4130 | Коментарі: 1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Категорії розділу
Номер 1 [3]
Перший номер науково-популярного журналу "Пізнай себе!"
Номер 2 [7]
Тематика номера: мозок, розум, свідомість.
Номер 3 [3]
Основна тематика: соціум, соціотипи, соціоніка
Номер 4 [11]
Тематики номеру: характер та темперамент. Особистість.
Номер 5 [10]
Тематика номера: бізнес та підприємництво, самореалізація, самоорганізація та самовдосконалення
Номер 6-8 [17]
Тематика номера: спорт, культура, здоров'я, конфлікти та способи їх вирішення.
Номер 9 [10]
Основна тема номера: духовність, віра, релігія
Номер 10 [19]
Тематика номера: суспільство, сімя, колектив, взаємини, самопрезентація, маніпуляція
Нотатки [5]
Тут можна додатавати короткі нотатки та роздуми з тих чи інших аспектів
Дайджест [128]
Цікава інформація зі світу та з тенет інтернету
Дописувачі [26]
Тут публікуються матеріали наших користувачів та друзів сайту
Номер 11 [9]
Тематика номеру - Людина як диво. Можливості людини, її психіки та тіла, особливості діяльності людського організму
Форма входу
Twitter
Реклама у Львові
Рекламний центр Тріумф
Відвідуваність