П'ятниця, 23.02.2018, 20:06

ЗНАННЯ ТА РОЗВИТОК

Каталог статей

Головна » Статті » Номер 9

Маніпуляції в деструктивних тоталітарних сектах

Час ніколи не стомлюється. Не потребує відпусток чи хоча б короткотривалих перерв… На жаль. Так чи інакше, його швидкість постійно збільшується. Ми, люди, його заручники, і краще не пручатись. Суспільство – це джунглі, виживає той, хто сильніший, розумніший, хитріший, володіє інформацією та вміло нею оперує. Сучасна громада навчилась заробляти буквально на всьому. А окремі навіть на .. .вірі. Задавалося б, це найсвятіше. Видно, далеко не для всіх.  Релігія, в принципі, поза фінансовою сферою. Та знайшлися «унікуми», які її матеріалізували і досить успішно. З інституту вдосконалення людини та розвитку суспільства в цілому вона перетворилася на комерційну установу з вигідною та унікальною особливістю відсутності будь-яких податків для держави. Мова йде про секти та сектантів, живих «месій», «спасителів душ», благодійників із порцеляновими посмішками. Хто вони і чим займаються насправді? Як уникнути їхнього впливу?

Секта - це  група, яка складається із досить невеликої кількості членів, що від’єдналися від церкви, або повстали проти неї. Характеризується сильною ізоляцією від зовнішнього середовища, авторитарним провідництвом, фанатизмом та здатністю до конформізму її послідовників; також сильним внутрішнім зв’язком її членів. Особливо небезпечними вважаються деструктивні тоталітарні секти Це особливі організації, лідери яких, намагаючись отримати владу над своїми послідовниками та експлуатувати їх, приховують свої наміри під релігійними, політико-релігійними, психотерапевтичними та іншими масками. Найцікавіше те, що ці організації часто є бізнесовими структурами, дуже вигідними, прибутковими і … формально законними.  Зокрема, в Україні впродовж останнього десятиліття кількість нетрадиційних релігійних громад значно зросла. На даний час їх зареєстровано більше 33 тисяч.

У перелік деструктивних культів України потрапили багаті міжнародні організації, які швидко поширюються у різних сферах – бізнесі, політиці,громадських рухах, зокрема, церква сайєнтології, церква уніфікації (муніти), «Посольство Боже», організація «Сімя Девіда Берга», що придбала у Києві кілька будинків для своїх комун, де процвітає «храмова проституція». Також Церква Віссаріона та багато інших. Проблема культів насправді є дуже важливою. Під їхній вплив може потрапити кожен. Хоча більшість людей вважає, що з ними такого нікого не станеться. Насправді деструктивний культ ставить за мету абсолютну ізоляцію особистості від суспільства, а також її тотальну зміну. Вони створюють психологічний тиск, і використовують найрізноманітніші методи здійснення контролю над особистістю. Найперше вони вселяють думку, що до приходу в секту ваше життя було марним, і не мало змісту. Але тепер усе зміниться завдяки секті. Особливо це діє на людей, які переживають не найкращий період у своєму житті. Вони замислюються, і в результаті виникають думки, типу «А й справді!». Перший прихід в секту - це завжди одкровення. Новий погляд на речі. Зазвичай вас оточують увагою,  безмежною Любов’ю, ви відчуваєте себе в безпеці. Але це лиш омана, ілюзія, міраж, справжній фальш. Вам нав'язують думку, що дана організація має єдино правильне уявлення про світ та життя, вирішує всі проблеми. Насправді дуже важко дізнатись правду про секту. Там не прийнято думати, роздумувати, тим більше питати або сумніватися, слово пастиря – закон., лише він знає істину, і всі щиро йому довіряють, як це не парадоксально.

Ще одним твердженням, що об’єднує більшість сект, є те, що кінець світу скоро. Це одкровення обов'язково приходить до пастиря, і лише він знає, як врятуватись, часто все закінчується масовим самогубством. Історії відомі такі непоодинокі випадки. Ваша секта – це все, що потрібно. Інші люди чи події не мають значення. Вона повністю контролює ваше особисте життя. Обирає партнерів і тому подібне. В результаті ви не маєте вільного часу, вас постійно чимось займають, дресирують, яка мавпочок у цирку, як би сумно це не звучало. Коли ви починаєте дивуватись, чому немає обіцяного результату – отримуєте відповідь : «Ти сам винен, або погано трудишся, або погано віруєш, і за вами посилюють контроль».

Перебування в секті зобов’язує до ряду правил, зокрема заманювання нових членів до організації, членські внески, які здебільшого зростають з часом – адже це потрібно Богу, і багато інших речей. Коли людина врешті починає розуміти, що її ошукали, то фактично вже немає житла та інших матеріальних благ, які «добровільно» віддали на користування секті. Куди вони поділись ніхто не знає, тільки пастор їздить на новому «Лексусі» і говорить: «А нема! Миші з'їли!». Вийти з організації подібного типу, адже вам обов’язково погрожуватимуть, можуть застосовувати фізичну силу, влаштовувати самосуд. Сектанти завжди подають свою секту в найкращому світлі. Говорять про те, що ви матимете все, а потім за допомогою особливих психологічних методики по реформуванню мислення та контролю свідомості (груповий тиск, введення обмежень у сні, їжі, контроль статевого спілкування, навіювання постійного страху, а часто вживання психотропних речовин та масовий гіпноз). Насправді спасіння вашої душі не входить у плани сектантів – це бізнес, великі гроші. Їхня ціна – чиясь доля, а часто і життя. Вражає те, що це зло отримує в Україні пільговий статус, а все тому, що нашою демократією керують особи, а не закон. Сумно… але факт. Пам’ятайте про це і не купуйтесь, адже безкоштовний сир лише в мишоловці.

Пшенична Іра

Студентка психології, 2 курс

 

Категорія: Номер 9 | Додав: jasen_tm (29.07.2009)
Переглядів: 2260 | Коментарі: 2 | Теги: секти, Пізнай себе!, релігія
Всього коментарів: 2
2  
ч.2
Секта Георгія Аїстова тільки спершого погляду здається звичайною “релігійно-філосовською сектою”. Всі адепти секти проживають на винайманих квартирах ( які постійно змінюють), мають свої імена, які їм дає гуру. У випадку скоєння ними якогось злочину, практично неможливо буде встановити хто скоїв та де він мешкає. В секті діє цілий “підрозділ вербувальників” , які разом із професійним психологом — гіпнотизером “залучають” до своєї організації молодь ( в т.ч. НЕПОВНОЛІТНІ) та “утримують адептів секти в вірі”. Раджу прочитати в інтернеті статтю : “Георгий Аистов (Бхакти Бимал Авадхут Свами) из Чаитанья Сарасват Матхнабрати”. І найголовніше, в діяльності секти, навіть з тієї інформації, яка доступна в інтернеті, вбачаються ознаки різного роду кримінальних правопорушень. Для цього пропоную прослухати доступну в інтернеті аудіорозмову ( з текстом розмови) частини керівників цієї секти “про свою діяльність” : “Диалог между Авадхута Махараджа и Ranajit Прабху”. Вам все стане зрозуміло, хто такий Георгій Аїстов, його секта та яка мета його діяльності. Зазначений “діалог” відбувається між частиною керівників кришнаїської секти : Аавдхуд Махараджем (Георгієм Аїстовим) та Ренаджат Прабху. У ході розмови чоловік, голос якого подібний до голосу Георгія Аїстова, пропонує Р.Прабху вбити (!) іншого керівника секти – Ачар”я Махараджа з метою захоплення влади в секті. Крім цього, чоловік, голос, якого подібний до голосу гр. Георгія Аїстова , заявлає, що найвища влада в світі – ЦЕ ВЛАДА ГРОШЕЙ. В діяльності секти Георгія Аїстова є всі ознаки тоталітарної секти та порушення Кримінального кодексу України. Переконаний, що правоохоронні органи мають негайно припинити діяльність цієї секти.

1  
В Україні діє цілий ряд тоталітарних та деструктивних організацій, які фінасуються із-за кордону, в тому числі релігійні тоталітарні секти (ІСКОН, кришнаїтська секта гр. Росії Георгія Аїстова / він же гуру Авадхут Махарадж/ та інші різного роду кришнаїтські секти), де замість вивчення східної філософії та релігії йде “замаскована” пропоганда ненависті до свого етнічного коріння та релігії дідів і прадідів, всіх хто не визнає вчення ціх сект оголошено демонами, навіть рідних. Близько 70 % членів секти полишили навчання, домівки. Учасникам секти, як правило молоді ( причому великий відсоток неповнолітньої молоді), втлумачують у мізки, що вони спілкуються з Богом (Крішною) через гуру. І якщо Крішна через гуру накаже виконати адептам самий незручний наказ ( в т.ч. і вбивство), то адепти мають виконати цей наказ не задумуючись. Знімається усіляка моральна відповідальність за вбивство людини, якщо воно вчинено «у свідомості Крішни»: «Будь-яка людина, що діє у свідомості Крішни… навіть вбиваючи, не здійснює вбивство, як і не опікується вона наслідками такого вчинку» («Бхагават-Гіта яка вона є». Розділ 18. Коментар до тексту 17). Для кращого “засвоєння вчення” адептам сект дають “прасад” (жертовна їжа), куди добавляють різного роду “рослинні приправи”, які викликають у адептів відчуття повної покори своєму гуру і т.п. До речі секта Георгія Аїстова відкрила свої філіали у Абхазії та Осетії , після того як ці території було відірвано у Грузії. Аїстов заявляє «в своїх проповідях», які адепти викинули на ютуб : «Нам неомходимо сейчас там ( в Абхазії і Осетії) создать святых».За цією організацією стоять “політичні” гроші ФСБ ( та й офіси поряд)! СБУ необхідно було б вже давно зацікавитися цією організацією. Секта Аїстова нараховує в Україні близько 40 тис. адептів – це фактично потенційні диверсанти іноземної країни. Рекомендую прочитати дві статті : ” Авадхуд Махарадж в Киеве” та “Авахуд Махарадж в Украине”, які доступні в інтернеті. Доречно буде послухати лекції “гуру” Георгія Аїстова, які його сектанти понавикидували в інтернет та придивитись, як змінюється поведінка адептів після вживання “прасаду”. У адептів з”являєттся відчуття радості, ейфорія.. Після того, як правоохоронним органам України вдалося заборонити діяльність в Сімферополі іншого кришнаїтського “гуру” Свамі Вішну Деві ( громадянина Росії Валерія Мінцева, колишнього офіцара ЗС РФ), цю нішу нині плануєте заповнити Георгій Аїстов, відкриваючи в Сімферополі чергову базу своєї секти, маскуючи її під “пропагування індійської культури”.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Категорії розділу
Номер 1 [3]
Перший номер науково-популярного журналу "Пізнай себе!"
Номер 2 [7]
Тематика номера: мозок, розум, свідомість.
Номер 3 [3]
Основна тематика: соціум, соціотипи, соціоніка
Номер 4 [11]
Тематики номеру: характер та темперамент. Особистість.
Номер 5 [10]
Тематика номера: бізнес та підприємництво, самореалізація, самоорганізація та самовдосконалення
Номер 6-8 [17]
Тематика номера: спорт, культура, здоров'я, конфлікти та способи їх вирішення.
Номер 9 [10]
Основна тема номера: духовність, віра, релігія
Номер 10 [19]
Тематика номера: суспільство, сімя, колектив, взаємини, самопрезентація, маніпуляція
Нотатки [5]
Тут можна додатавати короткі нотатки та роздуми з тих чи інших аспектів
Дайджест [128]
Цікава інформація зі світу та з тенет інтернету
Дописувачі [26]
Тут публікуються матеріали наших користувачів та друзів сайту
Номер 11 [9]
Тематика номеру - Людина як диво. Можливості людини, її психіки та тіла, особливості діяльності людського організму
Форма входу
Twitter
Реклама у Львові
Рекламний центр Тріумф
Відвідуваність