П'ятниця, 23.02.2018, 20:13

ЗНАННЯ ТА РОЗВИТОК

Каталог статей

Головна » Статті » Дописувачі

Авторитет – сірий кардинал нашого часу
Його називали буржуазним засобом впливу на людей. Його засуджували і пропагували, та попри все, цей механізм завжди займав вагоме місце в суспільному житті людини. Мова йде про навіювання, простіше кажучи, про свідоме регулювання власних емоцій, почуттів, уявлень.
Статистично, доволі значна кількість людей скептично ставиться до таких трансцендентних понять, вважаючи їх черговим забобоном, проте, я б не квапилась із висновками. Впродовж усього свого життя людина постійно попадає під вплив так званих «авторитетів», котрі підсвідомо диктують їй свої життєві установки, і це при тому, що споконвіку найсильнішим людським прагненням була свобода вибору. Спочатку такими «диктаторами» стають нахабніші однокласники, потім – наші кумири. Та найстрашнішим своїм «диктатором» стає сама ж людина, котра рідко усвідомлює істинні причини такої поведінки.
Часами людина настільки зосереджується на самому процесі «вдосконалення», що просто забуває для чого, власне, це потрібно, і чи потрібна свобода як така, взагалі сучасній людині, котра живе в заангажованому суспільстві, де будь-яке «відхилення від норми» розцінюється як кримінальний акт.
Хтось називає це самонавіюванням, чи підсвідомою маніпуляцією, яка дає змогу ніби то вплинути на несвідоме, не важливо. Важливо те, який результат випливає з такої поведінки.
За словами відомого психіатра В. Леві, моделі самонавіювання поступово переходять з короткочасної пам'яті в довготривалу, зі свідомості в підсвідомість і, врешті-решт, починають впливати на самовідчуття й поведінку людини.
До прикладу візьмемо наше підсвідоме прагнення до ідеалу. Так от. Красиве і бажане, як правило, кохане на відстані. Бо як тільки предмет обожнювання опиняється поряд з нами, ми розуміємо: занадто вже хороший… І мимоволі, ми сходимо з дистанції, кидаємо розпочате, лякаємося відповідальності, яку несуть в собі як кар’єрний ріст, так і особистісні стосунки. Пішаком, як відомо, бути легше…
Парадокс? Не зовсім. З тих самих пір, як починають приблизно вимальовуватись перші життєві пріоритети, запускається механізм ідеалів. Краще, респектабельніше, дорожче… А коли ми потрапляємо в міцні тенета кохання, все це посилюється десятикратно. Проте тут на нас чекає неприємна несподіванка. В процесі такого стрімкого розвитку, збільшується і наша «вартість», а ексклюзив, як відомо, має обмежене коло бажаючих «придбати» подібний «раритет». До того ж, побутує хибна думка, що ніби то у «красивих та знаменитих» менше проблем, аніж у пересічних «сірих мишок». Мовляв, і сплять спокійно, і роблять що заманеться.
Однак, той прошарок суспільства, що прийнято називати елітою, якраз і є найбільш залежною групою людей, котра в погоні за все більшим і більшим накопиченням капіталу, втрачає істинний смак до життя, замінюючи його матеріальними, перехідними цінностями, часто диктованими такою ж перехідною модою.
Звісно, не мені встановлювати моральні рамки для кожної, окремо взятої людини, не мені розписувати чужу долю. Хотілося би просто нагадати, що кожен з нас, народжується вільною, самодостатньою особистістю, про яку ми з часом чомусь просто забуваємо. 

Самотий Софія

Категорія: Дописувачі | Додав: Ірина (30.07.2009)
Переглядів: 1314
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Категорії розділу
Номер 1 [3]
Перший номер науково-популярного журналу "Пізнай себе!"
Номер 2 [7]
Тематика номера: мозок, розум, свідомість.
Номер 3 [3]
Основна тематика: соціум, соціотипи, соціоніка
Номер 4 [11]
Тематики номеру: характер та темперамент. Особистість.
Номер 5 [10]
Тематика номера: бізнес та підприємництво, самореалізація, самоорганізація та самовдосконалення
Номер 6-8 [17]
Тематика номера: спорт, культура, здоров'я, конфлікти та способи їх вирішення.
Номер 9 [10]
Основна тема номера: духовність, віра, релігія
Номер 10 [19]
Тематика номера: суспільство, сімя, колектив, взаємини, самопрезентація, маніпуляція
Нотатки [5]
Тут можна додатавати короткі нотатки та роздуми з тих чи інших аспектів
Дайджест [128]
Цікава інформація зі світу та з тенет інтернету
Дописувачі [26]
Тут публікуються матеріали наших користувачів та друзів сайту
Номер 11 [9]
Тематика номеру - Людина як диво. Можливості людини, її психіки та тіла, особливості діяльності людського організму
Форма входу
Twitter
Реклама у Львові
Рекламний центр Тріумф
Відвідуваність