Вівторок, 21.05.2024, 08:51

ЗНАННЯ ТА РОЗВИТОК

Каталог статей

Головна » Статті » Дайджест

Піст

У нашому суспільстві приймання їжі – не просте угамування голоду. Дитину нагороджують цукеркою за першу п'ятірку, дорослий балує свою кохану відвідуванням розкішних ресторанів або сніданком у ліжко, смачненьким ми заїдаємо горе й відзначаємо радість. Їжа – це задоволення. А утримання від улюблених страв – випробування на міцність у першу чергу для душі, а лише потім для тіла. Давайте поговоримо про піст.

Піст - це обмеження деяких видів їжі й задоволень у цілому – оскільки надлишок фізичних насолод не дозволяє людині думати про духовне, займатися оздоровленням власної душі. Якщо не зачіпати релігійного аспекту посту, а розглядати його з погляду корисного впливу на психіку, можна сказати, що піст – це дієта для душі, наймогутніше психологічне розвантаження. Але тільки в тому випадку, якщо ви не вважаєте його:
А) удалим приводом для схуднення;
Б) модним, «тому що зараз усі постять»;
В) можливістю поторгуватися, що можна, а чого не можна – і при нагоді похвалитись своєю «стриманістю» перед навколишніми.

У цих випадках мотивація зовсім інша, і необхідний терапевтичний вплив на психіку навряд чи  буде зроблено.
Фізіологічно піст дуже корисний. М'ясо й інші продукти тваринного походження важко переварюються й отруюють організм внаслідок свого розкладання в кишечнику. Рослинна їжа, навпаки, містить багато клітковини й сприяє зв'язуванню й виведенню з організму не тільки токсинів, але й цілого ряду отруйних і радіоактивних речовин – у тому числі вдихуваних з повітрям і одержуваних з водою. Окрім того, вважається, що в рослинної їжі більш позитивна енергетика, ніж у тваринної. Піст виявляє сприятливий фізичний і енергетичний вплив на весь організм. Але оскільки тваринні білки необхідні нам для нормального існування й самопочуття, постійно поститися теж не дуже корисно. Саме тому пости чергуються з так званими мясоїдами – навантаження й розвантаження організму збалансоване й вибудувані так, щоб позитивно впливати на організм.
У період посту важливо обмежувати споживання не лише м'яса й молочних продуктів – строгість посту кожний визначає сам для себе. Необхідно скоротити те, що приносить найбільше фізичне задоволення. Але зробити це треба з розумом – не перетворюватися в аскета й не голодувати, інакше період посту буде викликати негативні емоції, переживання й бажання скоріше його завершити. Це не ті відчуття, які потрібні, щоб принести собі користь. Крім того, різко «сідати» на пісну їжу не можна – необхідно поступово скорочувати обсяги й кількість тваринних продуктів у раціоні, особливо якщо ви не постилися раніше.
Недарма говорять: «Сите черево до навчання глухе». Легка рослинна їжа, що не перевантажує шлунок, активізує роботу мозку, на відміну від м'ясної їжі, після якої хочеться лягти і як слід відпочити, а може навіть виспатися. Під час посту, обмежуючи себе в їжі й задоволеннях, ми знаходимо для себе самих час і сили на міркування, щиросердечне очищення – на те, щоб розібратися в першу чергу в собі. Це також гарний час і для того, щоб попросити прощення, помиритися з оточуючими нас людьми, вибачити їх і відпустити ситуації, що мучать вас. Хтось ходить у церкву, хтось звертається до книг, хтось медитує – у кожного шлях очищення й досягнення щиросердечної гармонії свій. Навіть церква рекомендує під час посту обмежувати не тільки їжу й задоволення, але й… негативні емоції!
Піст – ідеальний час для того, щоб повернутися до самого себе й надовго створити внутрішній спокій.

 

 
Ірина Шендер



Джерело: http://psychologist.com.ua
Категорія: Дайджест | Додав: Ірина (12.08.2009)
Переглядів: 900
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Категорії розділу
Номер 1 [3]
Перший номер науково-популярного журналу "Пізнай себе!"
Номер 2 [7]
Тематика номера: мозок, розум, свідомість.
Номер 3 [3]
Основна тематика: соціум, соціотипи, соціоніка
Номер 4 [11]
Тематики номеру: характер та темперамент. Особистість.
Номер 5 [10]
Тематика номера: бізнес та підприємництво, самореалізація, самоорганізація та самовдосконалення
Номер 6-8 [17]
Тематика номера: спорт, культура, здоров'я, конфлікти та способи їх вирішення.
Номер 9 [10]
Основна тема номера: духовність, віра, релігія
Номер 10 [19]
Тематика номера: суспільство, сімя, колектив, взаємини, самопрезентація, маніпуляція
Нотатки [5]
Тут можна додатавати короткі нотатки та роздуми з тих чи інших аспектів
Дайджест [128]
Цікава інформація зі світу та з тенет інтернету
Дописувачі [26]
Тут публікуються матеріали наших користувачів та друзів сайту
Номер 11 [9]
Тематика номеру - Людина як диво. Можливості людини, її психіки та тіла, особливості діяльності людського організму
Форма входу
Twitter
Реклама у Львові
Рекламний центр Тріумф
Відвідуваність