Субота, 24.03.2018, 06:18

ЗНАННЯ ТА РОЗВИТОК

Каталог статей

Головна » Статті » Дайджест

Забуте мистецтво компліменту
Скажіть, що вам було б приємніше почути вранці — «Привіт! Як справи?» чи можливо «Добрий ранок! Як чудово ти сьогодні виглядаєш!»? Саме так, друге вітання володіє магічною властивістю — допомагає прокинутися, піднімає настрій, виникає думка: «А я і насправді так прекрасна/прекрасний:)!», і так хочеться швидше взятися за справу. А без цього (або схожого) компліменту день міг би бути набагато сумнішим.

Але чому ж ми, полюбляючи слухати в свою адресу приємні слова, такі скупі на похвали для інших?! Тому що сором'язливі і боязкі? А може, ми просто жодного разу не задумувалися над тим, що наше добре слово може підняти людині настрій, надихнути?.. «Є два різних підходи до людей: перший полягає в тому, щоб поглядати на них критичним оком - можливо, це справедливо, але суворо, це підхід байдужих. Інший витканий з ніжності і гумору; при цьому можна бачити всі вади і недоліки, але дивитися на них з посмішкою, а виправляти м'яко і з жартом на вустах. Це підхід тих люблячих», — писав Андре Моруа в своїх «Листах до незнайомки».

На жаль, хороший комплімент майже зник з нашого спілкування, його замінили банальності і штампи... Але це забуте мистецтво ще можна «воскресити» і освоїти, щоб зробити світ трішки добрішим і світлішим, а наших близьких хоч трішки щасливішими. До речі, в XVII столітті слово комплімент окрім відомого зараз значення - Усна або письмова похвала, свідоцтво люб'язності, галантності, - мало ще одне значення— уклін, вітання. Справді, в ті часи вітання не було можливе ні без поклону, ні без похвали.
Не мають рацію ті, хто думає, що приємні слова ніколи не мовляться від чистого серця. Нічого подібного: тільки той, хто не байдужий до свого співбесідника, відноситься до нього зацікавлено і тепло, може зробити справжній комплімент. Спробуйте, погляньте на тих, хто вас оточує, насправді уважно — і окрім «вад і недоліків» ви обов'язково побачите у кожної людини чарівні і унікальні особливості. Про них і потрібно говорити!

При цьому пам'ятаєте, що комплімент повинен бути коротким, обов'язково доброзичливим, оригінальним, інакше він втратить всю свою красу і навіть виявиться неприємним. Адже це — дивовижне уміння знаходити витончену словесну форму для щирої похвали.
Але як бути, якщо що-небудь приємне людині сказати хочеться, а рішучості не вистачає? Психологи знайщшли хороший спосіб справитися з соромливістю. Спробуйте протягом дня подумки говорити компліменти кожному кого зустрічаєте, дотримуючись при цьому всіх правил — знаходити в них те, що гіднее похвали, говорити щиро, ретельно підбирати слова і порівняння. Ви раптом помітите, якими уважними стали до людей, немов відкриваєте їх заново. І вже не зможете мовчати!
На закінчення ще раз нагадаю нескладні правила: кажучи комплімент:

• будьте щирі і правдиві;

• звертайтеся до людини по імені, дивлячись їй в очі;

• і не забудьте, що слова і інтонації повинні відповідати моменту, в який ви робите комплімент:).

Юлія Люц

Джерело: http://www.manwb.ru

Категорія: Дайджест | Додав: Ірина (21.07.2009)
Переглядів: 1418 | Теги: комунікація, психологія
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Категорії розділу
Номер 1 [3]
Перший номер науково-популярного журналу "Пізнай себе!"
Номер 2 [7]
Тематика номера: мозок, розум, свідомість.
Номер 3 [3]
Основна тематика: соціум, соціотипи, соціоніка
Номер 4 [11]
Тематики номеру: характер та темперамент. Особистість.
Номер 5 [10]
Тематика номера: бізнес та підприємництво, самореалізація, самоорганізація та самовдосконалення
Номер 6-8 [17]
Тематика номера: спорт, культура, здоров'я, конфлікти та способи їх вирішення.
Номер 9 [10]
Основна тема номера: духовність, віра, релігія
Номер 10 [19]
Тематика номера: суспільство, сімя, колектив, взаємини, самопрезентація, маніпуляція
Нотатки [5]
Тут можна додатавати короткі нотатки та роздуми з тих чи інших аспектів
Дайджест [128]
Цікава інформація зі світу та з тенет інтернету
Дописувачі [26]
Тут публікуються матеріали наших користувачів та друзів сайту
Номер 11 [9]
Тематика номеру - Людина як диво. Можливості людини, її психіки та тіла, особливості діяльності людського організму
Форма входу
Twitter
Реклама у Львові
Рекламний центр Тріумф
Відвідуваність