Вівторок, 21.05.2024, 03:06

ЗНАННЯ ТА РОЗВИТОК

Каталог статей

Головна » Статті » Дайджест

Що таке йога?
Йога – це вчення, яке дійшло до нас з давніх давен. Як стрерджують дослідники, батьківщина йоги – найдавніша на Землі цивілізація – Арктида. При цьому езотеричну історію йоги ведуть від Індії до давнього Єгипту, а від нього до ще віддаленіших легендарних цивілізацій таких як Атлантида, Арктида та інші. У період з XV по VI ст. до н.е. в Індії з’явилися Веди – священні книги індійських мудреців, а потім коментарі до них – Упанішади. Веди і Упанішади сприяли розвитку філософської думки в Індії, створивши цілий ряд філософських шкіл, до однієї з яких відносять і систему йоги. Проте йога, вважається однією з шести традиційних систем індійської філософії як загальний метод і практичний засіб пізнання світу.

Основною метою йоги, що робить її привабливою для багатьох людей, є не вміння “літати над землею” чи “не дихати по декілька днів”, а перш за все здоровий спосіб життя, відновлення і гармонізація природних процесів в організмі людини.

Зараз йога стала предметом пильного і глибокого вивчення для західних науковців. За кордоном створено безліч спеціалізованих установ. Сьогодні вчені і фахівці ще тільки намагаються розібратися і зрозуміти, що таке йога і хто такі йоги. При цьому виникає ряд труднощів, оскільки сучасна наукова методологія не дозволяє адекватно оцінити теоретичні основи йоги і її практичні результати.

Поки вчені досліджують йогу, практичне її застосування стає все більш популярним серед населення багатьох країн. Стають доступними досі невідомі вчення і розповсюджуються серед населення, набуваючи різних особливостей залежно від культури і світогляду людей різних країн.

Основні напрямки йоги 

Розповсюдження йоги було пов’язане з роділенням єдиної колись системи йоги на окремі напрямки, акцентуючи увагу на якій-небудь приватній ланці цього вчення. При цьому учень міг вибирати той або інший напрям особистого самовдосконалення залежно від своїх індивідуальних особливостей і схильностей.

Серед найпопулярніших напрямів йоги можна виокремити наступні:
хатха-йога – направлена в основному на розвиток фізичних і фізіологічних функцій організму;
раджа-йога – розглядає розвиток вищих психічних функцій людини;
карма-йога – пов’язана з гармонійним розвитком соціальних, суспільних стосунків особи;

Чи варто зайнятися йогою? 

Йога – це не обов’язково ходіння по битому склу або інші види екстремального проведення часу. Йогою можуть займатися всі, тому що, перш за все це вчення про здоров’я, причому як фізичне, так і духовне. Слід зазначити, що йогою можна зайнятися і в будь-якому віці. Головне – це прагнення до самовдосконалення.

Якщо виникає запитання, що може дати заняття йогою, то потрібно відзначить, що все залежить тільки від самої людини. Йогівські практики дуже могутні і можуть дати величезний заряд енергії людині, хороше здоров’я, змінити відношення до життя. Але досягне цього людина чи ні, залежить від її відношення до занять, а правильніше чи стане йога не просто комплексом вправ, а способом життя.

Коли всюди не встагиєш, все валитися з рук і здається, що немає ні кінця, ні краю повсякденним проблемам – це ознака того, що людині катастрофічно не вистачає енергії. Адже людина живе не тільки фізичною енергією. Потрібно вміти відключатися від проблем, займатися своїм фізичним і духовним здоров’ям. Займаючись йогою можна навчити себе правильно сприймати різні життєві ситуації, проблеми. Можна навчитися тимчасово відключатися від проблем. При постійних заняттях, організм сам навчитися відчувати, що йому необхідно для здоров’я, які види вправ, харчування чи інші процедури найбільш підхожі. Адже організм людини – це дуже складна, але добре організована система. Організм здорової людини дає знати, що для нього корисно і потрібно, а що ні.

Заняття йогою можуть включати вправи різного роду. Є комплекси статичної йоги, динамічної йоги, робота з енергіями, духовна робота над собою, виховання в собі правильного світосприймання і відношення до життя. Це постійне вчення про життя в гармонії з собою і навколишнім світом.

Як пристосувати заняття йогою до сучасного життя 

У сучасному житті досить важко займатися йогою в традиційному вигляді. Ми живемо епоху коли часто і хвилини ніколи собі приділити. Міське життя не дає можливості вести здоровий спосіб життя, дихати чистим повітрям, пити чисту воду. Безліч повсякденних проблем не дають можливості розслабитися, по-справжньому відпочити і набратися сил. Дуже важко вирватися з такого замкнутого кола. Але завжди можна знайти вихід з будь-якої ситуації. Необхідно пристосовуватися до повсякденних умов життя, знаходити в чомусь компроміси.

Якщо є бажання побудувати своє життя так, щоб було радісно і цікаво жити, то можна присвятити частину свого часу йозі. Необхідно розробити такий комплекс занять, який міг би гармонійно поєднатися з повсякденним життям. Працюючи комплексно над собою можна досягти великих результатів. Тому заняття повинні включати окремі комплекси фізичних вправ і медитацій, правильне харчування, різні очисні і оздоровчі процедури.

Починати працювати по вибраній йогівській системі потрібно поступово. Тільки поетапно і систематично можна досягти добрих результатів. Спершу далеко не всі вправи можуть виходити, і це не дивно. Проте у жодному випадку не можна розчаровуватися і закидати заняття. Адже потрібно пам’ятати, що йога – це не просто комплекс вправ, це спосіб життя.



Джерело: http://bless-you.com.ua/385#more-385
Категорія: Дайджест | Додав: jasen_tm (29.07.2009)
Переглядів: 3462 | Теги: здоров'я, йога
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Категорії розділу
Номер 1 [3]
Перший номер науково-популярного журналу "Пізнай себе!"
Номер 2 [7]
Тематика номера: мозок, розум, свідомість.
Номер 3 [3]
Основна тематика: соціум, соціотипи, соціоніка
Номер 4 [11]
Тематики номеру: характер та темперамент. Особистість.
Номер 5 [10]
Тематика номера: бізнес та підприємництво, самореалізація, самоорганізація та самовдосконалення
Номер 6-8 [17]
Тематика номера: спорт, культура, здоров'я, конфлікти та способи їх вирішення.
Номер 9 [10]
Основна тема номера: духовність, віра, релігія
Номер 10 [19]
Тематика номера: суспільство, сімя, колектив, взаємини, самопрезентація, маніпуляція
Нотатки [5]
Тут можна додатавати короткі нотатки та роздуми з тих чи інших аспектів
Дайджест [128]
Цікава інформація зі світу та з тенет інтернету
Дописувачі [26]
Тут публікуються матеріали наших користувачів та друзів сайту
Номер 11 [9]
Тематика номеру - Людина як диво. Можливості людини, її психіки та тіла, особливості діяльності людського організму
Форма входу
Twitter
Реклама у Львові
Рекламний центр Тріумф
Відвідуваність