Неділя, 22.04.2018, 04:59

ЗНАННЯ ТА РОЗВИТОК

Каталог статей

Головна » Статті » Номер 5

Мистецтво тайм-менеджменту
Як часто ви помічаєте, що у вас не вистарчає вільного часу? Знайоме відчуття? Коли голова повна думок, які заважають самі собі? Не зрозуміло, що зараз робити? В чому полягає щастя?
Як часто Ви метушитеся заради результатів, які виявляються неважливими? Чи переписуєте ви в Новому році цілі минулого року?

Це все наслідки неправильного або неефективного планування. Коли живемо, як доведеться і робимо те, що хочеться не нам, а комусь іншому. Коли планування здійснюється хаотично і зовсім не відповідає тому, що можна було б зробити саме зараз.

Але всім відомі приклади великих людей. Котрі жили набагато повнішим життям і встигли залишити після себе значні здобутки. Едіссон, Франклін, Ейзенхауер, Форд, Любищев - всі вони користувалися певними прийомами, методами управління своїм часом. Саме ці методи і лягли в основу тайм-менеджмента, або як його варто було б назвати "лайф-менеджмента" - науки управління власним життям.

На жаль ця наука ще доволі нова і не викладається в школах, поруч з геометрією чи літературою. В Радянському Союзі чомусь віддавали перевагу технічним спеціальностям. Країні потрібні були слюсарі, інженери, вчителі - тобто спеціалісти, котрі не задумуються як ефективно побудувати власне життя. Предмети, поріднені з тайм-менеджментом чи проджект-менеджментом викладали тільки в вищих партійних школах.

Що ж можна зробити саме зараз, щоб налагодити своє життя і звільнити більше вільного часу?

Ось речі за які варто взятись першочергово:

1. Відпочинок. Не дасть вам перетворитись на загнаного віслюка. Проте відпочивати можна по різному і важлива не тільки кількість, але й якість!
2. Мотивація. Інколи потрібно неприємні завдання робити приємними. Саме це відрізняє успішних людей
3. Цілі. Як сказано в одній суфійській мудрості- якщо ти не знаєш куди тобі йти, то розвернися і йди в другу сторону - результат від цього не зміниться.
4. Планування робочого дня. Якщо його не заплануєш ти, його запланують за тебе? Як тобі подобається жити згідно чужих планів?
5. Глобальне планування. Реалії в сучасному світі динамічно змінюються. Потрібне гнучке планування, яке буде відображати їх.
6. Розставити пріорітети. Щось є дійсно важливе і веде нас до наших справжніх цілей. Щось може почекати.. до наступного життя.
7. Інформація. В сучасному світі нею просто необхідно навчитись управляти
8. Поглиначі часу. Можуть займати до 50% часу в середньостатистичної людини. Як їх використати?
9. Делегування і ТМ-вірус. Неприємно, коли до нас запізнюються, не виконують наших доручень і нехтують нашими інтересами. Як можна це змінити?

Кожен з цих розділів складається з безлічі підпунктів і повноцінна розповідь про нього займає 2-3 години на тренінгу ТМ-Базовий, котрий я веду.
Для прикладу щодо відпочинку дуже добре діє техніка «Максимальне переключення» під час відпочинку

Відпочивати протягом дня потрібно ритмічно, п'ять хвилин в годині Але як саме ви відпочиваєте протягом робочого дня, чим наповнюєте ці п'ятихвилинки, які сценарії відпочинку використовуєте?

В кожного з нас зазвичай є декілька таких типових сценаріїв. Наприклад:
· Подзвоню знайомому
· Вийду покурити
· Гляну що-небудь цікаве в інтернеті
· Зайду до співробітника в іншу кімнату поговорити
· Вип'ю чашку чаю.

Давайте спробуємо оцінити міру «перемикання», які дають різні сценарії, за п'ятибальною шкалою. Наприклад:

На 1 бал. Залишаючись на тому ж робочому місці, в тій же позі (сидячи), дивлячись в той же комп'ютер, напружуючи той же інтелект - почитати щось «не по роботі» в інтернеті.

На 2 бали. Залишаючись на тому ж робочому місці, відвернувшись від комп'ютера поговорити з колегою на неробочі теми.

На 3 бали. Дійти до «курилки» і обговорити там робочі і неробочі питання; випити чаю з колегами. Ми змінили місце розташування, можливо - змінили теми, якими «завантажений» наш мозок.

На 4 бали. Вийти з офісу на вулицю, помилуватися на синє небо і зелені дерева, повністю відключитися від «офісного» середовища.

На 5 балів. Вийти на вулицю, зробити декілька простих вправ, що дозволяють «розім'яти» суглоби, дати відпочинок утомленим від монітора очам, повністю забути про всі робочі проблеми.

Чим сильніше буде перемикання під час п'ятихвилинного відпочинку, тим краще ви відпочинете і відновите сили. Обов'язково покиньте робоче місце, зробіть «фізкультурну паузу». Якщо немає можливості вийти на вулицю - пройдіться по коридору. Якщо працювали з людьми - побудьте наодинці; якщо аналізували цифри - подзвоніть хорошому знайомому і обговоріть що-небудь емоційно-приємне. Рекомендується також зробити декілька простих фізичних вправ: гімнастику, присідання, .. Це прекрасно відновить ваші сили і енергію для роботи!

На останок скажу неважливо з чого ви почнете розгрібати завали в власному житті - головне почати і постійно вдосконалювати своє вміння управляти власною долею. Успіхів!

Ростислав Чайка


Джерело: http://www.cro.org.ua/forum
Категорія: Номер 5 | Додав: jasen_tm (13.05.2009)
Переглядів: 1944 | Коментарі: 1 | Теги: Тренінги, тайм-менеджмент
Всього коментарів: 1
1  
До речі, є цікавий автор, Роман Кушнір, який пише про мистецтво тайм-менеджменту. Особливо раджу його три книги "Створюй!", "Дій!", "Досягай!".

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Категорії розділу
Номер 1 [3]
Перший номер науково-популярного журналу "Пізнай себе!"
Номер 2 [7]
Тематика номера: мозок, розум, свідомість.
Номер 3 [3]
Основна тематика: соціум, соціотипи, соціоніка
Номер 4 [11]
Тематики номеру: характер та темперамент. Особистість.
Номер 5 [10]
Тематика номера: бізнес та підприємництво, самореалізація, самоорганізація та самовдосконалення
Номер 6-8 [17]
Тематика номера: спорт, культура, здоров'я, конфлікти та способи їх вирішення.
Номер 9 [10]
Основна тема номера: духовність, віра, релігія
Номер 10 [19]
Тематика номера: суспільство, сімя, колектив, взаємини, самопрезентація, маніпуляція
Нотатки [5]
Тут можна додатавати короткі нотатки та роздуми з тих чи інших аспектів
Дайджест [128]
Цікава інформація зі світу та з тенет інтернету
Дописувачі [26]
Тут публікуються матеріали наших користувачів та друзів сайту
Номер 11 [9]
Тематика номеру - Людина як диво. Можливості людини, її психіки та тіла, особливості діяльності людського організму
Форма входу
Twitter
Реклама у Львові
Рекламний центр Тріумф
Відвідуваність