Четвер, 22.02.2018, 18:42

ЗНАННЯ ТА РОЗВИТОК

Каталог статей

Головна » Статті » Номер 6-8

ЩО ТАКЕ ПАРКУР?
Паркур - мистецтво раціонального переміщення
«немає меж, є лише перешкоди, і будь-яку перешкоду можна подолати»
Зародившись у Франції, паркур (фр. «смуга перешкод») стає все більш популярним захопленням по всьому світу, у тому числі і в Україні.
Основоположником паркура прийнято вважати Давида Белля, який зіграв головну роль в резонансному фільмі Люка Безсонна «13-й район». На перший погляд, паркур – гримуча суміш запаморочливих акробатичних елементів і гімнастики, скелелазіння і бойових мистецтв, словом, всього того, що створює в свідомості образ «супергероя». Ці люди немов парять в повітрі, долаючи все на своєму шляху. Проте справжня суть цієї дисципліни вдає із себе щось абсолютно інше і відводить нас далеко від акробатики, ризикованих трюків і екстриму. Щоб зрозуміти її, необхідно прослідкувати розвиток паркура із самого початку і в думках перенестися в далекий 1902 рік на сонячний «острів квітів» в Карибському морі....
8 травня о 7.50 жителі острова Сент-пьєру були розбуджені від звуку чотирьох сильних вибухів – вулкан Мон-пері розірвався на частини. З головного кратера вирвалася чорна хмара, яку пронизували спалахи блискавок. Вони послали з ураганною швидкістю вогонь і сірку по схилу гори прямо в серці міста. У цих умовах офіцер військово-морського флоту Джордж Геберт скоординував евакуацію і героїчно взяв участь в порятунку більше семисот чоловік. Пізніше, повернувшись на батьківщину до Франції, Геберт, що також надихнув уміннями африканських аборигенів, розвинув цей ідеал у власній системі тренувань, яка отримала назву «Натуральний метод» і принципи якої Геберт уклав в девізі «бути сильним, щоб бути корисним». Тренування за системою «Натурального методу» включали вправи з десяти фундаментальних груп, серед них: ходьба, біг, стрибки, рух на чотирьох кінцівках, лазіння, робота над балансом і рівновагою, кидкова техніка, підняття важких предметів, самозахист і плавання. Також Геберт заперечував змагання, вважаючи, що конкуренція у фізичній культурі не сприяє правильному розвитку моральних цінностей в людині. Його система тренувань, пізніше також часто звана «Гебертизмом», згодом активно розвивалася по всьому світу. «Гебертизм», крім іншого, зробив сильний вплив на розвиток «мистецтва переміщення» і паркура.
У 1958 році 19-річний хлопець на ім'я Раймонда Белль завдяки своїй винятковій фізичній формі починає служити в пожежних військах Парижа, у власному пожежному полку французької столиці. Не дивлячись на те, що Раймонд стикався з вбивством людей на війні в Індокитаї, де він успішно адаптувався до місцевості і використовував свою спритність і силу для беззвучного і непомітного переміщення в джунглях, батько майбутнього засновника паркура прагне врятовувати життя і допомагати людям. Результати не примусили себе довго чекати – будучи прекрасним атлетом, він приєднався до елітної команди в своєму полку і з часом став однією з провідних фігур свого часу і зразком для наслідування для багатьох молодих людей. Численні рятувальні операції, медалі і подвиги дали Раймонду заслужену репутацію людини, яка може справді називатися винятковим пожежником. Його навіть часто називали «силою природи». Винагороджений за свою хоробрість в 1969 році бронзовою медаллю честі, Белль залишив пожежну службу в 1975 році. Сержант Белль передав своєму синові Давиду свої ідеї і цінності. Саме на війні, коли Раймонд служив у В'єтнамі, зародилася ідея про практичний і корисний засіб, що допомагає швидко і ефективно пересуватися в просторі. Це стало можливістю уникнути смерті і допомогти ближньому, зуміти добігти, залізти, вирватися, прорватися. Пересування на війні стало для нього життям у прямому розумінні слова. Раймонд Белль також передав юному Беллю свої знання про «Гебертізме». Подорослішавши і адаптувавши необхідні знання з «Натурального методу» і ідей його батька, Давид Белль створив щось унікальне, щось, що дозволило йому виразити себе і дало можливість прагне до своїх цілей і потреб. Таким чином, суть цієї дисципліни полягає в умінні використовувати навики володіння своїм тілом, які можуть знайти застосування в будь-якій з ситуацій життя.
Для того, щоб уміти швидко і ефективно долати перешкоди на шляху до пункту призначення, необхідно приділяти велику увагу загальній фізичній підготовці і розвиватися в цілому ряду дисциплін, серед яких можна виділити гімнастику, скелелазіння і медицину, навики в яких грають найважливішу роль. Вірним визначенням паркура була б «спортивна дисципліна». Відношення паркура до екстриму не менш сумнівне, чим його відношення до якого-небудь з існуючих видів спорту. Слово «екстрим» переводиться як «крайність» і означає якусь роботу на грані іноді навіть життя і смерті, коли ж суть паркура полягає в умінні використовувати свої навики, відштовхуючись від своїх нинішніх можливостей, орієнтуючись тільки на себе і концентруючи увагу на своєму власному розвитку. Людина, яка займається паркуром, прагне в першу чергу довести свою готовність собі, а не отримати дозу адреналіну або виділитися з натовпу. На сьогоднішній день найкращим чином і найуспішніше цю дисципліну просуває команда tracers, вона ж представляє світову асоціацію паркура PAWA (Parkour Worldwide Association), і вони ж проводять тренування для охочих спробувати себе в «мистецтві раціонального переміщення». Не дивлячись на дещо молодий вік паркура, сьогодні це є одним з найпопулярніших явищ в житті молодих людей, шоу-бізнесі, кіно і телебаченні. Проте багато «трейсерів» вважають за краще залишатися в тіні, в той же час належачи до найбільш знаючих і освічених в цій дисципліні людей, продовжуючи незалежно розвиватися і удосконалювати свої навики.Джерело: http://cro.org.ua
Категорія: Номер 6-8 | Додав: Ірина (15.05.2009)
Переглядів: 1798 | Теги: спорт, Пізнай себе!
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Категорії розділу
Номер 1 [3]
Перший номер науково-популярного журналу "Пізнай себе!"
Номер 2 [7]
Тематика номера: мозок, розум, свідомість.
Номер 3 [3]
Основна тематика: соціум, соціотипи, соціоніка
Номер 4 [11]
Тематики номеру: характер та темперамент. Особистість.
Номер 5 [10]
Тематика номера: бізнес та підприємництво, самореалізація, самоорганізація та самовдосконалення
Номер 6-8 [17]
Тематика номера: спорт, культура, здоров'я, конфлікти та способи їх вирішення.
Номер 9 [10]
Основна тема номера: духовність, віра, релігія
Номер 10 [19]
Тематика номера: суспільство, сімя, колектив, взаємини, самопрезентація, маніпуляція
Нотатки [5]
Тут можна додатавати короткі нотатки та роздуми з тих чи інших аспектів
Дайджест [128]
Цікава інформація зі світу та з тенет інтернету
Дописувачі [26]
Тут публікуються матеріали наших користувачів та друзів сайту
Номер 11 [9]
Тематика номеру - Людина як диво. Можливості людини, її психіки та тіла, особливості діяльності людського організму
Форма входу
Twitter
Реклама у Львові
Рекламний центр Тріумф
Відвідуваність