Четвер, 02.05.2024, 23:38

ЗНАННЯ ТА РОЗВИТОК

Каталог статей

Головна » Статті » Дайджест

А Ви любите рахувати гроші?!
Американські психологи довели, що перерахунок грошей (причому не обов'язково власних) допомагає підняти настрій. При цьому роздуми про здійснені витрати настрій погіршують. Свої результати фахівці представили у статті, опублікованій в журналі Psychological Science, а короткий виклад роботи доступний на сайті американської Асоціації психологічних наук.

У рамках нового дослідження учених цікавив питання, наскільки символічна сила грошей здатна впливати на самопочуття людей. Для цього психологи розділили добровольців, що беруть участь в експерименті, на дві групи: одній дали руками перерахувати стопку з 80 простих білих папірців, а інший - пачку з 80 100-доларових банкнот. Важливою деталлю є те, що гроші учасникам не належали.

Потім піддослідних піддавали декільком випробуванням. Спочатку учасники тесту грали в гру, з трьома комп'ютерними партнерами, думаючи, що це живі люди. Під час гри учасники передавали один одному м'яч. При цьому у деяких випадках учасники експерименту були виключені з гри інших трьох. Це приводило до виникнення роздратування у піддослідних, рівень якого оцінювався фахівцями. В результаті учені з'ясували, що люди, які рахували раніше гроші, виявилися стійкішими до стресу.

Під час другого учасникам експерименту пропонувалося опустити руку в достатньо гарячу воду і протримати її там 30 секунд. У результаті, для людей, 8000 доларів, що раніше перерахували, вода здавалася менш гарячішою, ніж для людей, які рахували папірці. Окрім цього перші демонстрували менший рівень сприйняття болю і більш охоче йшли на експеримет.

Після цих експериментів учені узяли ще дві групи піддослідних і попросили учасників першої записати свої витрати за минулий місяць, а учасників другої - погоду, яка була в цей же період. Після цього обидві групи піддавалися тим же випробуванням з кулею і водою. У цьому випадку з'ясувалося, що стійкішою до стресу і болю виявилася група, яка згадувала погоду, а не свої витрати.

За словами дослідників, нові результати вказують на те, що гроші для багатьох людей мають символічну силу, здатну чинити серйозний вплив на психіку. Надалі фахівці планують продовжити дослідження цієї сили і її проявів.



Джерело: http://sciencereview.org
Категорія: Дайджест | Додав: Ірина (10.09.2009)
Переглядів: 1078
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Категорії розділу
Номер 1 [3]
Перший номер науково-популярного журналу "Пізнай себе!"
Номер 2 [7]
Тематика номера: мозок, розум, свідомість.
Номер 3 [3]
Основна тематика: соціум, соціотипи, соціоніка
Номер 4 [11]
Тематики номеру: характер та темперамент. Особистість.
Номер 5 [10]
Тематика номера: бізнес та підприємництво, самореалізація, самоорганізація та самовдосконалення
Номер 6-8 [17]
Тематика номера: спорт, культура, здоров'я, конфлікти та способи їх вирішення.
Номер 9 [10]
Основна тема номера: духовність, віра, релігія
Номер 10 [19]
Тематика номера: суспільство, сімя, колектив, взаємини, самопрезентація, маніпуляція
Нотатки [5]
Тут можна додатавати короткі нотатки та роздуми з тих чи інших аспектів
Дайджест [128]
Цікава інформація зі світу та з тенет інтернету
Дописувачі [26]
Тут публікуються матеріали наших користувачів та друзів сайту
Номер 11 [9]
Тематика номеру - Людина як диво. Можливості людини, її психіки та тіла, особливості діяльності людського організму
Форма входу
Twitter
Реклама у Львові
Рекламний центр Тріумф
Відвідуваність