Неділя, 22.04.2018, 04:38

ЗНАННЯ ТА РОЗВИТОК

Каталог статей

Головна » Статті » Дайджест

Цікавий погляд на чоловічу еволюцію;)

Сучасній жінці чоловік не потрібний?!

Ще сто років тому таке запитання було б недоречне. Чоловік  для жінки був підтримкою й опорою, годувальником родини, хазяїном у будинку – людиною, яка несе відповідальність не тільки за себе, але й за своє оточення, часом досить численне. Найважливішою подією для жінки було вдале заміжжя. Яке й було в наступні роки основним заняттям у її житті. Жінок, що присвятили себе науці, мистецтву, літературі – були лічені одиниці. І керувалися вони скоріше яскраво вираженим талантом до певної із сфер діяльності, а не своїми особистими міркуваннями – іти їм заміж або краще зробити кар'єру. А може й об'єднати ці дві сфери між собою.

 

Ті дами, таланти яких не виявилися достатнім чином, виходили заміж і навіть не мріяли про щось інше. У своїй біографії Агата Крісті пише, що заміжжя для дівчини в часи її молодості вважалося роботою. І якщо не готова до такої роботи – не виходь заміж. А раз уже вибрала заміжжя й дала обітницю – виходить, тепер повинна мовчачи зносити всі мінливості долі, пов'язані із цим актом. Це міг бути й переїзд в іншу країну за чоловіком і його службою, і складності із грішми в родині, і неможливість налагодити взаємини. Одним словом – усе, із чим зустрічається будь-яка родина. Але різниця була в тому, що дружина завжди перебувала на утриманні у свого чоловіка й була зобов'язано миритися з його рішеннями по тому або іншому питанню.

 

Тобто чоловік був не те що потрібний – він був центром життя будь-якої дорослої жінки.

 

З розвитком емансипації й успішною боротьбою жінки за свої права ситуація докорінно змінилася. Вона потихеньку навчилася всього, що раніше було винятково чоловічою прерогативою. Сьогодні жінка уміє робити дві важливі «чоловічі» речі: заробляти гроші й ухвалювати рішення. 

 

Навіть якщо вона якийсь час не працює, то гіпотетично може почати в будь-який момент, тому що будь-яка жінка має освіту за фахом. Більше того, безліч жінок вважають невартим бути на утриманні у чоловіків. Власні доходи створюють ілюзію незалежності й волі. 

 

Це начебто б і непогано. Однак згодом чоловіки звикли, що жінка багато чого вміє робити сама. І якщо раніше заробітки жінки сприймалися поблажливо, то сьогодні нормою є те, що жінка повинна приносити в родину свою частину добутого мамонта. І коли вона цього не робить, то може зіштовхнутися з невдоволенням чоловіка. Іноді досить сильним. 

 

Природно, що відчувши свою матеріальну незалежність, жінка перестала рахуватись й з рішеннями чоловіка. А навіщо? Вона в стані так, як і він добувати їжу. А значить і життєво важливі рішення може прийняти нітрохи не гірше. Відпала необхідність покладатися на чоловіка. Тепер можна покластися й на себе.

 

Але відсутність одноголосного лідера в будь-якій групі приводить до бунту. От і починається протистояння в родині! Спочатку рішення чоловіка оскаржуються, потім з'ясовується, що він проморгав самі вдалі рішення, а на закінчення – його рішення будуть висміяні, як неспроможні. І жінка починає ухвалювати рішення сама. А що ж чоловік? А чоловік починає відсторонятися від прийняття рішень. Йому стає зручно поруч із практичною жінкою – вона так схожа на його маму, яка його й кормила, і ухвалювала за нього рішення довгий час, поки він ріс.

 

У результаті з урахуванням цієї тенденції відбувається зміна поколінь. І кожне нове покоління чоловіків виховується усе більш і більш самостійними жінками. А потім самостійні мами передають їх з рук на руки ще більш самостійним дівчатам, які зроблять цих чоловіків своїми несамостійними чоловіками. Зроблять на час. 

 

Тому що основні функції жінки ніхто не скасовував і природа бере своє. Рано або пізно жінка стає мамою й у більшості випадків фізично не може довгий час ухвалювати рішення й заробляти гроші. У цей період усі турботи звалюються на чоловіка. А чоловік до турбот не звик! Йому важко. Він нервує. І його жінка нервує. Вона під впливом гормонів і в силу ситуації чекає тепер від нього підтримки й опори, турботи про неї й дітей. А отримує ще одну велику дитину.

 

Найчастіше в такі моменти жінка розуміє, що їй легше буде обходитися без чоловіка, оскільки він перетворився у валізу без ручки, яку і нести важко, і кинути шкода. І найчастіше ухвалюється рішення – кинути. Тому що жінка занадто самостійна й занадто впевнена в собі й своїх можливостях, щоб залежати від чоловіка.

 

Так і виходить, що сучасній жінці чоловік не потрібний… Хіба що для сексу й продовження роду й щоб було кого обійняти, щоб було поруч із ким відчути себе жіночною й бажаною. Як доповнення.

 

Але є ще один варіант, більш оптимістичний. Такий чоловік, без якого можна й обійтися – не потрібний. А от такий, без якого обійтися неможливо – потрібний обов'язково! А оскільки жінка сьогодні самостійна й рішуча, то їй не важко буде відрізнити одного від іншого.

 

Яна Лан

http://shkolazhizni.ru/Джерело: http://psychologist.com.ua
Категорія: Дайджест | Додав: Ірина (08.09.2009)
Переглядів: 868
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Категорії розділу
Номер 1 [3]
Перший номер науково-популярного журналу "Пізнай себе!"
Номер 2 [7]
Тематика номера: мозок, розум, свідомість.
Номер 3 [3]
Основна тематика: соціум, соціотипи, соціоніка
Номер 4 [11]
Тематики номеру: характер та темперамент. Особистість.
Номер 5 [10]
Тематика номера: бізнес та підприємництво, самореалізація, самоорганізація та самовдосконалення
Номер 6-8 [17]
Тематика номера: спорт, культура, здоров'я, конфлікти та способи їх вирішення.
Номер 9 [10]
Основна тема номера: духовність, віра, релігія
Номер 10 [19]
Тематика номера: суспільство, сімя, колектив, взаємини, самопрезентація, маніпуляція
Нотатки [5]
Тут можна додатавати короткі нотатки та роздуми з тих чи інших аспектів
Дайджест [128]
Цікава інформація зі світу та з тенет інтернету
Дописувачі [26]
Тут публікуються матеріали наших користувачів та друзів сайту
Номер 11 [9]
Тематика номеру - Людина як диво. Можливості людини, її психіки та тіла, особливості діяльності людського організму
Форма входу
Twitter
Реклама у Львові
Рекламний центр Тріумф
Відвідуваність