Субота, 27.04.2024, 06:09

ЗНАННЯ ТА РОЗВИТОК

Каталог статей

Головна » Статті » Номер 10

Спілкування у ліжку

Дві людини, які спільно живуть, своїми позами виражають відношення один до одного. Вид пози, що приймається людиною наодинці, розповідає одну історію, але коли ця ж людина вступає у зв'язок з іншою, то на позу, якій вона віддасть перевагу впливатиме присутність в ліжку (як і в денному житті) іншої унікальної особи.

Світ сну в багатьох відношеннях дуже індивідуальний, але більшість з нас розділяє ліжко з іншою людиною. Навіть коли нам сняться сни наші руки, ноги, груди або сідниці приходитимуть в заспокійливий контакт з теплим тілом чоловіка, дружини або коханця. Наш особистий, індивідуальний досвід в світі сну залишається нашим власним незалежно від того, чи спимо ми наодинці або з партнером - але тілесна картина відносин двох сплячих партнерів багато що говорить про задоволення і розчарування, про радощі і переживання їх денного життя. Навіть уві сні ми використовуємо наше тіло, щоб щось повідомити або виразити наші відчуття по відношенню до свого партнера.

На початку своїх відносин люди найчастіше приймають так звану позу "ложки". Обидва партнери знаходяться в позі "напівзародка", примостившись один за іншим, як ложки в ящику: вони лежать на одному і тому ж боці, в одному напрямі, причому геніталії лежачого ззаду зазвичай притиснуті до сідниць партнера. Часто партнер, який лежить ззаду, тримає переднього, поклавши руки на його груди, живіт або геніталії, виражаючи цим ніжність або відчуття володіння. Ноги пари можуть бути переплетені, показуючи бажання злитися в одне ціле. Або, можливо, партнер,  що лежить ззаду   виражаючи відчуття володіння, кладе ногу зверху на ноги іншого. У нашому суспільстві, де домінує чоловік, зазвичай саме він лежить в період засипання ззаду. Якщо жінка лежить позаду чоловіка, це може указувати на захищаючий або виховуючий підхід, або просто на те, що жінка виявляється такою, що більш дає, ніж чоловік, і лежить ззаду для того, щоб було легко обіймати його уві сні. Протягом ночі, в повільному русі до світанку пара, зазвичай, приймає початкову позу "ложки", що дзеркально відображає положення партнера.

Коли один з них або обидва втомлюються спати на одному боці, вони перевертаються тандемом, не прокидаючись. В більшості випадків, хто б не почав рух в нову позу, інший синхронно послідує цьому руху так, що пара як би виконує граціозний нічний танець.

Поза "ложки" створює умови для максимальної фізичної і емоційної інтимності уві сні. І вона часто має помітне еротичне забарвлення. Якість сексуальної інтимності і відвертості пари може виражатися положенням рук або ніг. Коли партнер, що лежить ззаду, звично кладе руку на геніталії іншого, цим ясно демонструються особливо інтенсивні сексуальні відносини.

Ніжність відчуттів може бути виражена і дотиком до грудей. Якщо рука обхвачує живіт партнера, то це, очевидно, більш нейтральне розташування:  рука, яка обіймає, підтримує близькість обіймів, але уникає контакту безпосередньо з сексуальними областями.

Поза "обіймів", що приймається партнерами, які кохають один одного, - це поза крайньої тілесної інтимності уві сні. Партнери лежать на боку, лицем до лиця, міцно тримають руками один одного, як би зливаючись в єдине ціле. Хоча "обійми" не так поширені, як "ложки", ця поза часто зустрічається на початку інтенсивних відносин, а в окремих випадках вона підтримується роками. Часто партнери, які прожили певний відрізок часу разом мають тенденцію "дрейфувати" один від одного, подібно континентам, відкриваючи фізичний проміжок між собою. Партнери можуть спати в позі "обіймів" на початку сумісного життя. Потім, через декілька місяців, вони приймають позу "ложки". Приблизно через п'ять років, продовжуючи спати в позі "ложки", вони вже не знаходитимуться в такому тісному контакті один з одним. Між ними відкривається вузький "зазор", хоча контакт може підтримується за допомогою руки, коліна або ступні.

  Тенденція до все більшого розділення, зазвичай, продовжується протягом багатьох років. Подружжя купує ліжко великого розміру, щоб забезпечити велику дистанцію під час сну. Ця зміна, яка прослідковується через десять років, часто супроводжується і подальшою зміною самої пози під час сну. На цій стадії обидва партнери звичайно сплять спинами один до одного. При цьому можуть зберігатися деякі елементи ніжного контакту, особливо за допомогою ніг. Один або обидва партнери можуть приймати переважну для них базову позу, наприклад "простягнуту", яку із-за недостатньої фізичної інтимності він або вона уникали в ранні роки шлюбу.

  Після п'ятнадцяти років сумісного життя може бути зроблений наступний крок - "голлівудське" ліжко з двома індивідуальними матрацами, окремими комплектами простирадл і ковдр, і контакт між партнерами набуває вельми умовний характер. Іноді використовують два ліжка, між якими ставиться лампа. Навіть, якщо дозволяє площа, подружжя може спати в окремих спальнях, розділених загальною ванною, двері якої відкриваються на обидві сторони. І якщо тільки яскраво розгориться статевий стимул, вони знайдуть один одного в ночі.

  Важливо зрозуміти, що таке безперервне зменшення тілесного контакту уві сні не обов'язково говорить про якийсь емоційний розрив між партнерами. Це означає, що партнери досягли великої взаємної упевненості в своїх відносинах і цілком здатні виносити фізичне розділення уві сні, не випробовуючи відповідного відчуття емоційного відчуження. В кінці кінців, фізичний контакт і емоційний зв'язок - це не одне і те ж.

З іншого боку, є випадки, коли ослаблення інтимності уві сні може бути знаком емоційного розколу, ослаблення і навіть зникнення любові і взаємної турботи. Наприклад, якщо той або інший партнер починає відсовуватися в ізольований кут ліжка після одруження, це може бути сигналом того, що його

любов кудись «пропала». У нормі на цій стадії бажання і потреба у фізичному контакті повинні знаходитися у вищій точці, оскільки фізична і емоційна близькість найніжніше сплітаються саме в перші роки стосунків пари.

Можна з упевненістю стверджувати, що різка або драматична зміна в нічних відносинах пари неминуче відбиває таку ж раптову зміну в їх денних відносинах. На будь-якому етапі любовних відносин партнерів можуть виникнути труднощі, і вони відіб'ються в картині сну. В світі сну, де говорить тіло, воно і здійснює спілкування між двома людьми. Коли на денному світі виникають тертя між партнерами, негативні відчуття будуть виражені тілом в темноті. Тіло може відображати всі ступені конкретної емоції – від роздратування до гніву і відкритої ненависті (у разі конфлікту). Ворожість може бути виражена в такий спосіб: коли партнер затверджує свої територіальні претензії на простір ліжка, то гнівне заперечення може бути продемонстровано тим, що один партнер віддаляється на краєчок простору, рішуче охороняючи його згорбленою і ворожою спиною, неначебто ця людина не могла навіть виносити вигляду іншої; витягнута рука партнера вказує на потребу мати "вихід", свободу, йти своїм  власним шляхом; рука може і утримувати ту або іншу частину тіла партнера, тому рука, що обхвачує, може демонструвати прагнення до володіння, вимогливість або навіть агресію - один партнер тримає іншого в руках в буквальному розумінні слова. Якщо рука лежить під пахою або між стегнами партнера, то це може виражати потребу "повиснути", демонструючи залежність і нездатність відпустити партнера із-за невпевненості, пов'язаної з розділенням; витягування ніг в позі "героя", що знаходиться на перший погляд в суперечності з положенням верхньої частини тіла, показує його готовність "вистрибнути" назад у світ дня.  Удари партнера ногою - найбільш характерна форма агресії уві сні. Деякі люди як би ненавмисно завдають стусанів своїм нічним партнерам. Подібні сни зазвичай виникають в передранковий час. Це кошмари, що залучають сплячого в боротьбу з яким-небудь чудовиськом або силою, що викликає такий жах, що він фізично від неї відбивається. В більшості випадків такі дії не направлені на партнера і удари слід вважати не агресивною, а швидше оборонною реакцією. З іншої сторони, цілеспрямована агресія уві сні може бути направлена на партнера, і вона зазвичай повторюється ніч за ніччю. Агресія уві сні часто приймає форму віддзеркалення спроби іншого партнера присунутися ближче. Окрім ударів по сплячому партнерові, одна з найпоширеніших форм агресії - хропіння. Існує багато теорій, що пояснюють причини хропіння, але ми знаємо, що дратівливий звук викликається регулярними повільними, але глибокими вдихами і видихами, що примушують тремтіти тонзилярні зведення і м'яке піднебіння із-за втрати м'язового тонусу. Випадкове хропіння, коли людина простудилася або сильно випила цього вечора не обов'язково агресивне. Проте, коли у відносинах пари є сильна напруженість, сердиті партнери хропуть частіше і голосніше. Патологічним хропінням можна управляти з допомогою ліків або з допомогою різних механічних засобів.

  Скреготіння зубами (бруксизм), виверження газів і нічне нетримання сечі (енурез) можуть іноді бути формами агресії уві сні. Нічні емісії ("мокрі сни") можуть часом бути тонкою формою агресії, позбавляючи партнера задоволення взаємного оргазму.

Нерідко партнери, боячись здаватися дуже напористими, використовують

для торкання не руки, а інші частини тіла. Боязка людина, бажаючи контакту з сплячим поряд партнером, може торкатися його пальцями ніг, п'ятами або колінами. Таке торкання виглядає більш "ненавмисним". Сідниці допускають контакт більшої поверхні, але цей контакт має певний ступінь "побічності", оскільки він не виглядає "цілеспрямованим".

  Люди, які полюбляють спати з широко розкинутими руками, як би вони не розташовувалися – на спині, животі або боці, - неминуче займають ненормально великий простір ліжка. Їх спроба домінувати в ліжку, може створити труднощі, якщо партнер не схильний жертвувати своїми звичками заради когось. Звичайно, ті, хто спить в позі "зародка", можуть бути цілком щасливі, якщо їх ліжко і їх життя контролюються партнером. Але людина, що спить в "простягнутій" позі, навряд чи буде задоволена спробами партнера оволодіти простором його сну..

Найбільше неприйняття (з боку тих, хто в ній не спить) викликає "королівська" поза (на спині). При цьому партнери часто відчувають надмірну самовпевненість і відчуття переваги партнера виражене "королівською" позою. Часом може виникнути роздратована реакція: на якій підставі ти вважаєш себе таким великими?  Але "королівська" поза може відображати і відчуття власної значущості як людини, що має власну сім'ю, і гордість за підтримку відносин зі своїм партнером (це, звичайно ж, про людину, яка в такій позі полюбляє спати, а не про її партнера).

  Більшість людей не можуть спокійно спати в одному ліжку з іншою людиною, якщо між ними немає відчуття любові. Щоб увійти до світу сну, помандрувати в нічну подорож, нам необхідне відчуття безпеки. Якщо ми не довіряємо партнерові, з яким розділяємо ліжко, цієї безпеки (що виникає не просто з фізичної близькості, але також з емоційній інтимності) буде важко досягнути.

Любов у світі сну тісно пов'язана з сексом - цей зв'язок такий же давній, як і сам людський рід. Сексуальний контакт може бути досягнутий і з незнайомою людиною, але повнота любовного досвіду включає як бажання, так і ніжність. Партнери можуть пристрасно обіймати один одного протягом всієї ночі, навіть якщо їх сексуальне бажання вже задоволене.

  По суті, сексуальність і сон так тісно зв'язані, що багатьом людям буває важко заснути, якщо вони спочатку не мали сексуальних стосунків. Якщо людина, яка розвинула у себе звичку до певної сексуальної активності як умові засипання, вступає в зв'язок з партнером, який не розділяє її схильності, це може призвести до досить серйозних проблем.

  Коли пара займається сексом перед сном, то пози сну, які приймаються услід за цим, будуть, швидше за все, особливо близькими. Багато пар, які зазвичай сплять з набагато меншим ступенем контакту, приймуть, занурюючись в сон після сексуальної активності, інтимну позу "обіймів" або позу "ложки".

  Мабуть, сексуальна активність менш притаманна вранці, коли пари виходять зі світу сну. Адже вранці розумова готовність повертається швидше, ніж фізична координація. Тоді як в думках ми вже просунулися, залучаючись до подій дня, що наближаються, тілу ще потрібний час для такого залучення. Тому відповідність ментального стану фізичному, яке частіше буває, коли ми готуємося увечері до сну, здається, більш сприяє сексуальному збудженню: вночі вся наша істота налаштована на входження у світ сну й асоціації між сексом і сном зливаються найбільшою мірою.

Крім того, просто по фізіологічних причинах, люди схильні бути менш привабливими вранці, ніж коли вони лягають увечері в ліжко. Після нічного сну волосся «скомкане», а сама людина опухає із-за втрати тонусу в кровоносних судинах. Але, як співають в пісні "Трохи любові вранці", є пари, які вважають за краще починати свій день із сексу.

P.S. Думаємо, що не так і важливо в якій позі спиш зі своїм партнером; хропиш чи розмовляєш уві сні; займаєшся сексом ввечері чи вранці. Основне твоє завдання – це завжди пам’ятати «крилатий» вислів: ЩАСТЯ НЕ В ТОМУ ПАРТНЕРІ З ЯКИМ СПИШ, А З ЯКИМ ХОЧЕТЬСЯ ПРОКИДАТИСЬ!!!

 

Ярець Оленка

Студентка 4 курс

психологія

ЛДУВС

 

Категорія: Номер 10 | Додав: Ірина (23.09.2009)
Переглядів: 3603
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Категорії розділу
Номер 1 [3]
Перший номер науково-популярного журналу "Пізнай себе!"
Номер 2 [7]
Тематика номера: мозок, розум, свідомість.
Номер 3 [3]
Основна тематика: соціум, соціотипи, соціоніка
Номер 4 [11]
Тематики номеру: характер та темперамент. Особистість.
Номер 5 [10]
Тематика номера: бізнес та підприємництво, самореалізація, самоорганізація та самовдосконалення
Номер 6-8 [17]
Тематика номера: спорт, культура, здоров'я, конфлікти та способи їх вирішення.
Номер 9 [10]
Основна тема номера: духовність, віра, релігія
Номер 10 [19]
Тематика номера: суспільство, сімя, колектив, взаємини, самопрезентація, маніпуляція
Нотатки [5]
Тут можна додатавати короткі нотатки та роздуми з тих чи інших аспектів
Дайджест [128]
Цікава інформація зі світу та з тенет інтернету
Дописувачі [26]
Тут публікуються матеріали наших користувачів та друзів сайту
Номер 11 [9]
Тематика номеру - Людина як диво. Можливості людини, її психіки та тіла, особливості діяльності людського організму
Форма входу
Twitter
Реклама у Львові
Рекламний центр Тріумф
Відвідуваність