Понеділок, 19.11.2018, 01:17

ЗНАННЯ ТА РОЗВИТОК

Каталог статей

Головна » Статті » Нотатки

Внутрішня гармонія та спокій. Де взяти?

Не раз доводилось чути: хочеш бути щасливим – будь ним! Достатньо начебто думати лише позитивно і все буде добре, наші позитивні думки мали б бігом реалізовуватись. На жаль, цього не відбувається доволі таки часто. Задамо собі запитання чому так відбувається і що можна зробити з цим. Звісно, що думати про позитив не є поганим, а навпаки, є бажаним. Однак цього не достатньо.

Щоб описати проблему, наведу відому метафори про старого козака і його учня. Ось що він йому розповів. У кожному з нас живе два вовка. Один переповнений злості, заздрості, розчарування, гніву та усіх можливих негативних емоцій самець. Інший сяє добром, щирістю, він прагне творити, а не руйнувати – як перший, прагне добра та справедливості. Ці два вовки постійно борються. Так ось. Секрет у тому, що перемагає той, якого більше ти будеш годувати.

Отже, все достатньо просто. Важко бути оптимістичним, коли в голові думки про сумне, важко бути щирим, коли постійно думаєш як щось схитрувати. Важко бути веселим, коли думки сумні. Прошу вас зараз, не відриваючись від екрана, згадати собі, про що позитивне ви сьогодні думали. І все негативне. Просто порахуйте, скільки було першого, а скільки другого. І що? Тепер скажіть, що є причиною нашого настрою? Саме так, наші думки. Досить того, що інколи в житті можуть траплятися неприємні речі, так ми ще й постійно нагадуємо собі за них, прокручуємо в голові, і як результат – поганий настрій. Не треба докладати особливих зусиль, щоб контролювати мислення – просто ведіть облік думок, щодня. Скільки сьогодні думали про хороше і скільки про погане. Якщо статистика у бік поганих думок, тоді пора думати про хороше. І тут раптом ступор. А що хорошого? Про що думати? Як не дивно, але погане одразу спадає на думку (погода, людиська в транспорті, недостатньо грошей, щось десь болить, дівчина кинула), а хороше треба шукати. Тобто в кожного з нас виробляється звичка думати про погане. Зверніть на це увагу. Де взяти позитивні думки? Випишіть собі на наступний день доброго, що ви маєте зробити і зранку перечитайте той список. Ось. Маєте харч для роздумів. І не буде дурне, як кажуть, у голову лізти.

Чи це є насправді так важливо? Дуже. Уявіть собі що у вас гарний настрій.  Близька вам людина виявлена в обмані. Ви на фоні вашого настрою маєте натхнення розібратись і можливо виправити ситуацію, приймаєте пробачення і все зрештою налагоджується. Тепер у вас поганий настрій. Та сама ситуація з близькою людиною. Отже, все на світі зле. Ви не слухаєте нікого, без пояснень грюкаєте дверима і всіх посилаєте геть. Досить того, що самі себе весь день мордували, так ще й світ підкидає погані випадки.

Ми реагуємо на світ в залежності від нашого емоційного фону. І вкрай важливо за ним слідкувати, свідомо давати звіт про якість думок. Іншими словами, просто лічити – думка позитивна – 1, думка негативна – 1 і так далі.  

Достатньо тижня часу, щоб вовк, який є вашим поганим настроєм, став худим-худим. Потрібно виробляти звичку думати і концентруватись на позитивних думках, а негативні присікти на початку. Або ж трансформувати негативні у позитивні. Приклад: «От халепа, немає грошей..Як то не здохнути у цьому світі?». Міняємо на: «Де ще я можу знайти гроші, яким ще чином можна заробити?». Не одній людині це допомогло. Були випадки коли люди після цієї поради йшли і вирішували свої проблеми. Зробіть і Ви це зараз.


Макота Тарас

Категорія: Нотатки | Додав: jasen_tm (30.07.2010)
Переглядів: 3375 | Теги: добрий настрій, Спокій, гармонія
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Категорії розділу
Номер 1 [3]
Перший номер науково-популярного журналу "Пізнай себе!"
Номер 2 [7]
Тематика номера: мозок, розум, свідомість.
Номер 3 [3]
Основна тематика: соціум, соціотипи, соціоніка
Номер 4 [11]
Тематики номеру: характер та темперамент. Особистість.
Номер 5 [10]
Тематика номера: бізнес та підприємництво, самореалізація, самоорганізація та самовдосконалення
Номер 6-8 [17]
Тематика номера: спорт, культура, здоров'я, конфлікти та способи їх вирішення.
Номер 9 [10]
Основна тема номера: духовність, віра, релігія
Номер 10 [19]
Тематика номера: суспільство, сімя, колектив, взаємини, самопрезентація, маніпуляція
Нотатки [5]
Тут можна додатавати короткі нотатки та роздуми з тих чи інших аспектів
Дайджест [128]
Цікава інформація зі світу та з тенет інтернету
Дописувачі [26]
Тут публікуються матеріали наших користувачів та друзів сайту
Номер 11 [9]
Тематика номеру - Людина як диво. Можливості людини, її психіки та тіла, особливості діяльності людського організму
Форма входу
Twitter
Реклама у Львові
Рекламний центр Тріумф
Відвідуваність