Неділя, 05.05.2024, 13:15

ЗНАННЯ ТА РОЗВИТОК

Каталог статей

Головна » Статті » Дописувачі

Самоменеджмент – твій шлях до успіхів!

Часу не може бути замало. Він бескінечний, а може це тебе є занадто багато?!”

Мені не подобається термін управління часом. Я вважаю, що управляти часом не можливо, можливо ефективно управляти собою в часі. Тому мені більш довподоби термін самоменеджмент, тобто самоуправління.  Головне це не управління часом, а напрямок руху. Адже погодься можна дуже швидко рухатися, але у протилежному напрямку. Тому спочатку поговоримо про цілі.

Набагато важливіше правильний напрямок, аніж швидкість руху. Як колись говорив Френсіс Бекон, що кульгавий піший мандрівник швидше досягне цілі, ніж вершник, що збився на манівці. Тому для початку є важливо кожному зрозуміти власні найважливіші цінності, а потім сформулювати конкретні, вимірювані, амбіційні, виражені в часі цілі та шляхи їх досягнення, а не виконувати випадкові чи нав'язані кимось іншим цілі .Крім того, мало мати гарні ідеї і сформульовані цілі, ще треба бути готовим їх виконати.Тобто формула така: бути – діяти – і тільки потім мати. Головне це твоя віра і готовність до дії і сама дія, а отримання благ є незворотнім результатом правильного процесу.

Сім типів невдах, які не реалізують свої мрії:

1.                      Ті, що не вірять у власні сили і у можливість цілеспрямованих позитивних змін. Віра у дефіцит усього доброго та у надлишок усього негативного паралізують їхню волю.

2.                      Ті, що не мають ясності і повноти бачення для досягнення цілей. Для того, щоб попасти в ціль треба принаймні уявляти, як вона виглядає, де знаходиться, які ресурси необхідні для виконання та які перешкоди можуть виникнути на шляху.

3.                      Хаотичні і неорганізовані люди, що не вміють планувати час, розставляти приорітети і доводити справу до кінця.

4.                      Стереотипні . Це люди, які не здатні, щось змінити у своїх шаблонних діях. Так як муха на відчиненому вікні, що помирає не знайшовши виходу, бо постійно впирається головою в скло.

5.                      Ліниві мрійники, такі як ті, що начиталися книжок та надивилися фільмів типу “Секрет” і чекають, як все здійсниться само собою “по щучому велінню і по їхньому хотінню”

6.                      Безвольні тряпки. Будь які перешкоди, будь які складнощі паралізують їхні дії.

7.                      Боягузи. Страх, що-небудь змінити, страх відповідальності за прийняті рішення закриває перед ними усі двері. Тільки сміливі і впевнені в собі люди реалізують свої мрії.

Рівень хаосу і порядку, рівень спонтанності і запланованості повинен бути в балансі. Це можна порівняти з картою. Звичайно вирушаючи у нову місцевість добре мати карту місцевості, але в картах часто є похибки, або дорога , що вказана у карті перекрита. Тому перед поїздкою варто вивчити маршрут, але якщо місцевість не відповідає їй, або виникли якісь нові перешкоди, треба шукати інші шляхи вирішення проблеми. Варто бути готовим відмовитися від плану, а не триматися за нього мертвою хваткою. Але завжди краще якщо план є, а краще якщо є і декілька запасних варіантів. Будьте готові до несподіванок, життя повне сюрпризів.Є певний тип людей, що можуть діяти тільки згідно плану і будь яке відхилення від програми викликає в них ступор. Ці люди подібні до роботів, про яку творчість і гнучкість тут можна говорити. Мені розповідали як у одного чоловіка у незнайомому місті відмовив навігатор. Він дуже спішив, але при цьому сидів і годину намагався його відремонтувати, замість того, щоб просто спитати людей як доїхати до потрібного місця.

Але є люди, що не дбають про впорядкування свого життя впершу чергу в часі , тому втрачають дуже багато часу марно. Часто люди у яких життя повне хаосу і безвідповідальності оправдовуються тим, що мовляв, вони є дуже творчі.

Їм варто замислитися, чи в творчості тут справа? А може просто бракує самодисципліни і волі?

Єдиний невідновлюваний ресурс це наш час і людина без цілей і планів подібна на молекулу з її броунівським рухом . Вона постійно хаотично рухається, але насправді нікуди не просувається . Лише наелектризовані молекули рухаються в певному напрямку. Звичайно, що процес не йде по прямій, заряджені молекули зіштовхуються з іншими, але все рівно планомірно рухаються в заданому напрямку. Так і люди, що заряджені цілями, навіть зіштовхуючись з перешкодами, все рівно рухаються в заданому напрямку, а планування допомагає робити це швидше.

Якщо ти чітко знаєш чого ти хочеш, ти можеш задати собі запитання: “Що в даний момент я можу зробити найкориснішого? Чи приводить мене, те що я зараз роблю, до моїх цінностей і цілей?”

Ну і звичайно слід пам'ятати правило Парето, яке працює також і в самоменеджменті: 20% того, що ми робимо дають 80%результатів, а 80% наших справ приносять лише 20% результатів. Спитайте себе, які 20% ваших справ приносить 80% позитивних результатів, а які тільки 20%, а також, які 20% ваших дій приносять 80% проблем. Займайтеся тільки ключовими справами і проблемами, тими, що при мінімальних затратах дають 80% результатів. Ну й звичайно заплановуйте найважчі справи тоді, коли у вас максимальна кількість енергії в залежності від вашого біоритму.

Крім того, є вище згаданий метод Ейзенхауера, що розділяє всі справи на 4 групи.

А-важливі і термінові, Б- нетермінові важливі

В- термінові і неважливі, Г – неважливі і нетермінові

Найбільше варто сконцентруватися на нетермінових і важливих справах, намагатися, щоб вони не переросли у термінові. Ось у цьому секрет величезних звершеннь при мінімумі поспіху і зусилль. Важливі і термінові варто швидко вирішити і передбачати їх, щоб їх було мінімум. Нетермінові і неважливі їх варто взагалі звести до мінімуму. А термінові і неважливі також варто передбачувати і по можливості повністю делегувати іншим людям, навіть, якщо це не мало коштує, зате звільнить найцінніше – ваш час. “Хто багато працює, у того не має часу робити гроші!” - як говорив Рокфеллер. Коли у вас щось крадуть матеріальне, як ви реагуєте? Ще пильніше охороняйте свій час. Якщо ви змушені гайнувати час в очікуванні чогось (в поїздках, біля кабінетів лікаря....) використовуйте з користю це вимушене очікування. Читайте книги, слухайте аудіопрограми, повторюйте про себе позитивні твердження, візуалізуйте свої втілені бажання, плануйте час, дзвоніть по справах...

Любомир Бованько

Категорія: Дописувачі | Додав: Ірина (01.10.2009)
Переглядів: 1612
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Категорії розділу
Номер 1 [3]
Перший номер науково-популярного журналу "Пізнай себе!"
Номер 2 [7]
Тематика номера: мозок, розум, свідомість.
Номер 3 [3]
Основна тематика: соціум, соціотипи, соціоніка
Номер 4 [11]
Тематики номеру: характер та темперамент. Особистість.
Номер 5 [10]
Тематика номера: бізнес та підприємництво, самореалізація, самоорганізація та самовдосконалення
Номер 6-8 [17]
Тематика номера: спорт, культура, здоров'я, конфлікти та способи їх вирішення.
Номер 9 [10]
Основна тема номера: духовність, віра, релігія
Номер 10 [19]
Тематика номера: суспільство, сімя, колектив, взаємини, самопрезентація, маніпуляція
Нотатки [5]
Тут можна додатавати короткі нотатки та роздуми з тих чи інших аспектів
Дайджест [128]
Цікава інформація зі світу та з тенет інтернету
Дописувачі [26]
Тут публікуються матеріали наших користувачів та друзів сайту
Номер 11 [9]
Тематика номеру - Людина як диво. Можливості людини, її психіки та тіла, особливості діяльності людського організму
Форма входу
Twitter
Реклама у Львові
Рекламний центр Тріумф
Відвідуваність