П'ятниця, 26.04.2024, 16:44

ЗНАННЯ ТА РОЗВИТОК

Каталог статей

Головна » Статті » Дописувачі

Звiльнiсть своє життя для нового


 «Хочеш мати знання - додавай щодня щось нове. Хочеш здобути

мудрiсть - щодня чогось позбувайся».

Лао Цзи

 

----------------------------------

Багато хто з нас з нас в житті має певні незавершені справи, що чекають на вирішення роками, непотрібні зв’язки, речі, нездійсненні обіцянки. Попри все це, кожен мріє, аби в його житті щось змінилося, прийшло щось нове. Хтось цього очікує з початком кожного нового місяця, хтось року, навіть не усвідомлюючи простої речі: для того, аби  в житті з’явилося щось нове, треба передусім позбутись чогось старого та непотрібного. Ось, що про це розповідає бізнес-консультант, психолог, керівник консалтингової компанії «Корисні поради» та тренінг-центру «Технології  Успіху» Любомир Бованько.

 

-- Пане Любомире, з чого треба почати аби в житті з’явилось щось нове?

 

-- Щодня нас оточують безліч різних людей, якi нав’язують нам свої цiнностi. Ти повинен, ти мусиш..., з часом аби просто радiти життю, спершу треба виконати купу умовностей i зробити щось, чого ми не хочемо. Варто проаналізувати своє життя і визначитись від чого ви б хотіли відмовитись, чого позбутись. Щоб прийшло нове, необхідно позбутись старого. Спростіть своє життя. Щоб бути готовим ДО треба бути вiльним ВІД, як каже народна мудрість.

 

Якщо жiнка постiйно жалiється знайомим на чоловiка пияка, хоча всю свою ерегiю i час вона витрачає на нього. А потiм щиро дивується чому вона не може мати нормальних стосункiв з iншими чоловiками, чому у неї немає друзiв. Та тому, що її життя вже заповнене. Їй варто або прийняти такого чоловiка і змиритися з цим, або позбутись його, щоб звільнити місце для нових стосунків.

 

Якщо людина постiйно, жаліється, що їй не вистачає грошей i тримається за свою роботу, то грошi i не прийдуть, адже весь час вона зайнята тою роботою, яка грошей дає мало.

 

Якщо, ви невдоволені своїми друзями, постійно критикуєте їх, але  весь свій вільний час проводите з ними, то звідки візьмуться нові. Якщо у вас поганий настрiй,  немає бажання розпочати нову справу, позбудьтесь iнформацiї, якою щодня насичуєте свій мозок, перестаньте бездумно, як губка, втягувати  в себе весь той негатив, яким наповнені телебачення і преса, тоді і з’явиться бажання творити.

 Якщо ви вдома маєте речi, якими ви понад пiв-року не користувалися позбудьтеся їх. Викиньте, подаруйте, але не тримайте біля себе. Старі документи, квитанції, коробки, етикетки, листи, газети і журнали -- усе це забирає вашу енергiю. Зробіть ревізію, позбудьтесь непотрібного, щоб звільнити життя для нового.

 

Візьміть собі за правило в кінці кожного кварталу звільнятись від усього зайвого – речей, думок. Адже лише тодi у вас з'явиться можливiсть впустити в своє життя щось нове. Людина, яка все накопичує подiбна на вiдомого героя Гоголя Плюшкiна.

 

А в природі все потребує очищення, звiльнення. Щодня ми споживаємо і виділяємо через шкіру, дихання, кишечник, нирки безліч речовин. Щодня в нашому органiзмi з’являється i вiдмирає мiльйони клiтин. Це природній процес, щось приходить, а щось відходить. Уявiть собi, якщо б наш органiзм не оновлювався. Людський органiзм повністю оновлюється на клітинному рівні протягом двох з половиною рокiв. Через сім рокiв в нашому органiзмi не лишається жодного старого атома. Так і наше життя має позбуватися зайвого, рутинного і старого, щоб звільнити місце для нового і незвіданого.

 

Якщо ми будемо втримувати, те, що має вiдiйти, ми не впускаємо нового. Вiдповiдно – самі руйнуємо себе, стаємо хворими і невезучими.

 

Проаналiзуйте своє життя: якi звички, речі, справи чи люди крадуть вашу енергiю, ваш час, руйнують здоров’я. Чи конче вам необхiдна та рiч, яку ви колись давно купили i досі  тримаєте. Чи конче вам потрiбно було вчора допізна дивитись телевiзор, сидiти в iнтернетi?

 

Відмовтеся від зайвого. Впускайте у своє життя нове. Створюйте йому умови. Нові знайомства, нові можливості, нове коло спілкування з’являться лише тоді, коли ви створите простір для них.

-- Як правильно це зробити?

 

-- Пам’ятайте, що перш за все треба бути  готовим до того, що доведеться від чогось відмовитись. Потім сядьте і запишіть

мiнiмум 5 речей, яких ви хочете позбутись, якi на вашу думку заважають вашому щастю. А потім 5 речей, які руйнують ваше здоров’ю, i 5 речей, якi заважають приходити у ваше життя багатству і достатку. А потім напишіть терміни, за які ви плануєте цього позбутись.

Багато  хто з нас обіцяє собі розпочати нову справу, вивчити іноземну мову, схуднути, зайнятися собою.  Часто так буває, що ми собi обiцяємо з нового року, з наступного місяця, з понеділка і т. д. Але далі обіцянок справа не йде. Нiби є бажання i намiр, але загрузнувши в щоденних турботах ми просто не знаходимо нi часу, нi енергiї для появи нового в нашому життi. Тому вiдповiдно нiчого нового i не вiдбувається.

 

-- Із  вирішення яких справ потрібно дати дорогу новому?

 

-- Спершу усі свої справи розділіть на чотири категорії.

Усi справи можна подiлити на 4 категорiї. 1)Важливi i термiновi.

2)Неважливi i термiновi. 3)Важливi, але не термiновi. 4)Неважливi i нетермiновi.

 

Людина, яка постiйно зайнята термiновими справами завжди у

стресi, постiйно кудись поспiшає, вона метушлива і неуважна. Така людина зазвичай важливi справи, якi є не термiновими (№3) вiдкладає на потiм, на завтра, на наступний місяць… Тому в житті такої людини переважає повсякденна рутинна діяльність.

Почніть з того, аби щодня займатись важливими, але не термiновими справами. Якщо ви щодня хоча б годину часу присвятите вирішеню таких справ, у вашому житті з’явиться усе менше і менше термiнових i важливих справ.  Саме в життя таких людей регулярно приходить щось нове. Нова робота, нові знайомства, нові звершення

Відомий гуру менеджменту   Р. Стiвен Ковi в своїй книзі "Сiм навикiв високоефективних людей"  рекомендує саме важливим і нетерміновим справам віддавати левову частку своєї

енергiї i сил.

 

-- Стривайте, пане Любомире, але що ж тодi робити з iншими справами?

-- Важливi i термiновi треба планувати заздалегiдь. Термінові і неважливі по можливості передоручайте іншим людям, краще оплачувати такі послуги, ніж все робити самому, адже тоді часу не залишиться для важливих і нетермінових справ. Найцінніший ресурс, який є невідновлюваним - це час нашого життя, це значно цінніший ресурс чим гроші, який є відновлюваним.

 Проблеми, які можна вирішити за гроші – це не проблеми. Це витрати. Сядьте і порахуйте свій заробіток. Скільки ви заробляєте в день.

Приміром вийде, що за годину ви заробляєте 50 грн. Отже, всі справи, які коштують менше цієї цифри (прибирання квартири, відправка пошти, готування їди) крадуть у вас гроші.  Варто

сконцентруватись на тiй роботi, яка дає бiльше грошей. Краще передоручіть ці справи людині, година роботи якої коштує 5 чи 10 грн в годину.

Моя порада – усі не важливi i не термiновi справи варто звести до мiнiмуму. Перегляд телевiзора, читання жовтої преси, порожнi балачки. Але звичайно повнiстю вiдмовлятися вiд них не треба.

 

-- Чому?

 

-- Тому що це певний релакс. Але не порожнє просиджування перед телевізором споглядаючи чергову серію серіалу чи в барі за чаркою. Краще підвищіть якість неважливих і нетермінових справ, як от, перегляд хорошого фільму, читання корисної книги, прогулянка на природі, заняття фізкультурою.

 

Згадайте формулу видатного італійського економіста Вільфредо Парето

20%  справ дають 80% результатiв

80% справ  дають 20% результатiв

Сконцентруйтесь на тих, які дають більший результат.

 

-- А яку роль ви відводите спілкуванню?

 

-- Мiй коллега і наставник знаменитий тренер успiху Микола Латанський видiляє 3 види спiлкування: позитивне, яке дає нам наснагу, енергiю, досвiд.

Пограничне спiлкування – є негатив, а буває i позитив. Залежно

вiд контексту. Токсичне спiлкування - таке спiлкування отруює

наше життя. Забирає енергiю, сили, мотивацiю для досягнення мети, бажання нового.

 

Оточуйте себе позитивними людьми. А з пограничними, якщо немає змоги вiд них вiдмовитись - зведiть спілкування до мiнiмуму. А токсичних людей краще взагалі уникати.

 

-- А якщо «токсичними» виявляться рідні, друзі?

 

-- Головне не сперечатись з ними. Просто встановіть границi в спiлкуваннi. Якщо людина з якою ми спiлкуємося, ображає нас, про це треба прямо заявити. Якщо цi границi i далi порушуються,

припиніть таке спiлкування. Якщо це рідні просто не спреречайтесь з ними, нічого їм не доводьте.  Робіть своє і щиро бажайте їм щастя. Може з часом ваші рідні, побачивши як змінилось на краще ваше життя, приєднаються до вас.

Розмову вела Оксана Мокрієнко

Категорія: Дописувачі | Додав: jasen_tm (14.12.2010)
Переглядів: 2174
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Категорії розділу
Номер 1 [3]
Перший номер науково-популярного журналу "Пізнай себе!"
Номер 2 [7]
Тематика номера: мозок, розум, свідомість.
Номер 3 [3]
Основна тематика: соціум, соціотипи, соціоніка
Номер 4 [11]
Тематики номеру: характер та темперамент. Особистість.
Номер 5 [10]
Тематика номера: бізнес та підприємництво, самореалізація, самоорганізація та самовдосконалення
Номер 6-8 [17]
Тематика номера: спорт, культура, здоров'я, конфлікти та способи їх вирішення.
Номер 9 [10]
Основна тема номера: духовність, віра, релігія
Номер 10 [19]
Тематика номера: суспільство, сімя, колектив, взаємини, самопрезентація, маніпуляція
Нотатки [5]
Тут можна додатавати короткі нотатки та роздуми з тих чи інших аспектів
Дайджест [128]
Цікава інформація зі світу та з тенет інтернету
Дописувачі [26]
Тут публікуються матеріали наших користувачів та друзів сайту
Номер 11 [9]
Тематика номеру - Людина як диво. Можливості людини, її психіки та тіла, особливості діяльності людського організму
Форма входу
Twitter
Реклама у Львові
Рекламний центр Тріумф
Відвідуваність