Неділя, 24.11.2024, 11:00

ЗНАННЯ ТА РОЗВИТОК

Каталог статей

Головна » Статті » Номер 3

СОЦІОНІКА ТА СОЦІОТИПИ
Проблема спілкування завжди турбувала людство. Справді, чому люди, прагнучи жити дружньо, сваряться та не можуть дійти згоди? Чому не завжди розуміють одне одного? Наше життя побудоване на щоденних контактах та спілкуванні з іншими людьми . Чи може бути перше враження правдивим ? Зовнішність оманлива. Як же скласти правильне враження про малознайому людину?
Соціоніка дає відповідь на це питання. Для цього необхідно знати, до якого з 16 типів інформаційного метаболізму належить людина, уявити модель цього типу і вже з неї (моделі) «зчитати» інформацію про звички, поведінку, наміри, погляди тощо. Соціоніка вивчає, які саме стосунки – конфліктні чи благодійні, можуть скластися між вами, та як ці відносини можна скорегувати у потрібному вам напрямку .
В Україні, як і в інших країнах колишнього Радянського Союзу, типологія Юнга отримала суттєвий розвиток і набула поширення під назвою “соціоніка”. Це стало можливим завдяки працям засновника соціоніки - литовської дослідниці Аушри Аугустинавічуте, а також діяльності наукових клубів, науковим конференціям, численним публікаціям в газетах та журналах, пізніше завдяки навчальній та популярній літературі.
Соціоніка або як її ще інколи називають, інформаційно-енергетична психологія, наука молода і перспективна. Точна дата зародження соціоніки – 1968 рік, Литва. Соціоніка виникла на базі психології, але не є її продовженням, а якісно новим напрямком у вивченні людини, виявивши закони її психіки.
Соціоніка відкрила закономірності інформаційно-енергетичного обміну й обґрунтувала структуру психіки, показуючи суть людини, закладену у ній від народження, закономірність її проявів і стосунків з іншими. І ця суть є незмінною протягом життя. А знаючи, як функціонує психіка, можна виявити причини всіх психічних проявів.
Якщо у психології описується більшою мірою стан людини на певний момент часу, то за допомогою соціоніки можна передбачити її поведінку у будь-яких ситуаціях, у будь-якому віці, у взаємодіях будь з ким.
Соціоніка виявляє, якою є людина від народження, і як їй направляти себе в житті, щоб максимально розвинути свої природжені здібності і можливості для якісної реалізації. Всі не можуть все. Кожен у чомусь сильний, а в чомусь слабкий. І якщо знати це, не буде даремної витрати сил й енергетичного виснаження, щоб зробити із себе супер-людину. Самовдосконаленню немає меж, але лише у певних напрямках.
Дехто довіряє таким психологічним технологіям, як нейролінгвістичне програмування (НЛП). До речі, саме психологи практики, які займаються НЛП, знають і використовують соціоніку: навіть визначають соціонічні типи на основі фізіогномістики, живуть з дулами
Зауважимо, що методи соціоніки більш ефективні, практичні і діють на глибшому рівні, ніж інші. Взяти за
приклад хоча б те, що у соціоніці виділяється 16 типів на відміну від НЛП, де їх тільки 4. Соціоніка дає людині цілісне глибоке пізнання себе і своїх можливостей, напрям у виборі саме своєї справи, яка буде до душі, і де можна злегка, без особливо напруження реалізувати свої таланти, і що найбільш цінне – можливість знайти свою половинку – друга, помічника й порадника в житті, з яким завжди затишно, весело, цікаво, надійно, людину – яку підсвідомо шукає кожен, бо потребує психічного доповнення. Соціоніка вказує напрямок, щоб безпомилково і безпрограшно жити. І робити це варто вже сьогодні, щоб не розпорошуватися. Як можна не захопитися такою потрібною кожному наукою? І захоплюються!
Цікавість людей соціонікою, але не саму науку, стали використовувати й психологи. У психотерапії, психотренінгах, і психологічних рольових іграх все частіше з’являється слово “соціоніка”.
Знання соціонічних типів суттєво допоможе практичним психологам у їх роботі з людьми, тому що це є основою, відправним пунктом при виявленні причин неадекватної поведінки, складнощів соціалізації, проблем особистості і колективу. Знаючи соціонічні типи і їх характерні особливості, можна вирішити багато психологічних проблем.
Особливістю соціоніки є її логічна стрункість і технологічність, внаслідок чого зацікавлена людина може почати займатись практикою буквально через кілька днів після ознайомлення з азами теорії. Часто ця уявна простота шокує новачків, в пориві захоплення їм здається, що соціоніка може вирішити всі особисті і соціальні проблеми. Це типова реакція людини, яка тільки-но познайомилась з цією системою, визначила типи своїх друзів і переконалась, що отримала в руки потужний інструмент пізнання й перетворення світу. Прагнучи ощасливити людство “соціонічні неофіти” починають не просто пропагувати соціоніку, але й навчати інших. Можна по-різному оцінювати діяльність таких “гуру”, можна їх звинувачувати в профанації науки, підриві авторитету і т.п. Проте розмови про можливу дискредитацію соціоніки тривають вже майже 10 років, а соціоніка продовжує собі спокійно розвиватись. Врешті-решт історія людства свідчить, що будь-яке поважне вчення завжди приводило до появи різного роду відгалужень, сект, ложних вчителів, демагогів і аферистів, але все це лише сприяло розвитку основної лінії.
За допомогою цього випуску журнали Ви матимете змогу позначитись з цією методикою діагностики особистості, протестувати себе та своїх знайомих і можливо трохи краще зрозуміти свої можливості, бажання, а також очікування від інших.

Джерело: http://cro.org.ua
Категорія: Номер 3 | Додав: Ірина (13.05.2009)
Переглядів: 4475
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Категорії розділу
Номер 1 [3]
Перший номер науково-популярного журналу "Пізнай себе!"
Номер 2 [7]
Тематика номера: мозок, розум, свідомість.
Номер 3 [3]
Основна тематика: соціум, соціотипи, соціоніка
Номер 4 [11]
Тематики номеру: характер та темперамент. Особистість.
Номер 5 [10]
Тематика номера: бізнес та підприємництво, самореалізація, самоорганізація та самовдосконалення
Номер 6-8 [17]
Тематика номера: спорт, культура, здоров'я, конфлікти та способи їх вирішення.
Номер 9 [10]
Основна тема номера: духовність, віра, релігія
Номер 10 [19]
Тематика номера: суспільство, сімя, колектив, взаємини, самопрезентація, маніпуляція
Нотатки [5]
Тут можна додатавати короткі нотатки та роздуми з тих чи інших аспектів
Дайджест [128]
Цікава інформація зі світу та з тенет інтернету
Дописувачі [26]
Тут публікуються матеріали наших користувачів та друзів сайту
Номер 11 [9]
Тематика номеру - Людина як диво. Можливості людини, її психіки та тіла, особливості діяльності людського організму
Форма входу
Twitter
Реклама у Львові
Рекламний центр Тріумф
Відвідуваність