Неділя, 24.11.2024, 09:30

ЗНАННЯ ТА РОЗВИТОК

Каталог статей

Головна » Статті » Номер 5

Успішний старт твоєї кар'єри
Поняття кар`єра найчастіше пов`язується із посадовим ростом. Більшість вважають, що старт нашої кар'єри відбувається, коли ми влаштовуємось на роботу. Хочу розвіяти це переконання, все починається з того часу коли ми визначаємося, а ким же ми хочемо бути. Одні знають відповідь на це питання уже при вступі у вищий навчальний заклад, для інших це залишається загадкою навіть після його закінчення. З точки зору роботодавця хочу звернути увагу, що хибною є думка більшості починаючих працівників: попрацюю, а потім побачу підходить мені це чи ні. Це спрацьовує лише на низових вакансіях і найчастіше на тих посадах де є планована плинність кадрів. Роботу з таким настроєм Ви точно не найдете.
Важливим є перш за все зрозуміти себе і свої бажання, чого нам хочеться на даному етапі нашого життя і чого ми чекаємо від майбутнього. Почитайте спеціалізовану літературу, використайте Інтернет ресурси і прийміть остаточне рішення. Саме воно стане першим кроком до вашої успішної кар`єри. Адже під час співбесіди для кожного менеджера по персоналу вагомим фактором є впевненість претендента в тому, що він хоче працювати саме на цій посаді і саме в цій компанії.
Наступним кроком, буде аналіз ринку праці та власних ресурсів. Найбільш ефективними джерелами пошуку роботи зараз є ЗМІ та мережа Інтернет. Зберіть максимум інформації, про те, які пропозиції є на ринку праці, які вимоги ставляться до працівників і оберіть те, що найбільше підходить Вам і тих кому б мали підійти Ви.
Володіючи цією інформацією, можна приступати до створення резюме, що є неодмінним атрибутом пошуку роботи. Резюме можна писати в будь-якій довільній формі або користуючись стандартними шаблонами Word. В будь-якому випадку воно повинно містити кілька обов`язкових пунктів: дані про себе (дата народження, сімейний стан), освіта, додаткова освіта, досвід роботи. При чому вказуючи попередні посади на яких ви працювали не забудьте стисло, але чітко перелічити ваші основні функції на цьому місці праці. Якщо досвіду роботи у Вас не має з акцентуйте увагу на своїх сильних сторонах, на тому що може замінити практичний досвід. Наприклад, цілеспрямованість та бажання вчитись. Якщо Ви вказуєте графу особисті риси, добре запам'ятайте не варто писати стандартний набір рис, які вказують всі. По перше, Вас обов`язково попросять розповісти як вони виражаються на практиці. По друге, для кожної посади, для кожної компанії ідеальними будуть різні психологічні особливості кандидата. Тому тут важливим є залишатися самим собою, щоб потім комфортно почувати себе в середині компанії. Також в резюме за бажанням вказують ще й такі дані, як інтереси, захоплення, знання мов та ПК, рекомендації.
Коли ви будете створювати резюме пам'ятайте, воно має вміщатися на одній максимум на двох сторінках (для тих в кого великий досвід роботи), бути чітким, структурованим, без зайвого тексту. Інколи резюме можуть відкидати вже на етапі перегляду, навіть не читаючи його, якщо воно хаотичне і незрозуміле.
Маючи резюме, Ви вже можете розсилати його по тих компаніях вакансії яких сподобались найбільше – це так званий активний пошук. Крім резюме, яке Ви відсилаєте роботодавцю, обов'язково має бути супровідний лист. Це короткий лист в якому ви зазначаєте, чому саме ви хочете працювати в цій компанії і що можете Ви запропонувати їй. Такий лист привертає увагу і виділяє вас з-поміж інших кандидатів, так як свідчить про грамотний підхід до пошуку роботи. Після того як відправите резюме, не полініться передзвоніть в цю компанію і поцікавтесь чи дійшло Ваше резюме – це ще один метод додатково ненав'язливо звернути на себе увагу. Можна також скористатися пасивним пошуком – завантажити своє резюме на всі можливі сайти по роботі, тоді вже будуть шукати Вас.
Ще одним джерелом пошуку роботи є Кадрові та Рекрутингові агенції. Зателефонуйте або завітайте до них та залиште свої дані. Таких агенцій у кожному місті є достатньо, але як правило, лише кілька з них працюють на професійному рівні. Тому, з метою економії власного часу, не варто звертатися в усі, виберіть кілька найкращих, зайдіть на їхні сайти, подивіться з якими роботодавцями вони співпрацюють, які вакансії в них найчастіше бувають. Співпрацюючи з ними, пам’ятайте ще один нюанс: кадрові агенції – це ті, яким ви платите за працевлаштування, а рекрутинговим – сплачує роботодавець.
На старті вашої професійної діяльності найкраще використовувати поєднання різних методів пошуку роботи. Це збільшить кількість пропозицій і дозволить вибирати. Якщо Ваше резюме успішно пройшло відбір. Вас запросять на співбесіду. В межах однієї компанії співбесід може бути кілька. Тут важливо вміло себе подати.
По-перше, перед тим як іти на співбесіду у якусь конкретну компанію спробуйте взнати максимум інформації про неї – це дуже подобається роботодавцям і свідчить про серйозність ваших намірів і зацікавленість в компанії. Можна використовувати різні стилі поведінки але не змінною залишається необхідність поводити себе впевнено, цілеспрямовано. Людина, яка знає чого хоче має значно більше шансів пройти співбесіду ніж інші.
По-друге, витратьте трошки часу на підготовку до співбесіди: добре сплануйте час – спізнюватися на співбесіду – це дуже не коректно. Прослідкуйте за своїм одягом він має хоча б наближатися до ділового, продумайте можливі запитання. Навчіться подавати свої сильні сторони. Варто зрозуміти, що на співбесіді Ви ніби продаєте себе компанії. Але також не варто забувати про те, що є важливим для Вас. Підготуйте собі список питань, які цікавлять вас стосовно компанії і майбутньої роботи.
На співбесіді намагайтеся поводити себе невимушено. Дуже уважно слідкуйте за своєю мовою та за жестами.
Не варто на першій же співбесіді диктувати якісь умови роботодавцю чи показувати свої високі амбіції. Ви спочатку повинні зарекомендувати себе як старанний і хороший працівник, а далі можна говорити про майбутні перспективи. І запам'ятайте: Шукаючи роботу ви повинні перш за все визначитися:
чого хочеться саме Вам!

Оксана Щур
Менеджер по парсоналу ДТЕП ІСТ-Захід
Співзасновник Львівського клубу менеджерів по персоналу HR-кав`ярня


Джерело: http://cro.org.ua
Категорія: Номер 5 | Додав: Ірина (12.05.2009)
Переглядів: 1543 | Теги: Праця, кар'єра, діяльність
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Категорії розділу
Номер 1 [3]
Перший номер науково-популярного журналу "Пізнай себе!"
Номер 2 [7]
Тематика номера: мозок, розум, свідомість.
Номер 3 [3]
Основна тематика: соціум, соціотипи, соціоніка
Номер 4 [11]
Тематики номеру: характер та темперамент. Особистість.
Номер 5 [10]
Тематика номера: бізнес та підприємництво, самореалізація, самоорганізація та самовдосконалення
Номер 6-8 [17]
Тематика номера: спорт, культура, здоров'я, конфлікти та способи їх вирішення.
Номер 9 [10]
Основна тема номера: духовність, віра, релігія
Номер 10 [19]
Тематика номера: суспільство, сімя, колектив, взаємини, самопрезентація, маніпуляція
Нотатки [5]
Тут можна додатавати короткі нотатки та роздуми з тих чи інших аспектів
Дайджест [128]
Цікава інформація зі світу та з тенет інтернету
Дописувачі [26]
Тут публікуються матеріали наших користувачів та друзів сайту
Номер 11 [9]
Тематика номеру - Людина як диво. Можливості людини, її психіки та тіла, особливості діяльності людського організму
Форма входу
Twitter
Реклама у Львові
Рекламний центр Тріумф
Відвідуваність