Усі, мабуть, переглядали фільм “Секрет”, в якому частково розглядаються вище зазначені питання. Разом з тим у фільмі є також ряд недоліків. Дуже часто даний фільм полюбляють використовувати у своїй діяльності мережевики, але про це мова піде пізніше. Багато людей скаржаться, що наче бто все зробили як слід, як книга пише, але попри це нічого не змінюється. Робота не приносить задоволення, цілі не досягаються і грошей більше не стає. Дійсно, скільки не переконуй себе, що ти вже мільйонер, це не завжди спрацьовує.
Гадаю, річ в тому, що ставлячи перед собою ціль, важливо щоб вона була дійсно вам потрібна. Можна понаписувати собі цілий список цілей, обклеїти всю хату зображеннями машин та будинків - однак, від того краще не стає. Дуже важливо, щоб ціль була дійсно важлива для даної особи та емоційно переживалася як екзистенційно конче необхідна.
Але насправді не все так просто. Усім відомі фільми про злих та підступних джинів, що знущалися з людей, виконуючи їхні бажання. Фільм “Секрет” чимось схожий на такого джина. Людина ставить перед собою відсторонену мету, тратить величезну енергію та сили на її здійснення і, зрештою, усвідомлює, що досягнувши її вона все ж не стала щасливою. Саме тому я вважаю, що ставлячи мету, велику чи малу, ми повинні спершу змінитися внутрішньо для її сприйняття. Зрозуміло, що коли ви отримаєте те, що хочете, ваш стан і ваше життя зміниться, стане не таким, як в даний момент. Важливо ідентифікувати цей стан та запам'ятати різницю.
Далі наведу кілька вправ, що можуть допомогти краще розібратись у собі, у своїх потребах та бажаннях і вирішити для себе, що вам дійсно потрібно, і на що варто тратити час, а без чого можна і обійтись.
Вправа 1. Напишіть 10 предметів, понять, життєвих цілей, якіє для Вас важливі і котрих Ви хочете досягнути. Існує разом з тим ряд правил, котрих бажано дотримуватись для швидшого та надійнішого результату. Перш за все, Ви повинні на 100% бути впевненим у тому, що те, чого Ви прагнете, дійсно є потрібним. Не має бути жодного сумніву. По-друге, ціль повинна бути реальна, під силу вашого здійснення. Ви можете не знати, як це зробити, але Ви просто можете бути упевненими в тому, що це є можливо.
Вправа 2.
Тепер виберіть зі свого списку 3 найважливіші цілі.
Після цього дайте відповідь стосовно кожної мети на таке питання:
- чи дуже важливі для Вас означені цілі?
- чи відчуваєте Ви себе готовими до їх здійснення?
- чи заслуговуєте Ви на їх здійснення?
- чи в стані Ви прикласти зусилля для їх реалізації?
При постановці мети слід також брати до уваги те, що часто-густо ми можемо ставити цілі, які нам насправді не цілком потрібні, як то мати новий модний телефон, машину чи навіть зустрітися з міс України.
Вправа 3. Розслабтеся. Закрийте очі. Уявіть, що це Ваш останній день. Що б Ви змінили у своєму житті, що б зробили чи чого б постаралися досягнути?
Вправа 4. Прочитайте свій новий список. Можете внести зміни. Тепер візьміть перший пункт і уявіть, як ви себе будете почувати у разі його здійснення, якою повинна бути ситуація. Можете зобразити свою мету, написати про це вірш чи ще якимось чином реалізувати своє задоволення від здійснення мети.
Вправа 5. Лише прокинувшись, не стаючи з ліжка,у хронологічній послідовності уявіть все, що з Вами сьогодні має статись.
Дуже важливим завданням на шляху досягення успіху в житті є ведення щоденника. Можливо, не цілком такого, який хтось вів у дитинстві чи зараз веде, а такого, в який ви можете записати свої цілі та вести звіт про ваше просування у напрямі до їх здійснення.
Умовно кажучи, можна виділити три групи цілей:
1. Глобальні цілі. Це цілі, котрі Ви собі перед тим поставили. Таку ціль не можна досягти за день чи два, це мета всього життя, скажімо так. Для того, щоб чогось досягти, нам потрібно це перевести на свідомий рівень. Поставлена та описана мета, записана у щоденнику, щодня нагадуватиме про необхідність її здійснення та потребу в дії.
2. Близькі цілі. До цих цілей ми можемо віднести такі, як от написати дипломну, статтю, закінчити ремонт, з'їздити в якесь місто,придбати якусь нову річ. Такі цілі плануються не далі ніж на рік і потребують детального опису тактики досягнення.
3. Щоденні цілі. Завдання, котрі ми можемо ставити собі кожного дня для виконання необхідних кроків у досягненні нашої глобальної мети. Разом з цим, щоденні цілі можна розподілити ще на 2 умовні групи: це обов'язкові та необов'язкові. Обов'язкові не можуть бути перенесені на наступний день і їх необхідно виконати в цей же день. Необов'язкові можна і перенести. Але теж бажано не переносити такі цілі з одного тижня на інший, інакше відбувається ефект “довгої шухляди”, коли найбільш неприємні справи зрештою залишаються невирішеними.