Четвер, 28.11.2024, 02:53

ЗНАННЯ ТА РОЗВИТОК

Каталог статей

Головна » Статті » Дописувачі

Інтелект проти Свідомості

Знайомство зі статтями Дарио Саласа і його книжками, дозволило поринути в мир маловідомої в нас герметичної філософії, іменованої на Заході «матір'ю всіх наук». У світі психічної літератури зрідка виникають дійсні "ізюминки", які можуть бути доступні для усвідомлення не тільки лише спецові, та й рядовому читачеві, що не має за спиною спеціального диплома про вищу освіту. І хоча спочатку виникнення книжки "Гипсосознание" не викликало сильного відгуку, її варіант у вигляді аудиокниги "Практика повышения уровня сознания”, судячи з відкликань, став одним з хітів минулих років. Найімовірніше, формат аудиокниги й приголомшливий глас Клюквина затягли додаткову увагу до її незвичайного змісту й зробили праця філософа із Чилі, Дарио Саласа Соммэра, дуже пользующимся популярністю.

Мене в цій книжці спочатку заінтригувало странноватое слово «гипсосознание», і вже пізніше, поглибившись у цікаве дослідження (конкретне дослідження, тому що це не психічна белетристика для разового читання), я знайшов, що це, може бути, саме практичне керування по зміні властивості життя людину, яке коли-або попадалося мені в руки. Тут є варті уваги аналогії, філософія, пояснення, також серія звичайних і діючих вправ! Але спочатку про заголовок. У вихідних главах власної книжки Дарио Салас уводить у науковий оборот термін "гипсосознание" ( від грецького hypsos - «висота»), щоб показати, що людей може володіти більш найвищим, коли прийнято вважати, рівнем свідомості. При всім цьому нічого загального зі звичайної для нашого слуху темою «зміненого стану свідомості» термін «гипсосознание» не має. Зрозуміло, що є труднощі семантичної вдачі, що чекає кожний, хто спробує міркувати на тему свідомості, і з якими довелося зіштовхнутися й мені. Тому краще виходити з визначень, запропонованих самим творцем цієї книжки, щоб розрізняти свідомість і Свідомість:

1.      Свідомість у прийнятому психічному змісті – це особливий стан, який включає випробовувані людиною переживання й психічні процеси: почуття, мемуари, думки, почуття, бажання, вольові устремління і т.д.

2.      Згідно з положенням герметичної філософії «Свідомість» є продуктом завищеного рівня пробужденности (пильнування), знаходження в «справжньому моменті» - стані, що дозволяє засвоювати щоденний досвід, витягаючи квінтесенцію з переживаних подій. Із цього випливає що Гипсосознание - це особлива форма енергії, зроблена самою людиною під час стану пробудження; конкретно вона може й повинна еволюціонувати в людині.

3.      Наявність Свідомості дозволяє людині нагромадити Мудрість і бути здатним діяти з-знательно - іншими словами з-знанням про власні мотиви й викликуваних наслідках.

4.      Він також уважає що «ми живемо у Свідомому й розумному Всесвіті, що має голографічну структуру. Існує тільки одна енергія, що пронизує космос у всіх вимірах, що й створює повну єдність життя».

5.      Розвивши усередині себе Свідомість, людина здатна засобом його злитися із цією об'єднуючої всесвітньою енергією.

Ворачиваясь до теми Гипсосознания, охото відзначити, що доводиться погодитися із сумним висновком книжки – існує «дивовижний обман, жертвою якого стало все сучасне людство», і відбувається він внаслідок «онейрической сили, що приспала наш розум, що заважає мозку вірно функціонувати». Певною мірою так воно і є, тому що ми живемо у світі, де розвиток розуму людини вважається більш принциповим. При всім цьому наша свідомість залишається дуже низьким, про нього ми фактично нічого не знаємо, ну й про рівні сну й про його природу ми знаємо не більше.

Бажаю пояснити, що згідно із книжкою, під обманом творець припускає нашу «культуру, засновану на невірнім вихвалянні й преклонінні перед інтелектом, на шкоду мудрості. Хоча повинне бути саме напроти, інтелект повинен бути підлеглий мудрості". Обманом також можна йменувати заміну понять – ознакою мудрості в поточний час уважається обсяг инфи, яким має людей, а не здатність її переробляти. Цінується IQ, або коефіцієнт інтелекту, який насправді виявляє ступінь роботизації мозку й поведінки людину, але ж інтелект без совісті однаково що мортишка із гранатою. Оглянемося навколо, ми адже й справді володіємо величезним обсягом инфи, але заморочек у населення землі не стає менше. Виростає кількість дипломованих академіків і медиків наук, але дипломи не приносять щастя, і прав філософ, що затверджує, що Природі байдужні наші титули й звання, кожний у свій час буде відповідати перед нею за те, як він жив і ладив із власною совістю.

Отже, звідси можна дійти висновку, що першочергова задачка науки знайти й експериментально обґрунтувати наявність рівнів пробудження людину й знайти шляхи, що ведуть до володіння вищою Свідомістю. Природно, це стовідсотково суперечить твердженню, що конкретно інтелект є нашим основним багатством. Задумайтеся, адже й інтелект, і пам'ять є функціями мозку, і розумно представити, що із загибеллю мозку вони зникають; але якщо розвити Свідомість так, як про той пише Дарио Салас, може бути, воно переживе й фізичну погибель. Найімовірніше, цей процес лежить у базі вчення про реінкарнацію. У такому випадку набагато більш прибутково витягати мудрість із щоденного життя й збільшувати рівень свідомості, чим тренувати інтелект і займатися скупченням инфи.

Зрозуміло, що дана концепція суперечить сучасній системі утвору, який включений у систему бізнесу, адже ми вживаємо його як і хоч який інший ринковий продукт. Якщо ж почати будувати утвір за принципом свідомого навчання, то впадуть багато «храми науки», так що не варто покладати на жваві зміни, але можна про це поки просто порассуждать.

Для того щоб пояснити, що сон і пильнування сутність одне явище, у згаданій книжці приводиться аналогія з покажчиком температури, по-моєму дуже успішна. Представимо градуйовану шкалу, де «0» це момент засипання, усі що нижче нуля – це сон, а вище – просипание (пильнування). Ми знаємо, що існує опис різної глибини сну: неглибокий, і найглибший сон, каталепсія. Але НЕ ІСНУЄ деталізованого опису зворотної сторони, того, що лежить вище нульової оцінки. Отут реальна terra incognita – російських публікацій на дану тему ні, є трохи забугорних, але без суворих висновків про наслідки й значення рівнів пробудження.

Представте для себе тих, хто управляє країнами, літаками, кораблями, городками і т.д. у сутінковому стані свідомості, рівень якого перебуває чуйний вище нульової оцінки. Їхніми діями управляє інтелект, тобто вони діють на автопілоті, виходячи із заучених або впроваджених у їхній мозок схем! Не чи тому наш мир котиться в тартарари? Схоже, що кінофільм "Матриця" не така вже й фантастика!

Наприклад направте увагу, що перше ніж одержати права водія, або ж дозвіл на впровадження знаряддя, доводиться складати іспити й обґрунтовувати, що ти не псих. А хто інспектує депутатів, міністрів, кандидатів у президенти? Їхнім же вибирають масою, а як мудрейшими бувають розв'язку, які сприймала маса? Тут можна згадати, що ще основоположник соціальної психології Гюстав Лебон приділяв своєї увагу, що в масі люди стають, що зовсім не складно внушаемими, начебто загіпнотизованими. Представте для себе електоральну масу із промитими мізками (имплантами поведінки), яка «вільно вибирає» самого розрекламованого політика. чи Здатна вона зробити вірний вибір? Найімовірніше ні, а країна (або район) одержить нового керуючого, виборчий штаб якого відшукав самі вдалі методи обтісування виборців. А раптом він через власні психічні заморочек, та ще володіючи розвиненим розумом, приступившись до влади, нашкодить людям або розв'яже війну?

На теоретичному рівні володіння інтелектом дозволяє вдало вирішувати багато питань, але дуже розумовий людей у більшості випадків ця істота з неврівноваженою психікою, що залежить від подій, власних почуттів і імпульсів. Якось Н. Бехтерева в одному із власних останніх інтерв'ю вимовила, що мозок – це саме зроблене обладнання у Всесвіту і його міг зробити тільки Бог. Чому ж тоді приголомшлива структура мозку не дозволяє нам доречно співіснувати? Чому навколо настільки не мало руйнувань і смертей, несправедливості й зла, наркоманії й перекручень? Чого не вистачає сучасній людині, щоб всеповноцінно використовувати власний інтелект? Ми доходимо висновку, що єдиним логічним роз'ясненням сучасних лих нашої цивілізації є саме твердження Дарио Саласа про НИЗЬКИЙ РІВЕНЬ СВІДОМОСТІ людину. У власній книжці він пише: « Чим вище рівень свідомості людину, тем повніше він уживає свої розумові можливості, тем ближче він до дійсності, тем легше долає свої внутрішні конфлікти й тем простіше йому довідатися Істину». Розглянемо взаємовідношення меж Свідомістю (не психічним) і Розумом, випливаючи логіку творця книжки.

Як ми вже зміркували, Свідомість і Інтелект – не те саме. Інтелект є функцією мозку, тоді як Свідомість – функцією стану пробудження. Інтелектуал не неодмінно свідомий. Більше того, рівень пробужденности в дуже освічених людей, звичайно, нижче, чим у безграмотних фермерів. Освічена людина практично стовідсотково позбавлена свідомого «Я», тому що має великий «культурний имплант», як випливає, уся сучасна система утвору, як я писав вище, побудована на гіпнотичнім завчанні, робить бездоганних ботів (і послушливих споживачів) з єдиною програмкою поведінки. І тільки одиниці зуміють вийти із програмки, але для цього їм доведеться йти проти юрби.

І ще одна цитата: «Щоб досягтися найвищого рівня Свідомості, потрібно спочатку досягтися найвищого рівня пробужденности, тому що останній дозволяє виключити онейрическую складову із психіки й виконати свідоме навчання на базі найглибшого міркування, формуючи «Вище Я». Розумному, але сплячій людині не вийде досягтися найвищого рівня свідомості, якщо він стовідсотково не пробудиться. Просипание досягається нелегко, тому що повсякденні можливості людини виявляються нікчемними, і йому доводиться кріпити своє «Я», цю невелику частину, подавлену онейрическим я. (Онейроид - сновидное потьмарення свідомості з напливом мимоволі виникаючих запаморочливих вистав, мрій)».

От тільки частина запаморочливих висновків і висновків, що здався після читання якихось робіт чилійського філософа. Буду вдячний за відгук тем, кому дана тема небайдужа й, може бути, із чиєю допомогою будуть відкриті нові теми для обговорення.

Лютий 2010 Ковалів

Віктор Кузнєцов

viktor.kuznetsov@front.ru

Категорія: Дописувачі | Додав: jasen_tm (28.05.2010)
Переглядів: 4004 | Коментарі: 1 | Теги: Інтелект, свідомість
Всього коментарів: 1
1 Ірина  
0
а помилок то скільки..... cry

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Категорії розділу
Номер 1 [3]
Перший номер науково-популярного журналу "Пізнай себе!"
Номер 2 [7]
Тематика номера: мозок, розум, свідомість.
Номер 3 [3]
Основна тематика: соціум, соціотипи, соціоніка
Номер 4 [11]
Тематики номеру: характер та темперамент. Особистість.
Номер 5 [10]
Тематика номера: бізнес та підприємництво, самореалізація, самоорганізація та самовдосконалення
Номер 6-8 [17]
Тематика номера: спорт, культура, здоров'я, конфлікти та способи їх вирішення.
Номер 9 [10]
Основна тема номера: духовність, віра, релігія
Номер 10 [19]
Тематика номера: суспільство, сімя, колектив, взаємини, самопрезентація, маніпуляція
Нотатки [5]
Тут можна додатавати короткі нотатки та роздуми з тих чи інших аспектів
Дайджест [128]
Цікава інформація зі світу та з тенет інтернету
Дописувачі [26]
Тут публікуються матеріали наших користувачів та друзів сайту
Номер 11 [9]
Тематика номеру - Людина як диво. Можливості людини, її психіки та тіла, особливості діяльності людського організму
Форма входу
Twitter
Реклама у Львові
Рекламний центр Тріумф
Відвідуваність