Давайте розберемося в питанні про ранні шлюби: добре це чи погано. Чому багато хто так спішить зв'язати себе сімейними узами, а інші зовсім не поспішають ставати законним подружжям і бачать у шлюбі щось відштовхуюче? Ідея розібратися в суперечностях ранніх сімейних союзів привела мене до моїх подруг, які поспішили вискочити заміж за першої же слушної нагоди. І разом з ними мені вдалося скласти список позитивних і негативних сторін раннього шлюбу.
Почнемо з плюсів:
1. Звичайно, це сам день весілля. Чарівне свято, в якому наречена, як Попелюшка, перетворюється на Принцесу, а жених - на прекрасного Принца. Подарунки, поздоровлення, море кольорів, стрічки, кульки, конфетті, і все довкола - чудово.
2. Перша шлюбна ніч, яка належить лише вам двом, і ви маєте право займатися тим, чим захочете. Одна моя знайома разом зі своїм чоловіком всю ніч рахувала подаровані їм на весілля гроші, а інша моя подруга і її благовірний просто заснули міцним сном, забувши про свою першу ніч, після утомливих церемоній і втомившись від надлишку почуттів.
3. Бажання піклуватися один про одного. Практика показує, що на самому початку подружнього життя чоловік дійсно милий і дружина просто казка, тому в перші дні турбота про свою половинку - справа легка і приємна.
4. Четвертий плюс - це нормальна нервова система. Ви ще молоді, а значить, більш терпимі один до одного. Пам'ятайте, що з роками ви стаєте старшими, отже досвідченішими, тому все важче не помічати недоліки один одного.
5. Ранній шлюб робить людей самостійними і привчає до дисципліни, адже тепер ви відповідаєте не лише за себе, але і за свою половинку.
6. Наступне «за» - це діти (хоча для когось це категоричне «проти» на даному життєвому етапі). Є така думка, що дитину краще народити раніше, хоч би тому, що, коли вона піде в школу, ви будете наймолодшою мамою.
7. Ледве не забула, ранній шлюб передбачає раннє позбавлення від опіки батьків. Знаєте, в цьому є своя краса. Припустимо, окрема квартира, де ви можете робити все, що завгодно, включаючи ходіння на голові і перегляд фільму з пивом з чіпсами.
8. І, звичайно ж, любов… якщо вас не змусили розписатися під дулом пістолета…
Безумовно, у кожної сімейної пари до цього списку знайдеться що додати. Тому що, створюючи сім'ю так рано, багато хто керується своїми особистими надіями і потягами. Отже даний список досить умовний, проте, спільне в ранньому шлюбі - це прагнення до дорослого життя і бажання «узаконити» свої стосунки.
А ось замість того, щоб перераховувати доводи проти раннього шлюбу (це виявилося б вельми складним, тому що тут ще більше виявляється індивідуальність кожного випадку, та і мало хто з новоспеченого подружжя охоче винесе всю таємницю на обговорення сторонніх), я просто процитую вислів моєї подруги, що зовсім недавно поєднувалася законним шлюбом: «Молоді люди, які самі ще не розпрощалися з дитинством, намагаються створити сім'ю. Вони насилу уявляють, що їх чекає за порогом РАГСу. Це гори брудного посуду, прання, походи по магазинах і, найголовніше, - катастрофічний брак часу. Для дівчини незабаром обов'язковим монстром стає чоловік, а для молодої людини - дружина. Звиклий залишати свої брудні шкарпетки де попало, чоловік просто не розуміє, чому дружина не робить, як його мама, тобто не несе їх тут же прати. А прекрасна половинка не може зрозуміти, чому її благовірний не відірветься від футболу, щоб принести їй води, як це робив у дитинстві її таточко. Звідси нерозуміння, результатом якого буває розлучення».
Отже робіть висновки, і залежно від них, або мчіть до РАГСу, або біжіть від нього геть. Найголовніше: кохайте один одного!
P.S. Зверніть увагу на шостий пункт списку плюсів ранніх шлюбів. Багато хто хоче запланувати народження своїх дітей, але, судячи з життєвому досвіду моїх близьких, плани не завжди реалізуються. Тобто діти виходять раніше, ніж планувалося. У цей момент люди можуть бути не готові ні морально, ні матеріально, проте всупереч усьому вони заводять дитину, чим я особисто захоплююся. Для мене завжди були істиною слова, що, поки у тебе немає дітей, ти живеш для себе, а коли діти з'являються, їх життя стає твоїм життям. Дуже складно в двадцять років відмовитися від усіх своїх колишніх задоволень і радощів заради чийогось іншого життя. Дуже складно відразу поміняти свій спосіб життя, тому що на це потрібні твердість і мужність. Складно пожертвувати своїми інтересами, але це майже неминуче, принаймні, на перших порах, коли мова заходить про дитину.