Понеділок, 06.05.2024, 14:42

ЗНАННЯ ТА РОЗВИТОК

Каталог статей

Головна » Статті » Номер 11

НАВІЮВАННЯ ТА САМОНАВІЮВАННЯ ЯК СПОСІБ САМОВДОСКОНАЛЕННЯ

Якщо хочеш мати те, чого ніколи не мав,

Тоді почни робити те, чого ніколи не робив.

Н. Пезешкіан


Шляхів самовдосконалення є безліч. Мабуть, якась частина із них нам давно відомі. З більшою частиною, ймовірно, ми і не стикались. Є і такі варіанти, які нам просто не до душі. А хтось проявляє свою унікальність та створює свій спосіб саморозвитку, який діє ефективно. 

В цій статті я роблю спробу розкрити ще один, старий і перевірений спосіб особистісного зростання – навіювання (сугестія) та самонавіювання (аутосугестія).

Цей метод часто використовують в практичній психології та психотерапії.

Спостерігаючи, як стрімко змінюється все навкруги, де таємне стає явним, де зникають межі в понятті «відстань» та повністю відкритий доступ до будь-якої інформації, не важко помітити, що ми живемо в інформаційному світі. Фізиками вже доказано, що будь-яке тіло, що має масу, має і енергетичну структуру. Що думка – це енергія, яка володіє здатністю матеріалізації. А слово – величезна енергетична сила, за допомогою якої можна нищити, а можна і творити. Все залежить від того, як ми її використовуємо.

Слово складається з букв, а кожна буква алфавіту це вібрація різної частоти. Згадаймо хоча б як слово діє на воду. Свячена вода, заряджена молитвою (позитивною інформацією) не псується і зберігає свої цілющі властивості роками. Людина на 82% складається з води.

Що ж таке навіювання, сугестія? Це систематичне і тривале повторення слів, що з часом призводить до перезапису інформації на всіх рівнях, включаючи клітинний, і дозволяє досягти бажаного результату в будь-якій сфері життя людини.

Як і кожен ефективний інструмент, навіювання можна використати як для блага, так і для шкоди. Останнього стосується небажаний вплив, втручання та маніпулювання свідомістю людини чи групи людей. З навіюванням ми стикаємося щодня, починаючи з наших сімей, де постійно

тараторять» про те, куди поступати, з ким дружити, якою має бути невістка, зять, що можна робити, а що ні  та ін., не кажучи вже про всюдисущу рекламу.

Тут же мова йтиме про навіювання як метод вдосконалення людини.

Усвідомлюємо ми це чи ні, але самонавіюванням ми займаємося щодня. Питання в тому, в якому напрямку ми його використовуємо. Вважається, що енергію людині легше спрямовувати на негатив. Дрібні переживання, програвання в уяві несприятливого кінцевого результату… Бо так звикли. А зосередження на позитивній хвилі потребує докладення певних свідомих зусиль.

Самонавіювання – це процес, при якому людина задіює свою волю, цілеспрямованість та віру для досягнення чіткого кінцевого результату.

Сугестію можна застосовувати за допомогою іншої людини – сугестора. Як правило це відбувається під час гіпнозу. А можна і самому, і ефект ідентичний! Самостійне повторення вголос або подумки певним чином підібраних слів зараз називають афірмаціями.

Поле застосування автосугестії дуже широке. Використовуючи модель балансів Н. Пезешкіана (нім. психотерапевт, засновник Позитивної психотерапії), помітно, що її можна застосовувати в усіх сферах життя людини:

1. Як з профілактичною так і з лікувальною метою в сфері тіла. Щоб попередити різні психосоматичні захворювання та усунути вже наявні.   Під психосоматичними захворюваннями розуміється виникнення хвороб фізичного тіла, як наслідок дисгармонійної роботи психіки. Самонавіювання сприяє покращенню якості сну, повертає апетит, можна перестати палити і т.д. Завдяки самонавіюванню можна дещо покращити в собі (омолодитись, розкрити свою жіночність, наприклад). Детальніше про це описано  в книгах Луїзи Хей, Олексія Куцела, Ситіна, Носсрата Пезешкіана та ін.

Для прикладу, ось афірмації для покращення зору: "Я бачу все, що мені потрібно, я сприймаю все, що мені потрібно, мені все потрібно, мене все цікавить”. Це твердження потрібно повторювати 2 рази на день, по 75 разів 35 днів підряд.

2. В сфері діяльності, для досягнення нових цілей, збільшення результативності та ефективності (навчальної, робочої, підприємницької…) діяльності. Для тих, хто хоче стати більш впевнений в собі пропоную наступне твердження: "З кожною хвилиною я стаю ще впевненішою, з кожною годиною я стаю ще впевненішою, з кожним днем я стаю ще впевненішою, з кожним роком я стаю ще впевненішою!

3. У контактах, спілкуванні,  аутосугестія може бути корисною при владнанні якихось родинних, сімейних стосунків, у веденні переговорів, розвитку ораторських здібностей  та ін. Щоб заспокоїтись, можна кілька разів, доки не відучується результат, сказати: "Я спокійна, все відбувається в найсприятливіший час для мене, я довіряю собі та оточуючому простору! Або я гармонійна і збалансована людина у всіх відношеннях”.

4. В плані духовності аутосугестію доцільно використовувати, щоб розвинути в собі якості, які можна назвати духовними: прийняття, терпіння, віра та ін., оскільки вони допомагають впевненіше почуватись у соціальному житті: "Я — невід'ємна частинка Всесвіту. Люблю себе, люблю Його!”

При рівномірному розвитку всіх чотирьох сфер, людина почуватиметься збалансовано.

Існує поняття сугестивності, тобто здатності до навіювання. В людей вона проявляється по-різному. Вважається, що люди творчих професій та захоплень (поети, музиканти, художники , актори та всі так звані "правопівкульні” люди) більше схильні до навіювання. Їм легше , ніж так званим «технарям» , оздоровитись за допомогою сугестивних психотерапевтичних технік, вони з дивовижною швидкістю засвоюють аутотренінг.

Є спеціально розроблені афірмації із врахуванням частотної характеристики слів. Але повинні бути вони мовою, якою ви розмовляєте. Наприклад російськомовні афірмації чи тези самонавіювання для українця можуть не підійти. Але їх можна розробити і самому, прислухавшись до себе. Чудовий ефект досягається при прослухуванні записаного власного голосу на аудіо плівку.

Слід пам’ятати і про міру, аби не відірватись від реальності та не переоцінити свої можливості! А також уникати частку «не». :)

Варто зауважити, що часто, перед результатом, може відчуватися тимчасовий дискомфорт в тілі або настрої. Це ознака того, що очікуваний результат поряд!

Використовуймо самонавіювання щодня, усвідомлено. Проявляймо творчість в своєму житті. І вже дуже скоро ми побачимо, що життя наше змінилося, ми самі змінилися і стали ще кращими, здоровішими, успішнішими!

 Успіху всім нам у самопізнанні. Оскільки наше майбутнє в наших же руках!!!


Зореслава Попович

Психолог-консультант в руслі

позитивної психотерапії

psyholog-if.blogspot.com

 


 

 

Категорія: Номер 11 | Додав: Ірина (07.11.2009)
Переглядів: 15491 | Коментарі: 1
Всього коментарів: 1
1 Оксана  
0
Стаття менi дуже сподобалась!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Категорії розділу
Номер 1 [3]
Перший номер науково-популярного журналу "Пізнай себе!"
Номер 2 [7]
Тематика номера: мозок, розум, свідомість.
Номер 3 [3]
Основна тематика: соціум, соціотипи, соціоніка
Номер 4 [11]
Тематики номеру: характер та темперамент. Особистість.
Номер 5 [10]
Тематика номера: бізнес та підприємництво, самореалізація, самоорганізація та самовдосконалення
Номер 6-8 [17]
Тематика номера: спорт, культура, здоров'я, конфлікти та способи їх вирішення.
Номер 9 [10]
Основна тема номера: духовність, віра, релігія
Номер 10 [19]
Тематика номера: суспільство, сімя, колектив, взаємини, самопрезентація, маніпуляція
Нотатки [5]
Тут можна додатавати короткі нотатки та роздуми з тих чи інших аспектів
Дайджест [128]
Цікава інформація зі світу та з тенет інтернету
Дописувачі [26]
Тут публікуються матеріали наших користувачів та друзів сайту
Номер 11 [9]
Тематика номеру - Людина як диво. Можливості людини, її психіки та тіла, особливості діяльності людського організму
Форма входу
Twitter
Реклама у Львові
Рекламний центр Тріумф
Відвідуваність