Вівторок, 07.05.2024, 00:29

ЗНАННЯ ТА РОЗВИТОК

Каталог статей

Головна » Статті » Номер 11

Трансцедентальна медитація

В давні часи, на одному острові жив був Нан-ін, вчитель дзен. Одного разу до нього в гості прийшов розумний-прерозумний професор з великого-превеликого університету. Професор прийшов дізнатись що таке дзен.

Нан-ін запросив його до чаю. Він наповнив чашу до краю і продовжував лити і лити далі. Професор уважно слідкував як переповнюється його чаша, і накінець не витримав і крикнув: "Вона вже повна більше не поміститься!”

"Точно так само як ця чаша” - сказав Нан-ін - "ви сповнені ваших думок і уявлень. Я зможу дати Вам дзен тільки тоді коли ви спустошите свою чашу…”                                                                   "Чаша чаю" Притча.

 

   Наш мозок можна порівняти з тією чашею. Щодня він переповнений нашими думками, важливими і не дуже, дрібними побутовими роздумами, хвилюванннями. Так і чаша не може наповнитись, якщо вона переповнена, так і наш розум не в стані сприйняти якихось свіжих рішень, креативних ідей, нового об'єктивного сприйняття реальності. Проте не так легко позбутись тієї маси думок, які щодня крутяться в нашій голові.

Для цього існують різні техніки медитацій і одна з них – Трансцедентальна медитація.

Трансцедентальна медитація (з лат. transcendentis – той що виходить за межі, meditatio – роздуми) – це техніка, що винайшов Махаріші Махеш Йоги, заснована на повторенні мантр. Ваважається однією з найефективних і простих для освоєння технік.

Прихильники ТМ вважають, що практика цього виду медитації позитивно впливає на поведінку, приносить користь тілу і розуму.

Цей вид медитації має багато корисних ефектів, такі як:

· релаксація і звільнення від стресу;

· досягнення фізичного здоров'я;

· досягнення стану енергійності і креативності;

· досягнення душевного спокою і щастя.

  Її називають "гігієною розуму", тому що вона є хорошим засобом боротьби із стресом.

  По суті ТМ  - не є медитацією в її істинному розумінні, а однією з технік входу в медитацію за допомогою мантри. Оскільки медитація — це є особливий стан нашої свідомості. В звичайному стані людина усвідомлює себе, оточуючий світ в спектрі фізичного сприйняття. Вона бачить, чує, відчуває, думає, сприймає себе особистістю. Тобто її сприйняття направлене на матеріальне, усвідомлене, пізнане.

В повсякденному житті ми не помічаємо іншого стану нашої свідомості – в спектрі сприйняття нематеріального, не проявленого, непізнаного через спонтанність і короткочасність цих проявів. Але власне в цьому стані в нас зявляються прозріння, здогадки, відкриття. Ці миті можна назвати станами медитації.

Всі медитативні техніки, в тому числі і ТМ слугують засобом входу в медитацію – в стан усвідомленого сприйняття нематеріального, не проявленого, непізнаного.

 Найближча аналогія цьому стану – це глибокий сон, в якому немає ані часу ані простору, ані причинно-наслідкового зв’язку. Проте медитація відрізняється від сну тим, що вона здійснює глибокий вплив на психіку людини. Приборкуючи і зупиняючи метальні коливання медитація приносить стан спокою.

Психологи стверджують, що медитація зменшує активність правої частини головного мозку, яка пов’язана з негативними емоціями – гнівом, страхом і станом депресії. Також в тих, хто медитує утворюється більша кількість антитіл, що протистоять інфекціям  - грипу, застуді.

 Суть Трансцедентальної медитації полягає в тому, що медитуючий сідає і проголошує мантру, плавно входить в медитативний стан. Мантра підбирається індивідуально і передається від вчителя учневі. Є універсальна мантра Ом, яку теж можна використовувати. Проте, якщо ви маєте намір серйозно і правильно медитувати все ж таки краще пройти навчання. В процесі навчання ви отримуєте свою мантру і вчитесь  правильно медитувати.

Оптимальний час для медитації – 20 хвилин, два рази в день – зранку і ввечері. Бажаючі підсилити ефект від медитації можуть доповнити її комплексом асан (статичних поз), пранаямою (дихайльною технікою), прослуховуванням гармонізуючої музики.

Освоївши один раз ТМ людина може використовувати її впродовж життя.

 Причини всіх воєн – у внутрішній війні всередині людини. Війни є останньою ланкою в ланцюгу стресів, великою проекцією дрібних внутрішніх конфліктів. Тому важливо є зняти стреси і напруження за допомогою таких методів як ТМ.

Статистика стверджує, що достатньо того, щоб 7 тисяч осіб почали серйозно займатися технікою ТМ, і їхній спокій передався б усім людям на Землі! Ми відчули б суттєве зменшення кількості злочинів, випадків алкоголізму і навіть автокатастроф...

                                                                     Олександра Личак

 

Категорія: Номер 11 | Додав: Ірина (18.11.2009)
Переглядів: 2391
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Категорії розділу
Номер 1 [3]
Перший номер науково-популярного журналу "Пізнай себе!"
Номер 2 [7]
Тематика номера: мозок, розум, свідомість.
Номер 3 [3]
Основна тематика: соціум, соціотипи, соціоніка
Номер 4 [11]
Тематики номеру: характер та темперамент. Особистість.
Номер 5 [10]
Тематика номера: бізнес та підприємництво, самореалізація, самоорганізація та самовдосконалення
Номер 6-8 [17]
Тематика номера: спорт, культура, здоров'я, конфлікти та способи їх вирішення.
Номер 9 [10]
Основна тема номера: духовність, віра, релігія
Номер 10 [19]
Тематика номера: суспільство, сімя, колектив, взаємини, самопрезентація, маніпуляція
Нотатки [5]
Тут можна додатавати короткі нотатки та роздуми з тих чи інших аспектів
Дайджест [128]
Цікава інформація зі світу та з тенет інтернету
Дописувачі [26]
Тут публікуються матеріали наших користувачів та друзів сайту
Номер 11 [9]
Тематика номеру - Людина як диво. Можливості людини, її психіки та тіла, особливості діяльності людського організму
Форма входу
Twitter
Реклама у Львові
Рекламний центр Тріумф
Відвідуваність