Четвер, 28.11.2024, 05:59

ЗНАННЯ ТА РОЗВИТОК

Каталог статей

Головна » Статті » Дописувачі

Самоменеджмент – твій шлях до успіхів! частина 2

На березі стрімкої ріки учень спитав вчителя: “Вчителю, як тобі вдається так багато робити справ і при цьому ще мати багато вільного часу на відпочинок і розваги?”. Вчитель наказав учневі наповнити велику бочку. Учень швидко заповнив бочку всім підряд: піском, камінням різного розміру. Вчитель наказав учневі висипати все, що помістилося у бочку, а потім став сам наповнювати її. Спочатку кинув у бочку великі каменюки, потім кинув значно менші, які помістилися між великими брилами, потім учитель висипав гальку, а після неї пісок. В самому кінці, коли бочка була вщент заповнена, вчитель влив у неї ще декілька відер води. І сказав учневі: “Роби і ти так, тоді твоє життя наповниться високими досягненнями і буде час для відпочинку і розваг

Не знаю як для вас, а для мене основна мета життя це бути щасливим. Є три “кити”, три грані нашого щастя, що нерозривно пов'язані між собою. Ослаблення однієї грані обов'язково, зразу, або трохи пізніше, негативно впливає на інші грані. Тому всі грані важливі і не можуть бути розділені.

1)       бізнес, робота, професійне

2)       здоров'я, самопочуття, настрій

3)       особисте життя, кохання, друзі, сім'я.

Крок перший – мрії.

Щоб постійно прогресувати слід наповнювати всі грані життя. Проведіть аналіз свого життя, де ви зараз є по вказаній нижче стуктурі мрій і де ви хочете бути.

Мрії на все життя, структура мрій:

1)                 що я хочу мати,. (що є зараз)

2)                 як я хочу відпочивати, де і з ким. (що є зараз)

3)                 Що я маю навчитися (що є зараз)

4)                 Яке здоров' я у мене буде і що я буду для цього робити (що є зараз)

5)                 Яке особисте життя я хочу (що є зараз)

6)                 Ким я хочу стати (що є зараз)

7)                 Що я хочу зробити корисного для інших. (що є зараз)

8)                 Відпустіть свою уяву, уявляйте грандіозні мрії. Великі мрії – ключ до мотивації.

Всі відповіді запишіть. На кожне запитання мінімум 50 відповідей.

Заведіть альбом успіху на кожну сторінку вклейте своє фото, а навколо вклейте вирізки з журналів, що для вас символізують успіх. Людина мислить образами, допоможіть своїй підсвідомості, як JPS – навігатору привести вас до реалізції мрій.  Щодня двічі на день, вранці і вечором переглядайте мрії і цілі, щодня зробіть хоч а б один крок для досягнення мети.

Крок другий – цінності .

Визначте ієрархію цінностей. Є цінності зміст, а є цінності засоби. Внизу є далеко не повний перелік того, що може бути для вас цінністю. Визначіть, що для вас є найбільш важливим. Ради чого ви можете пожертвувати усім. А потім задайте собі запитання, а що є ще важливіше?, ради чого? Чи є щось більше за це?

Визначіть 5 своїх головних цінностей, а також 5 тих речей чого ви найбільше боїтеся.

1.бізнес (досягнення, багатство, влада, кар'єра....),

2.безпека (відсутність ризиків, стабільність, спокій, захист, надійність....),

3.відпочинок (тілесні задоволення, хоббі, подорожі, розваги....),

4.здоров'я (фізичне, психічне, духовне, соціальне, високий рівень енергії, оптимізм...),

5.розвиток (самореалізація, влада над собою, свобода вибору, самоконтроль, самоповага, самооцінка, слава, здібності, набуття знань....),

6.відносини з людьми (дружба, приналежність до якоїсь групи, визнання, флірт, секс, повага, поклоніння, слава, влада..)?

7. сім'я і особисте життя (кохання, секс, довіра, потрібність, продовження свого роду, єдність....),

8. знаходження і реалізація сенсу життя, часткова або повна відмова від егоїстичних бажань ради якоїсь ідеї, створення чогось такого, що залишиться після тебе, робота заради інших, бажання змінити світ, турбота про прийдешні покоління....)

Крок третій – принципи.

Запишіть принципи, тобто це те, як ви будете досягати своїх цінностей і чого ви будете уникати при досягненні цінностей, заповіді, які ви обіцяєте собі не порушувати.

Крок четвертий – цілі.

Піраміда Франкліна У основи піраміди мрії на все життя. Потім ідуть уже цілі на 12 років, 3, 1рік, 3міс., 1 міс, 1 тижд, 1 день.Цілі записуються з майбутнього в теперішнє на 12 років, 3, 1рік, 3міс., 1 міс, 1 тижд, 1 день. Напишіть по три цілі по кожній з груп.

1) бізнес, робота, професійне,

2) здоров'я, самопочуття, настрій

3) особисте життя, кохання, друзі, сім'я.

по трьом градаціям

1-виконати обов'язково-мінімум,

2-рекомендовано виконати-оптимально,

3-добре б, але майже не досяжно – максимум-ідеал

В результаті у вас буде 9 цілей на 12 років, на 3 роки, 1рік, 3міс., 1 міс, 1 тижд, 1 день. Ціль відрізняється від мрії тим, що записується не у формі побажання, а у позитивному твердженні в теперішньому часі, конкретно, кількісно і оцифровано і з термінами вираженими в часі, коли це має бути реалізовано. Ціль це ваше зобов'язання перед самим собою

Умови правильно сформульованої цілі.

1. Ціль є заявлена позитивно і в теперішньому часі (нпр. Я заробляю 5000 гривень, я здоровий і т.д)

2. Її досягнення залежить від вас (щоб був мир у всьому світі, це не ціль бо від вас не залежить)

3. Вона є конкретною(якщо машина, то яка саме, якщо бізнес, то в якій галузі, якщо партнер, то як він виглядає)

4. Знаходиться в потрібному контексті (погодьтеся, що бути веселим на похороні це погано, так само як ніжним на борцівському килимі, чи розв'язним на діловій вечірці. Тобто ціль є адекватною до середовища)

5. Екологічність. (Тобто не порушує ваших принципів і цінностей. НПР. Багато грошей добре, але чи буде Вам комфортно, якщо ви їх вкрадете, або в результаті їх отримання хтось помре?)

6. Мета має відповідні розміри, вона є вимірювана

7. Виражена в часі (коли це станеться)

8. Підібрані ресурси для її досягнення . Провірено декілька альтеренатив як цього можна досягнути іншим способом.

9. Ви досліджували можливі перешкоди на шляху до мети. І маєте запасний план. Ви маєте знати свої слабкі місця. Згідно теорії обмежень і системного аналізу, система є настільки сильною, наскільки є сильною її найслабша ланка. План по ліквідації обмеження.

10 Намічені перші кроки, почати діяти відразу - в перші 72 години.

Крок п'ятий – місія.

ЗМІСТ БУДЬ ЯКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ Є ЗА МЕЖАМИ ЦІЄЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

Проект або покликання-місія життя (Яка мета мого життя?) виходячи з мрій, бажаннь та уподобаннь, талантів, принципів і цінностей. Знаходження і реалізація сенсу життя, часткова або повна відмова від егоїстичних бажань ради якоїсь ідеї, створення чогось такого, що залишиться після тебе, робота заради інших, бажання змінити світ, турбота про прийдешні покоління....)Запишіть.

Звичайно, що все передбачити не можливо, тому рекомендую розписувати свій час так, щоб у вас було в резерві 40%часу на всякі незаплановані справи  Найважче це змусити чи заохотити себе виконувати власні ж вимоги, дотримуватися складеного розпорядку. Пам'ятаєте формулу - бути, діяти, мати. Бути готовим виконувати , а потім виконувати - найважливіше. Як у відомому афоризмі: “Мало працювати – треба ще вміти працювати, мало вміти працювати – треба ще працювати.” Замкнуте коло проблеми! Альберт Ейнштейн говорив, що проблему не можливо вирішити на тому рівні на якому вона виникла, а лише на іншому, більш глибокому. Скільки ідеальних планів “померло” на папері. Це питання сили волі. Сила звички чи сила волі?

Потрібно бути дуже вольовою людиною, щоби самостійно здолати силу звички, адже кожна людина є рабом своїх звичок. Весь самоменеджмент і самовдосконалення зводиться до одного - зміна негативних звичок на позитивні. Є спеціальні психотехнології, які колись були відомі лише вузькому колу людей. Це перепрограмування досвіду, інтегрування конфліктних частин особистості, переформатування оцінки подій (рефреймінг), розриву шаблонів і стереотипів (репатерінг), виключення внутрішнього діалогу, якоріння ресурсних станів і колапс негативних умовних рефлексів і т.д., але всі ці прийоми може виконувати лише досвідчений фахівець. Ці прийоми за лічені місяці можуть зробити те, на що самотужки людина може потратити десятиліття.

Є такий психологічний термін -самосаботаж, коли людина розривається між бажаннями, страхами, переконаннями. По силі впливу фактори , що впливають на наше життя можна поділити так 60% - залежить від оточення з яким ти спілкуєшся і в якому перебуваєш, 30% - від способу мислення і лише 10% - це знання і вміння. Що робить людина, яка щось хоче змінити, правильно, набуває нових знаннь і вміннь, а це лише 10%!

Спілкуйтеся з тими людьми на яких ви хочете бути подібними. Читайте історії про успішних людей. Спробуйте зрозуміти їхній спосіб мислення. Сприймайте їх цілісно, звертайте увагу на дрібні деталі. Наслідуючи інших, в той же час завжди залишайся собою. Це важко пояснити, це можна лише відчути.

Скільки ж часу триває "звикання" до нового способу життя?  

Нова звичка вбудовується за три-чотири тижні постійних занять. Але щоб вона повністю укорінилася і стала частиною вашої ідентичності потрібно від трьох до шести місяців, а в окремих випадках, якщо ідеться про позбавлення від важких залежностей, або нав'язливих станів то навіть більше року, а потім і в подальшому потребує періодичного контролю фахівця -психолога. Дуже важливо позбувшись негативної звички заповнити вакуум, що утворився новою позитивною звичкою, інакше негативна звичка повернеться, причому з нею прийде цілий букет інших проблем.

Звички управляють нами на “автопілоті”. Загальновідомим фактом є те, що 96-97% наших реакцій є рефлекторними і запрограмованими. Людина є складною системою. Системою є таке скупчення частин, які діють як єдине ціле і разом проявляють нову властивість. Кожна система, є частиною іншої більшої системи і в свою чергу складається з менших систем. Ціль будь -якої системи це збереження стабільності процесів, збереження системи в тому вигляді в якому вона є. Як і будь- яка інша система, сама людина і оточення в якому вона перебуває протистоїть будь яким змінам, що відбуваються з людиною. Тому успіх породжує успіх, невдача породжує нову невдачу.

Зміна звички – це зміна в системі, тому це складно. Зате дуже вигідно. Звичка ефективного самоменеджменту створить середовище систематичного успіху у вашому житті.

8 чарівних порад усім, хто хоче прискорити свій шлях до нової кращої реальності:

1) На що звертаємо увагу, цьому знаходимо докази і підтвердження. На що звертаємо увагу це збільшується. На що звертаємо увагу до цього звикаємо, потім увага направляється сама.

Направляйте свою увагу на успіх, радійте успіхам інших, тоді і ви станете успішними.

2) Будь- яке, емоційно сильне образне уявлення має тенденцію до втілення.

3) Коли конфліктує воля і віра, як правило перемагає віра.

4) Перед сном щодня згадайте 50 речей в житті за що можна бути вдячним Богові, самому собі, людям. Щодня згадати хоча б 50 речей за що можете гордитися, записати 5 успішних справ, що ви зробили протягом дня. Щодня знайдіть в 5-ти людях з якими ви спілкувалися 5 позитивних рис характеру. Мисліть позитивно, піднімайте власну самооцінку! Ваше життя є тим, що ви про нього думаєте, ви також є тим, що про себе думаєте!

5) Спитайте себе: “А що б я робив, якби знав , що у мене все вийде, а як би я поступав, якби уже був тією людиною, якою намагаюся стати. Дійти вже зараз, ніби все вже відбулося і ви вже та успішна людина, якою мрієте бути.

6) На початку втілення цілі візьміть потужній “розгін”, дійте в повну силу, а не пробуйте діяти! Потім процес піде по інерції без особливих наших зусиль

7) Створюйте позитивне оточення: знайдіть собі наставника, створюйте клуби розвитку, спілкуйтеся з успішними знайомими, уникайте негативних людей, не сперечайтеся з ними.

8) Гроші інших людей, досвід інших людей, час інших людей, ідеї інших людей, енергія інших людей, зв'язки інших людей, впливовість інших людей...

Як ви це можете використовувати?

Створюйте власну радісну і багату реальність. Розширюйте свої можливості. Процвітайте!

Любомир Бованько
Категорія: Дописувачі | Додав: Ірина (01.10.2009)
Переглядів: 2349
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Категорії розділу
Номер 1 [3]
Перший номер науково-популярного журналу "Пізнай себе!"
Номер 2 [7]
Тематика номера: мозок, розум, свідомість.
Номер 3 [3]
Основна тематика: соціум, соціотипи, соціоніка
Номер 4 [11]
Тематики номеру: характер та темперамент. Особистість.
Номер 5 [10]
Тематика номера: бізнес та підприємництво, самореалізація, самоорганізація та самовдосконалення
Номер 6-8 [17]
Тематика номера: спорт, культура, здоров'я, конфлікти та способи їх вирішення.
Номер 9 [10]
Основна тема номера: духовність, віра, релігія
Номер 10 [19]
Тематика номера: суспільство, сімя, колектив, взаємини, самопрезентація, маніпуляція
Нотатки [5]
Тут можна додатавати короткі нотатки та роздуми з тих чи інших аспектів
Дайджест [128]
Цікава інформація зі світу та з тенет інтернету
Дописувачі [26]
Тут публікуються матеріали наших користувачів та друзів сайту
Номер 11 [9]
Тематика номеру - Людина як диво. Можливості людини, її психіки та тіла, особливості діяльності людського організму
Форма входу
Twitter
Реклама у Львові
Рекламний центр Тріумф
Відвідуваність